Povídky, které pomáhají

kniha od:

Povídky, které pomáhají https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497103/bmid_povidky-ktere-pomahaji-Jhc-497103.jpg 4 144
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Svou povídkou přispěli do tohoto dobročinného sborníku nejen renomovaní, „zaběhnutí“ literáti, ale i hudebník, politik, a v neposlední řadě také vítězové čtenářské soutěže. I díky tomu vznikl zajímavý a neotřelý soubor rozličných stylů a žánrů, který spojuje touha pomáhat. Výtěžek z prodeje knihy poputuje české neziskové organizaci Prales dětem, jejíž hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorba vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech. Otcem projektu je Daniel Fiala, zakladatel a provozovatel DatabazeKnih.cz, největšího knižního webu v Česku a na Slovensku.... celý text

Žánr:
Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Listen
více info...

Komentáře (46)

Komentáře 46 Recenze 0

Janadvorackova
Janadvorackova
28.09.2023 3 z 5

Mně sice moc nepomohly, ale většinou se mi líbily. A to stačí.

vlkodlaq
vlkodlaq
06.09.2023

Není bez zajímavosti, že z těchto povídek, povětšinou čitelných, vstřebatelných a pozitivních, je povídka od "nejznámějšího českého autora" z těch slabších, dle mého osobního názoru je nejslabší z knihy. Nejhůře strukturovaná, s nejslabší pointou a v podstatě bez sdělení. I povídka Lockdown byla lepší.


Carpinus-CZ
Carpinus-CZ
06.08.2023 4 z 5

Hezký nápad, většina povídek se mi líbila. Nejvíce asi Úhel pohledu, Píp Vánoce a Rantari. Ani poslední povídka Na hraně světla a stínu a Lockdown nebyly špatné. Doporučuji k přečtení...

rumova_kulicka
rumova_kulicka
24.07.2023 3 z 5

Mám to jako spousta čtenářů tady. Některé byly lepší, některé horší, ale myšlenka vydání knihy je moc pěkná.

harena
harena
28.06.2023 4 z 5

Povídky moc nečtu, ale zaujal mě přebal knihy, tak jsem po knize sáhla. Nejvíc se mi líbila Povídka o velkém dubu od Sáry Saudkové, potom moc zajímavá byla povídka od Jany Pavlouškové Píp Vánoce. Jsou tu povídky od 13 spisovatelů, některé se mi líbily víc, jiné méně, ale jsem spokojená, určitě ani vy nebudete zklamáni.

LenkaMacak
LenkaMacak
25.06.2023 4 z 5

Knihu jsem si pořídila, jelikož obsahovala povídku od mé oblíbené Markétky Lukáškové a také jsem chtěla podpořit organizaci Prales dětem. Povídky se mi líbily, nejvíce mě zaujaly Rantari, Amorovy děti a Poslední den na zemi. 4/5*

postrach
postrach
06.06.2023 3 z 5

Některé lepší,některé horší.Povídky moc nečtu.Chtěla jsem podpořit projekt....

Radka A.
Radka A.
03.06.2023

Mně se v této knize líbily povídky všechny, kupodivu i ta od Michala Viewegha, jehož knihy nečtu. Nejvíc se mi líbila ta o dubu.

Hakl54
Hakl54
02.06.2023 4 z 5

Pěkné počtení, povídka o dubu hodně dobrá.

Marekh
Marekh
18.05.2023 4 z 5

Kniha obsahuje 13 povídek od známých autorů (Markéta Lukášková, Michal Viewegh, Petra Soukupová, Michaela Klevisová) po méně známé autory. Někteří autoři jsou také hudebníci, politici nebo vítězové čtenářské soutěže.

Povídky jsou rozmanité, od krátkých povídek po delší povídky a také se střídají různé žánry. Na počátku každé povídky se nachází medailonek autora.

Za myšlenkou vzniku této knihy stojí DANIEL FIALA, zakladatel a provozovatel DatabazeKnih.cz. Veškerý výtěžek z této knihy jde na dobré účely.

Nejvíce se mi líbily tyto povídky: Povídka o velkém dubu, Rantari, Amorovy děti, Poslední den na zemi a Na hraně slunce a stínu.

Nejméně se mi líbila asi povídka Byli jste skvělé publikum!

Celkově se mi kniha líbila.

Kniha má pěkný přebal.

LajkaVonSputnik
LajkaVonSputnik
22.04.2023 4 z 5

Fajn knížka. Nejvíce mě tentokrát zaujaly povídky žen a to Saudkové, Pekárkové, Nesvadbové a Klevisové.

mynonka
mynonka
21.04.2023 4 z 5

Povedená povídková sbírka. Nejlepší povídky za mě byly od Jany Pavlouškové, Markéty Lukáškové a Michaely Klevisové. Díky za tento počin, DK.

