Srdíčko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Charley spatří idylický mlýn s přístavbami kolem, jezero a vířící vodní proud v náhonu, má zvláštní pocit; nemůže se ubránit silnému dojmu, že to všechno zná, že už tady někde byla. A přitom ví, že to není pravda. Charley a její manžel Tom se do Elmwood Mill nastěhují a ji od té doby nepřestávají pronásledovat neblahé vzpomínky z jakéhosi předchozího života. Přestože se oba manželé pokoušejí všemu čelit rozumovým vysvětlováním, počáteční nejasné vjemy se mění v jistotu, když vzpomínky jsou stále přesvědčivější a zlověstnější. Na pomoc má přijít hypnóza, ale každé sezení končí představou zmaru a děsu. Je tu cosi skrytého, k čemu hypnotizér nemůže proniknout. Minulost pohřbila něco, co nyní procitá. Zkoumáním zašlých dějů Charley neprozřetelně otevřela Pandořinu skříňku zlých sil. Příkrov už zavřít nelze. Hrůza je rozpoutána....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33237/srdicko-33237.jpg 4.2100
Žánr:
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

Sweet Heart, 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Srdíčko

Kontryhelka
17. ledna

Opět jedna z velice vydařených kniha pana Jamese. Jeho knihy jsou záhadné a mrazivé. Prima čtení pro zimní večery.

marketa9252
25.07.2021

Dokonale napínavá kniha!


efka.saf
14.03.2021

Tak tohle by byla vážně pecka, kdyby...

Po knize jsem sáhla opět jen díky čtenářské výzvě. Autora jsem do této doby vůbec neznala, ale žánr se zdál být přesně podle mého gusta a byla jsem ráda, že jsem nemusela volit nějakou těžkou romantiku nebo příručku anatomie, abych si splnila srdce na obálce.
Kniha měla dle mého dost pomalý rozjezd. Ačkoliv všechny tyto zdánlivé nedůležitosti s příběhem posléze nějak souvisely, nic to nemění na tom, že do půlky se mi kniha prostě pořád hodně vlekla. Od půlky ale začala nabírat na obrátkách a připomněla mi jízdu na horské dráze. Pomalinku vás vytahují ve vozíku nahoru, a pak vás konečně spustí a vy svištíte a ječíte a úžíváte si ten adrenalin a šrumec. Druhá půlka kniha je opravdu nesmírně napínavá, záhadná, matoucí, nepostrádá mrtvoly a hypnotické návraty tuto atmosféru jenom posilují. I když konec byl dle mého trošku vlažnější, ve své podstatě odpovídal celému dění knížky a dalo by se říct, že byl zvládnutý velmi slušně. Takže jo, fakt by to byla pecka, kdyby..... Kdyby???
SPOILER!!
Už v řadě komentářů jsem se označila za patologického zvířomila a stále si na tomto označení trvám. Co mě tedy neskutečně rozladilo, bylo to, že jsme se zde setkali s poměrně velkým množstvím zvířat - domácích mazlíků, které autor ale postupně všechny sprovodil ze světa. Všechny, kurňa! Při závěrečném defilé, kdy nechal odejít do věčných lovišť i toho posledního z posledních, mě autor fakt naštval a bylo mi jasné, že 5* mu za to dát nehodlám. Je to můj naprosto subjektivní názor, který se mnou bude sdílet minimum čtenářů, ale tímhle mě autor prostě vytočil. KONEC SPOILERU

lábuska1
18.02.2021

Opět jedna z Jamesových knih,kterou jsem četla jedním dechem.Já ten jeho styl psaní prostě miluju!!!

david5746
12.01.2021

Pro mě příjemná kniha, něco duchů, nějaký ten minulý život, hypnóza a celkově tajemný dům a prostředí, do kterého se Charley s manželem přestěhuje (ikdyž je jí už při pohledu na fotku povědomé a nemá z toho dobrý pocit, ale stejně se tam přestěhuje, prostě holka statečná). Děj plyne velice slušně bez větších hluchých míst (a několikrát mi pak došlo, že to zdánlivě hluché místo mělo pro děj smysl a nebylo bez významu), příběh je zajímavý a slušně ke konci graduje. Za mě spokojenost, přečetl jsem velice rychle a čtení mě bavilo.

Astonius
25.12.2020

Možná kdybych četla v době, kdy knížka vyšla a i mně bylo o 20 let méně, by mne bavila, v té době by mi to stačilo, teď už bohužel ne. Příběh byl prvoplánový, předvídatelný a nerozvětvený, sledoval jen vytyčenou dějovou linku, kterou rozvíjel pomocí známých klišé tohoto žánru. Postavy se chovaly nelogicky, fascinovala mne hlavní hrdinka, která zažívala ve svém domě horor, ale že by jen zauvažovala o odchodu, to ne. Také různá popisovaná násilná úmrtí (hlavně ta hlavní událost, kvůli které se všechno odehrávalo) byla líčena jako totální masakry, že to bylo spíš k smíchu, ať už z hlediska pachatele nebo s ohledem na způsob provedení..... A pokud jsem mluvila o použitých klišé, nevyhnul se jim ani úplný konec, na který by se dalo velmi dobře navázat dalším béčkovým hororem.... :-)

Ava365
09.12.2020

Výborná kniha, čte se jedním dechem.

TheSarcasm
28.09.2020

Za mne slabší z Jamesových knih. Děj je dost předvídatelný a takový jednoduchý. Žádný nápad nebo zvrat který by se nečekal.

1