kindlova42 kindlova42 komentáře u knih

☰ menu

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Překvapivě jsem si užila o moc víc první polovinu knihy, kdy hlavní postavy komunikovali jen na dálku. A pak když konečně přišlo osobní setkání, se dostavilo trochu i zklamání. Přišlo mi to dost uspěchané a vlastně si hlavní postavy moc nepovídali. A epilog to úplně zabil.
Myslím si, že kdyby se ten příběh zfilmoval, tak by to bylo mnohem zábavnější, protože na knížku, kde je vždy prostor postavy více rozvinout, to bylo slabé.

20.05.2024 3 z 5


Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu v originále a bylo to super. Svět skládající se z draků, magie a kadetů je zajímavý. Líbí se mi, že draci tu nejsou v postavení “mazlíčků lidí, ale jako samostatná komunita s vlastní hiearchií, pravidly a mnoha tajemstvími. Každý drak má svoji volbu a pestrou osobnost.
Hlavní postava Violet s hlavou písaře a se srdcem dračího jezdce je sympatická o to víc, protože je v tomto světe nedokonalá. A tajemný a nebezpečný Xaden asi nemusím ani zmiňovat jak moc sympatický je on :D a že kromě nabručeného draka Tairn je mojí nejoblíbenější postavou :)

23.02.2024 5 z 5


Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Poslouchala jsem jako audioknihu v originále.
Moc povedený příběh, skvěle vystavěný svět a dynamické postavy. Nemohla jsem přestat poslouchat. Hned jsem se pustila i do druhého dílu a celou duologii dokončila během čtyř dnů. Stojí to za to!
Plánuji si přečíst / poslouchat i další knihy z tohoto světa.

16.01.2024 5 z 5


Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Četla jsem v angličtině, asi po dvou letech co jsem četla první dva díly v češtině. I přesto se mi tento díl četl dobře a rychle, ovšem určitě by bylo lepší číst celou triologii najednou.
Za mě teda měla postava Konstantina větší potenciál, který nebyl úplně využit, ale líbila se mi zápletka s královnou a její minulostí.
Uvažuju, že si přečtu i Trylle sérii :)

28.12.2023 4 z 5


Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

No čekala jsem od druhého dílu trochu víc. První mě moc bavil a hned jsem chtěla v příběhu pokračovat, ale vše se zde táhlo, Sage myšlenky se furt opakují dokola. Upřímně se mi tady i docela zprotivila. Ta jediná část, která mohla být skutečně zajímavá byla uspěchaná.

21.09.2023 3 z 5


Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

(SPOILER) Nedotýkej se mě jsem nemohla odložit a proto jsem to přečetla za necelé dva dny.
Příběh o dívce co zažila nejspíše zneužívání (něco čtenář tuší hned od začátku, ale více se odkrývá postupně) a strašně se tedy bojí blízkosti mužů je napsaný velmi čtivě a citlivě.
Sage je sympatická postava a od chvíle, kdy ji do cesty přijde Luca, potetovaný sympaťák a ona mu začíná postupně věřit, jsem chtěla aby fáze přátelství přešla rychle v něco víc :D
Pokud bych měla něco vytknout, tak možná by místo častého zmiňování výroby šperku mohl děj obsahovat více dialogů mezi Sage a její doktorkou, dostali jsme v podstatě jen dvě krátké zmínky. Doufám, že to se ve druhém díle změní.
Také doufám, že Luca rozbije ciferník jistému Alanovi!!!

31.08.2023 4 z 5


Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Chvílemi když jsem četla tenhle příběh jsem si říkala jako vážně? Co to čtu?
A přesto jsem se z nějakého důvodu nemohla od stránek odtrhnout a přestat číst až do úplného konce. Knížku jsem přečetla za víkend. Nejvíce sympatickou postavou pro mě byl Saul
Škoda, že jsme nedostali epilog, který by nás přenesl o pár let dopředu.

