Nové začátky přehled

Nové začátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1183 1183

Láska z Green Valley série

1. díl >

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nové začátky. Přihlašte se a napište ho.

Vendy_Kříž
07.06.2024 5 z 5

Tahle kniha je pro mě srdcovka. Zažehla ve mě vášeň pro čtení, vždy jsem byla odpůrce čtení a nechápala jak u toho někdo může vydržet hodiny, jen sedět a číst. Tahle kniha vše změnila.

Je krásně detailně napsaná, člověk si jednoduše představí hrdiny příběhu. Děj vás vtáhne. Je to jednoduchá romantická oddechovka, a mě se moc zalíbila

terezaterka2000
27.05.2024 5 z 5

Knihu jsem začala číst podle hodně recenzí, které na mě pořád skákaly.
A nezklamala mě. Naopak.
Super romantická oddechovka s dobře popsanou krajinou - to autorce opravdu jde.
Lenu a Ryana jsem si hned zamilovala a Willa a Izzy také.
Krátké kapitoly byly příjemné, kniha se rychle četla.
Už se těším na další knihy autorky.

adela.hol
26.05.2024 4 z 5

Dvacetiletá Lena si svůj roční pobyt v USA jako au pair představovala trochu jinak. Místo velkoměsta skončila v malém horském městečku Green Valley, kde každý zná každého a vidí mu pomalu až do talíře. Jack a Amy Cooperovi, kterým má hlídat malého syna Liama, jí byli ale natolik sympatičtí, že se rozhodla to nevzdat. Co ale netušila, že se v jejich domě nově zabydlel i Jackův mladší bratr, třiadvacetiletý Ryan. Jeho špatná nálada a frustrace, pramenící z vážných důvodů, nepřináší Leně zrovna příjemné chvilky. I když, jak se to vezme...

Kniha je vyprávěna v ich formě z pohledu Leny. Kapitoly jsou krátké, autorka má velmi příjemný styl, který se čte prakticky sám. V knize najdete samé sympatické postavy, se kterými máte pocit, že jste se v Green Valley také ocitli a chcete s nimi vyrazit na Dýňový festival nebo si zajít na skleničku do Olly´s.

Příběh Leny a Ryana byl typickou hate to love linkou, i když bych řekla, že to byla taková jemná verze. Když Lena přijela, Ryan už byl tak nějak smířený s tím, co má za sebou, a nepřišlo mi, že by byl na ni až moc nabručený. Spíš se do sebe vtipně strefovali a jen čekali, co z toho bude. Trochu mě mrzelo, že spolu měli vlastně hrozně málo scén, kdy byli "oficiálně" spolu. Možná by mi v tomto případě stačil i epilog pro nějaké uzavření.

Čekala jsem také trochu více scén Leny s Liamem, když už tam jela hlavně kvůli němu. Ale to je asi detail. Také jsme poznali Izzy a Willa, kterým je věnován druhý díl. Hodně mě zajímá, jak tam se s tím autorka popasovala, protože jejich vztah byl v tomto díle takový ... jasně daný.

Pokud hledáte nějakou oddechovou romantickou četbu, u které vypnete, myslím, že tady nešlápnete vedle.

všechny komentáře

Související novinky (2)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Knižní novinky (33. týden)

15.08.2021

Citáty z knihy (13)

Pokoj, ve kterém jsem si uvědomil, že mi nestačí se vedle tebe probudit jen jednou, i kdyby to znamenalo, že se budu muset smířit s žehličkou na vlasy. Pokoj, ve kterém jsem si uvědomil, že jsi to nejlepší, co mě v životě mohlo potkat.

On se ti fakt líbí, Leno. Jen o tom ještě nemáš ani tušení.

Tak se mi líbíš nejvíc. Poddajná? Rozesmátá.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Nové začátky v seznamech

v Přečtených1 557x