Srdíčko

Když Charley spatří idylický mlýn s přístavbami kolem, jezero a vířící vodní proud v náhonu, má zvláštní pocit; nemůže se ubránit silnému dojmu, že to všechno zná, že už tady někde byla. A přitom ví, že to není pravda. Charley a její manžel Tom se do Elmwood Mill nastěhují a ji od té doby nepřestávají pronásledovat neblahé vzpomínky z jakéhosi předchozího života. Přestože se oba manželé pokoušejí všemu čelit rozumovým vysvětlováním, počáteční nejasné vjemy se mění v jistotu, když vzpomínky jsou stále přesvědčivější a zlověstnější. Na pomoc má přijít hypnóza, ale každé sezení končí představou zmaru a děsu. Je tu cosi skrytého, k čemu hypnotizér nemůže proniknout. Minulost pohřbila něco, co nyní procitá. Zkoumáním zašlých dějů Charley neprozřetelně otevřela Pandořinu skříňku zlých sil. Příkrov už zavřít nelze. Hrůza je rozpoutána. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33237/srdicko-33237.jpg 4.274

Sweet Heart (1990)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Naše vojsko

eraserhead

Zajímavé, že hrdinkami všech Jamesových knih, co jsem dosud četl, jsou ženy. Srdíčko možná odradí názvem, ale netřeba se bát. James naservíruje skvěle napsaný a dobře vygradovaný příběh spojující klasickou duchařinu se spiritistickou zápletkou o převtělování duší. Jemný i drsný, klasický i překvapivý. Kdybych si od Jamese jako první přečetl tohle a ne "Příšeří", určitě bych se o jeho další knihy zajímal mnohem dříve a intenzivněji.

zbožňuju_knihy
01.03.2017

Super!

MonikaV
03.11.2016

Jako jo, čtivé. Žádná pullizerovka, ale šlo to.

moudivlacek
07.09.2016

První setkání a bohužel jsem byla dost zklamaná.
Tento druh mám velmi ráda, bohužel mi tento příběh, či spíš způsob jeho vyprávění moc nesedl, pro mne to bylo dost zmatené.

Peršanka
09.07.2016

Dokonalá věc na léto/do postele/k mírné viróze. Trochu červená knihovna, trochu horor, něco erotiky. A koho by nelákalo aspoň v duchu zařizovat tajemný venkovský dům jako hrdinka příběhu... To vše vkusně namíchané, takže plný počet, studente, potěšil jste mě :)

Gupi
08.05.2015

Začátek mě nudil a říkala jsem si, že jsem holt rozmazlená Kingem. Asi od prostředka to začalo nabírat grády. Vůbec se mi nechtělo přerušovat četbu, jak to bylo napínavé. Pořád jsem na to myslela, jak to asi dopadne. Konec nebyl špatný. Dobrá kniha.

ZPavlí
12.08.2014

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a velmi se mi líbila. Doporučuji :-)

Lady Dracula
29.07.2014

Mé první setkání s Jamesem dopadlo na výbornou. Hutná atmosféra, perfektní gradace příběhu.

Ačkoli jsem tak od půlky tušila některé věci a spousta jich byla předvídatelná, kupodivu mi to nijak nevadilo. Spíše jsem čekala, jak se s tím autor popere a musím říct, že mne mile překvapil.
Ono napsat horůrek, který by se zabýval myšlenkou převtělování, minulých životů a starých rozviklaných domů, jež v nás za temných nocí budí hrůzu sami o sobě, není snadné a chce to odvahu, kterou James měl \ má.
Zároveň je to kniha vhodná i pro něžné pohlaví, které, stejně jako já, dávají podobným knihám přednost před infantilní červenou knihovnou (nic proti Vám, dámy:)).

Jednoznačně doporučuji :)

Luckynecka
22.09.2013

Naprosto souhlasím s "kuti", nejlepší Jamesova knížka! ;-)

Nela2
30.11.2012

Minulé životy... záhada... napětí... chvílemi i trochu drsnější počteníčko...

kuti
14.06.2012

Moje nejoblíbenější Jamesova kniha. Už začátek člověka chytne (Br..) a už se jen veze. Napínavé, zajímavé...nečekané zvraty a fakt hóóódně šokující rozuzlení. A tím, že je hlavní hrdinkou žena a zápletka odpovídá ženským citům, tak je na rozdíl od jiných hororových příběhů vhodný i pro ženské čtenářky. Holky, doporučuju!!!!!

Peter James

Peter James