27.08.2023 4 z 5


Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

(SPOILER) Druhý díl navazuje tam, kde první skončí. Našich šest vran úsilně pracuje na tom vylízat se ze zapeklité situace ve které jsou. Kazův mozek jede na plné obrátky a společně s ostatními potí krev. Děj je nabitý akcí.
Ovšem občas bych spíše ocenila pomalejší tempo, kdy by postavy dostali více prostoru na to trávit spolu čas, tak abychom dostali více rozhovorů. Hlavně mezi našimi třemi páry, které byli dost rozlítané po celém Ketterdamu.
Musím říct, že osud jednoho páru mi vehnal slzy do očí a asi to autorce neodpustím.
Prohnilé město považuji za povedené dobrodružství, klidně bych si přečetla i třetí díl kdyby byl, abych se dozvěděla co bylo dál s vránami, protože tohle rozhodně nebyl konec jejich klikaté cesty :)

23.08.2023 4 z 5


Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Aelin v tomhle posledním díle obětovala hodně
Ovšem její cesta domů a na trůn byla epická.
Všichni moji oblíbenci bojovali statečně, a přestože v knize bylo hodně bolesti a ztráty, byla tam i velká dávka naděje a lásky.
Já jsem s koncem série spokojená.
Jediné co zbývá říct je, že bych klidně četla nějaký spin-off kde by byl hlavní postavou Fenrys, který mi moc přirostl k srdci.

27.05.2023 5 z 5


Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak tohle byl pro mě velký zápas. Dělalo mi problém se začíst, protože jsem byla ponořená do příběhu Aelin a jejího dvoru a najednou jsem se ocitla na úplně novém kontinentu s úplně novými postavami, kdy je příběh vyprávěn z pohledu Chaola a Nesrym, kteří nepatří k mým oblíbencům.
Chaolovi jsem fandila ve druhém díle, ale pak obrátil o 180 stupňů a tak hrozně se mi zprotivil svým hloupým chováním, že jsem se na jeho díl vážně vůbec netěšila.
No a Nesryn byla taková nemastná neslaná v předchozích dílech.

No jsem ráda, že jsem to po dvou měsících dočetla (jindy mi to trvá 1-2 týdny). Přitom příběh nebyl vůbec špatný, líbilo se mi prostředí paláce i Torre a Nesrynina cesta k ruk lidem. Jsem ráda, že Nesryn nezůstala jen v pozici náhrady a rozhodla se pro vlastní dobrodružství se Sartaqem.
Yrene je milý přírůstek, kdy je jasný kdo ji v minulosti pomohl a těším se na jejich setkání. Pěkně to propojuje tuhle novelu s hlavním příběhem. Líbilo se mi odhalení důležitých věcí ohledně Valg královny a rozhodně je důležité tenhle díl přečíst.
A i když jak říkám se mi příběh líbil, přesto jsem měla problémy to číst a musela jsem se občas i nutit. Hlavně v první půlce knihy. Bylo by pro čtenáře lepší, kdyby se příběh šestého dílu namíchal s dějem z pátého a kapitoly se střídaly. Plynulo by to rychleji a i by mě to více bavilo.

Protože ať si říká kdo chce co chce, za mě se teda Chaol v tomto díle nevykoupil. Pořád je to takový sobeček, který soudí ostatní, ale sám se neumí pořádně podívat do zrcadla. A to ani nemluvím o tom jak strašně přelétavý a arogantní vlastně je. Ze všech postav co ve skleněném dvoře jsou, si dle mého názoru Chaol zaslouží happy end nejméně. Doufám, že v posledním díle nebude mít tolik prostoru, nebude zase útočit a kritizovat Aelin, že prostě bude držet hubu a krok :D
protože buďme upřímní, pro válku toho neudělal tolik jako ostatní, tady to vše zařídila spíše Nesryn a Yrene, ale už vidím jak mu v dalším díle budou všichni pět ódy jak to hezky chlapec domluvil a že vlastně on zachránil situaci (přitom on fakt skoro nic neudělal, kromě toho že si užíval s Yrene teda :D )

Má nelibost k Chaolovi mi nedovoluje dát obvyklé plné hodnocení. Takže bych dala 3,5*

27.04.2023 3 z 5


Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER)

No co říct, když dočtete knihu a konec Vám vyrazí dech.