Kory98
Kory98
11.04.2023 4 z 5

Hezké povídky. Nejvíce mě oslavily: Povídka o velkém dubu, Amorovy děti, Úhel pohledu a Na hraně slunce a stínu.

allebra
allebra
28.03.2023 4 z 5

Povídky čtu ráda, takže jsem si nenechala ujít ani tyto, které navíc poslouží pro dobrou věc. Některá povídka mě zaujala víc, některá o něco méně, od jiné jsem se nemohla odtrhnout. Určitě ale stály všechny za přečtení.

PetrCepek
PetrCepek
26.03.2023 4 z 5

Coby velký fanoušek DK velice rád podpořím její projekty. Zvláště když se díky tomu mohu setkat se nádhernými povídkami spolehlivě "depkoidní" Petry Soukupové či stylově vytříbené Michaely Klevisové. Mile překvapily ukázky z tvorby pro mne zatím méně známých či neznámých autorů (Jana Pavloušková, Kuba Ryba, Miloš Čermák). Jejich skvěle a poctivě napsané povídky hravě strčily do kapsy nepovedené příspěvky Lockdown a Orbit mnohem známějších autorů, což však u těchto dvou uvadajících celebrit není v posledních patnácti letech bohužel nic složitého.

ondras666
ondras666
12.02.2023 5 z 5

Výborně poskládaná kniha povídek známých a neznámých autorů. Jako u všech těchto knih jsou některé povídky dobré, jiné ne. Ale je to úhel pohledu.
Škoda, že Dan nenapsal nějakou povídku.

miretti
miretti
08.02.2023 5 z 5

Oceňuji tento nápad. Povídky mě baví, a tyto byly skvělé, líbily se mi, až na výjimku , všechny. Ráda jsem koupí přispěla k dobré věci a také objevila nové autory. Děkuji!

asam
asam
17.01.2023

Jsem stálá příznivkyně DB. Tento počin vydat knihu na podporu "Prales dětem" velmi oceňuji. Děkuji i autorům, že se podíleli na této akci. Povídky jsou čtivé, milé. Přeji Danovi, ať má hodně takovýchto dobrých nápadů. A ráda je podpořím.

heczek
heczek
30.12.2022 4 z 5

Velmi oceňuji tento dobročinný a krásný nápad pana Fialy. Povídky jsou originální, čtivé, některé více některé méně, ale každá jedna vede k zamyšlení. Vážím si také, že byl dán prostor i méně známým spisovatelům. Nejdojemnější povídkou se mi stala hned první "O velkém dubu", po jejímž přečtení jsem se nedokázala ubránit slzám.

stju
stju
30.12.2022 5 z 5

Povídky jsem si přála pod stromeček, protože:
1.byla jsem na ně zvědavá
2.chtěla jsem podpořit projekt Daniela Fialy, protože je mi svým záměrem velmi sympatický
3.jako poměrně dlouholetá členka DK jsem si to prostě nemohla nechat ujít :-)
A hodnocení?
Ano, povídky jsou velmi různorodé, ale já jsem si právě v jejich složení uvědomila, že porovnávání a hodnocení povídek by bylo přesně to, co je typické pro Databázi - každá povídka je jiná, stejně jako každý čtenář je jiný, takže každé hodnocení povídky, stejně jako knihy v DK, je velmi subjektivní. Knihu, kterou je jeden čtenář nadšen, druhý vůbec nemusí = knihy jsou stejné, jako my, jejich čtenáři. A to je dobře :-)!
Můj závěr tedy je, že si v tomto souboru každý tu svoji NEJ povídku, určitě najde a stejně jako já bude za:
4.rád, že si knihu koupil (nebo mazaně si o ni napsal Ježíškovi :-))

TheKaciZ
TheKaciZ
26.12.2022 5 z 5

Píp Vánoce, Nebe modré (skoro) jako vlasy, Rantari, Byli jste skvělé publikum, Paragraf .38 speciál :)

irena2486
irena2486
27.11.2022 5 z 5

Moc hezká sbírka povídek. Za mě top O velkém dubu, Píp Vánoce a Na hraně slunce a stínu.

