Kde pomáháme?

Bez vás čtenářů by Databáze nemohla fungovat, čehož si moc vážím. A i proto, že se těší velké přízni a návštěvnosti, se to snažím společnosti trochu vracet...

Od roku 2016 Databáze pravidelně přispívá nadaci Dobrý Anděl. Ta pomáhá rodinám, které se vlivem nemoci dostaly do tíživé situace.

V létě 2019 jsme jednorázově podpořili Neonatologii Brno, ve které skvěle pečují o novorozence. Ti mnohdy neváží ani jeden kilogram. Jsou to křehká miminka, která musí hned po svém předčasném příchodu na svět bojovat s nepříznivou situací.

V prosinci 2019 došlo na spontánní podporu Oblastní charitě Jihlava, která do poslední chvíle pomáhala s péči o smrtelně nemocnou tetu.

Od března 2021 jsme půl roku přispívali dvouletému Štefánkovi, kterému lékaři mimo jiné diagnostikovali i spinální svalovou atrofii... Podle lékařských tabulek by neměl nikdy chodit, ani stát. Jenže Štefánek stojí; a jeho statečná máma věří, že jednou bude i sám chodit... více o Štefánkovi zde.

V letech 2022 a 2023 jsme několikrát přispěli na pomoc Ukrajině proti ruské agresi.

Ještě na podzim roku 2022 došlo na zásadní projekt. Ve spolupráci s Luxorem jsem vytvořil knihu Povídky, které pomáhají (vyšla i jako ekniha a audiokniha.) Oslovili jsme zajímavé osobnosti (nejen spisovatele), aby napsali povídku.
Zároveň jsem tady na webu uspořádal povídkovou soutěž, a tři vítězné do knihy zařadil. Databáze tak pomohla začínajícím spisovatelům, jejichž povídky se dostaly do knihy, a ještě navíc s takovými autorskými jmény, jako jsou Michaela Klevisová, Petra Soukupová či Michal Viewegh...
Knížku si lidé krásně kupovali, za což moc děkujeme. A právě díky tomu jsme kompletně celý zisk z prodeje, který dosáhl skoro půl milionu korun, věnovali organizaci Prales dětem. Více zde.

Od roku 2023 se čím dál více zaměřujeme na podporu zvířat.