Tenhle díl byl skvělý hlavně v tom, že se postavy, které byli na jiných místech konečně sešli a vše zapadlo do sebe.
Moc jsem si oblíbila romantickou linku dvojice dobrosrdečné Elide a nepřípustného Lorcana.
K srdci mi přirostla i Manon a její charakterový posun je čím dál tím lepší.
Musím říct, že skleněný trůn má co se týče příběhu za mě asi lépe propracovaný děj než Dvory, kdy vše najednou dává smysl.
Aelin je badass hrdinka s velkým srdcem, a její tajné pletichaření dodává příběhu spád.
Nejraději bych přeskočila 6.díl a šla rovnou na 7., protože chci vědět hned teď co bude s Aelin a jejím dvorem dále. Ale hold se musím nejdříve prokousat vedlejším příběhem Chaola (který ztratil mé sympatie ve 4.díle), třeba chlapec ještě překvapí :D

07.02.2023 5 z 5


Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

(SPOILER) Tenhle díl byl asi zatím nejlepší ze všech. Nabitý akcí a emocemi. Vztahy mezi postavami se rozvíjejí, poznáváme i některé nové tváře. Lysandra je fajn a zajímavá postava. Oproti minulému dílu mě začal bavit i pohled Manon a hodně se těším co se svojí třináctkou předvedou v dalším díle.
Rowan je skvělá postava, kdy přesně splňuje to co po něm chcete a jeho vztah s Aelin se hezky neuspěchaně vyvíjí.
Líbí se mi jak se Aelin z velké části vypořádala s minulostí a že se ujala role královny.
Sympatičtí jsou mi všichni klaďasy až na Chaola. WTF se stalo s jeho postavou? Naprosto obrátil o 180 stupňů. Byl nesnesitelný…dle něj za vše může Aelin. Cokoliv udělala bylo špatně, cokoliv neudělala bylo taky špatně. Vše viděl jen bíle a černě. No doufala jsem v moment, kdy by mu Rowan nakopal zadek, protože nikdo by si to nezasloužil víc. Tenhle týpek nemohl opravdu být zamilovaný do Aelin. Na konci se sice trochu vzpamatoval ale i tak se mi zprotivil.
No a zápletka s králem? Ta mě dost překvapila.
Hned otevírám další díl ;)

23.01.2023 5 z 5


Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Knihy od Maas mají vždy pomalejší začátek, kdy si říkáte, že tohle nebude 5 hvězdiček a pak se to tak neskutečně rozjede, že knihu nechcete odložit.
Konečně jsem se dočkala víláka Rowana a jeho postava mě moc bavila.
Za to kapitoly vyprávěné z pohledu Manon mě zatím bavily nejméně (kromě jejího vztahu s Abraxosem). Ale to je většinou typické u představení nových postav v ději.
Chaol je mi tedy čím dál více nesympatický, tak uvidíme zda se to časem změní, oproti tomu Dorian je super postava, které fandím a doufám v jeho brzké shledání s Aelin, protože chci vidět zase jejich přátelství. A taky si zaslouží konečně nějakou bojovnou scénu.
Hned se vrhám na další díl ;)

15.01.2023 5 z 5


Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

(SPOILER) Prvních cca 150 stran jsem měla problém se začíst, protože se příběh táhl a bála jsem se, že budu zklamaná…ale jakmile se tam všechno rozjelo tak mi to vynahradilo pomalý začátek a pak jsem zase nechtěla knihu odložit.
Upřímně jsem ráda, že Celaena a Dorian směřují k přátelství a myslím si, že romantický vztah s Chaolem je taky po tom všem nepravděpodobný, i zde bych preferovala přátelství.
Líbí se mi jak Dorian i Chaol nevědomě inklinují k rebélii proti králi.
A moc se těším na třetí díl a Celaenu ve Wendlyn (snad se konečně objeví i nějaký ten charismatický Vílák :)

