Komunita

Nové komentáře

Tajemství ztracené kočkyTajemství ztracené kočky

Nemohla jsem si odpustit strhnout hvězdičku za předvídatelnost (je pravda, že jsem starší, než cílová skupina, ale také mi vadilo, že postavy jsou zlé bez důvodu), ale jinak je to svižný, dobře napsaný příběh.... celý text (nikikostadinova)


Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějnice

Advocatus diaboli. Jaká ironie. Na Bobligovi mě fascinuje jak lišáckým způsobem se dokázal chytit svojí příležitosti, aby kompletně využil a vysál naivní bohabojný dvůr a nejenže se s tím nic neudálo, nýbrž naopak, ponechali ho, aby dokonce upálil i Lautnera a dožil si z peněz, co si tu nahrabal, přičemž se sám stává tím, z čeho odsouzené nařkl – advocatus diaboli. Ano, o tomhle nemůžete pochybovat, že se skutečně událo (věřte nevěřte). Jelikož žiju vedle Mohelnice, ne tak extrémně daleko do Šumperka, dodnes tu je každoroční pálení čarodějnic, kámen v mohelnickém parku s místem upálení děkana Lautnera. Jeden z velice dlouhých restů, který určitě najdete i v literárním kanónu, historické klasické literatury. Jedna z těch knih, které nemůžete formálně nic vytknout - i po půl století od vydání neustále stejně čtivá a skvěle napsaná a poutavá. Film jsem viděl dříve, myslím že dokonce dvakrát a musím přiznat, že mě zpodobnění jak Bobliga, tak samotných procesů a epika celkové tragédie zaujala přeci jen o něco více. Je to skoro jako stvořené pro to udělat z toho nějaký podobný film, jaký vznikl. Kus historie.... celý text (JP)


Sever a Jih - díl III.Sever a Jih - díl III.

Po dlouhé době od setkání se seriálovým zpracováním BBC jsem se odhodlala i ke knižní předloze, a jsem za to neskutečně vděčná. Neskutečně čtivé - tímto dílem jsem profičela za jeden den. Má svoji nezapomenutelnou atmosféru, narozdíl od Jane Austenové méně nablýskané a takové syrovější, ale zároveň ne tak ufňukané jako Jana Eyrová. Margaret pro mě byla úžasná hlavní hrdinka, neskutečně jsem se do ní vžila, a pan Thorton - moje nová knižní láska. Elizabeth Gaskellová by měla být stejně vyzdvihovaná jako její spolupisatelky sestry Bronteovy a Jana Austenová - toto její dílo je nezapomenutelné a obsahuje dost věcí k zamyšlení.... celý text (Roselunda 1928)


Nová hodnocení

Vzkaz v láhviVzkaz v láhvi

(Maličká68)


ZabijáciZabijáci

(Maličká68)


Žena v kleciŽena v kleci

(Maličká68)


Nejpilnější uživatelé

pobijecmuch
1 519 bodů
elfos
1 157 bodů
meluzena
920 bodů
jirin@
861 bodů
pedro1991
611 bodů
RealJavva
300 bodů