02.01.2023 4 z 5


Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Příjemná oddechovka, kterou jsem přečetla za jeden den. Děj hezky plynul a člověka, který si chce odpočinout u klasické romanťárny neurazí :)

17.09.2022 4 z 5


Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Před pár měsíci jsem přečetla Grišu a všichni tvrdí, že Šest vran je mnohem lepší. Mě se oba příběhy líbí asi na stejno. Akorát tady mi trvalo déle se začíst a děj plynul pomaleji. To je ale vždycky když je příběh vyprávěn z více pohledů. Postavy byli zajímavé, každá měla svůj smysl a žádná nebyla jen výplňková. Bavili mě tajemství a minulost postav, kterou jsme postupně odhalovali a vztahy mezi nimi. Hodně dobře napsaná byla dynamika mezi Ninou a Matthiasem.
Rozhodně se hned pustím do druhého dílu :)

16.09.2022 4 z 5


Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Celaena mě moc bavila jako hlavní postava, její humor, bojovný duch a povaha mi byli velmi sympatické. Svět, který zde Maas představila je zajímavý, má velký potenciál pro dobrodružství a jsem přesvědčená, že tento díl byl teprve úvod do magického příběhu, který se rozvine v dalších šesti knihách :)
Postavy Doriana a Chaola nebyli nesympatické ale zatím se nedá říct, že by mi přirostli úplně k srdci.
Nejvíce jsem zvědavá až se hlavní hrdinka dostane za zdi hradu :)

10.09.2022 5 z 5


Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Knihu jsem poslouchala jako audio. Nebylo to špatné, ale přišlo mi, že se tam vlastně nic moc neudálo, chápu, že je to jen novela, ale i tak jsem čekala něco víc (více dialogů mezi postavami). Trošku to vytáhl konec, proto 3hvězdy.

01.09.2022 3 z 5


Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak tenhle díl z pohledu Nesty a Cassiana mě moc bavil. Byla jsem až překvapená jak moc jsem Nestě rozuměla, když jsem viděla co se jí honí hlavou. Za mě Nesty cesta je možná i lepší než ta Feyre. A vztah s Cassianem má jinou hloubku a porozumění než vztah Feyre a Rhysanda.
Ovšem co mě zarazilo bylo to jak mi ostatní v tomhle díle vadili v tom jak se k Nestě chovali. Mluvím především o Amren a o Rhysovi. Často byla Nesta v právu ale nakonec to skončilo tak, že se všem omluvila ona. Ale to že jsou všichni staletí oproti 25 letům Nesty a všichni očekávají, že se ona vypořádá se svými démony a traumaty během pár měsíců bylo bizární. Pomlouvali ji, neměli ji rádi ale v momentě kdy se jim hodili její schopnosti, neváhali ani chvíli ji využít a manipulovat skrze Elain. A když je řec o ní, tak ji prostě taky nemám ráda. Je taková nemastná neslaná, chudinka, v minulosti se chovala k Feyre podobně jako Nesta ale nikdo jí to nevyčítá. Během války nepomohla tolik jako Nesta ale nikomu to nevadí. Elain nelze nemít rád dle nich. No tak já ji ráda nemám, za to Nesta mi v tomhle díle přirostla k srdci. A moc ji přeju její nalezené sesterství s Emerie a Gwyn. Tohle trio je super :)
Dávám 5* a doufám, že v dalším díle se dozvím co se honí v hlavě Azrielovi :)

04.08.2022 5 z 5


Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tahle krátká novela hezky slouží jako most mezi původní trilogií vyprávěné Feyrou a čtvrtým dílem, který by měl být vyprávěný Nestou.
Nevadilo mi, že se tam neudálo nic tak převratného a že to bylo hlavně o oslavování jejich svátku. Bavilo mě to :)

01.08.2022 5 z 5