Marfulka007
Marfulka007
26.11.2022 4 z 5

Asi jako v každé povídkové knize, některé zaujmou víc, jiné míň a sem tam nějaká vůbec. Celkově se kniha četla dobře, lehce, občas dojala, někdy pobavila. Osobně mě nejvíce zaujaly povídky Povídka o velkém dubu, Píp Vánoce, Rantari a Na hraně slunce a stínu... Příjemné čtení takhle do podzimu.

borufka
borufka
24.11.2022 4 z 5

Knížku jsem koupila, že jsem chtěla podpořit projekt, až pak mne napadlo zařadit si ji do Čtenářské výzvy. Už tady několikrát zaznělo, že některé povídky jsou dobré, některé méně. Pro mne je kniha velice příjemným mixem. Měla jsem z ní trochu pocit, jako když se náhodou potkáte s kamarády a zůstanete chvilku jen tak na pokec, řeči se vedou vážné i nevážné, něco posloucháte jen na půl ucha, něco vás zaujme víc, každý mluví o něčem jiném, protože každý jste jiný. Líbil se mi nápad a moc se mi líbila kniha jako taková.

Vendyorit
Vendyorit
20.11.2022 4 z 5

Některé povídky byly povedené, jiné byly slabší. Úvodní povídka mě však dojala k slzám. :) Příjemné odpočinkové čtení.

AnnaR.
AnnaR.
19.11.2022 3 z 5

Takové čtení na dobrou noc. Některé povídky zajímavé, jiné průměr, některé nuda.

marketa7233
marketa7233
17.11.2022 4 z 5

Děkuji za dobrý nápad pana Fialy. Snad jen dvě povídky mi nesedly, ostatní velmi pěkné. Většina povídek mě vedla k zamyšlení, některé byly i velmi silné. Díky povídkami jsem si vybrala další knihy od autorů, kteří mě zaujali.

BarčaPetrach
BarčaPetrach
15.11.2022 4 z 5

Povídky některé byly fajn. Líbily se, ale některé opravdu NE. Lockdown a Ukrajinu jsem přeskočila. Myslím, že těchto témat je všude kolem dost a nepotřebuji si je číst při odpočinkové knize.
:)

andulka767
andulka767
07.11.2022 5 z 5

Povídky mě hodně mile překvapily. Četla jsem je hlavně kvůli databázi knih. Nemusím moc povídky ani nečtu příliš české autory, ale tato kniha byla fakt skvělá. Četla se skoro sama a pomohla mi objevit skvělé české autory. Určitě si od nich přečtu něco dalšího. Velmi moc doporučuji.

RMarkéta
RMarkéta
03.11.2022 5 z 5

Jsem z takového počinu nadšená. Dane, to byl nápad k nezaplacení. Chválím. Povídky jsou hezky poskládané a všechny sem sednou. Příjemný čtecí koktejl. Každý si tady vyberu to svou.

Nuttelka
Nuttelka
30.10.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Moc povedená sbírka povídek. Opět reálné, úsměvné, smutné, pochmurné, dokonce i vzrušující :-) Každá povídka je jedinečná, jen poslední dvě v podání Báry Nesvatbové mi nesedly, jelikož mi nesedl její hlas. Za mě top povídky "Byli jste skvělé publikum" a "Paragraf 38 speciál".

Netopyr07
Netopyr07
28.10.2022 4 z 5

Zde je vidět, jak je někdy těžké, nebo snad naopak lehké? - napsat povídku. V knížce se mísí aktuální témata (ukrajinští uprchlíci, covid...) s různými nápady a náměty. Přiznám se, že povídky, v nichž jsou vulgarismy a sexuální témata, mě vůbec neoslovují. Výborná mi přišla povídka Petra Soukupové - tomu říkám vhled do běžného dne mladé matky :-) Soubor je ale fajn díky tomu, že POMÁHÁ dětem!!!

JointlieKat94
JointlieKat94
27.10.2022 4 z 5

Tak tento projekt se Danovi vážně povedl! :) povídky obvykle nejsou nic pro mě, ale když je to pro dobrou věc, tak co by ne? :)

8/13 povídek považuji za velmi dobré. A to je asi úspěch. :) u těch jsem něco pociťovala, chápala a čekala jsem na zakončení. Ale ten zbytek byl.. no asi nic moc. :) ale přečetla jsem a jsem vážně šťastná. :)

Jen tak dál, Dane!

Dasule
Dasule
22.10.2022

Za me super projekt, skvele ctvive odpočinkové povidky :-)

bralenka
bralenka
21.10.2022 5 z 5

Především skvělý projekt Dana Fialy! Všechny povídky mě bavily, nejvíce mě oslovil Jakub Ryba a Václav Láska- pouze můj osobní názor. A to podotýkám, že nejsem povídkovy tip. Skvělé.

Annannas
Annannas
20.10.2022 5 z 5

Příjemná čtenářská jednohubka.

katka.oo
katka.oo
16.10.2022 5 z 5

Velice zdařilá sbírka povídek, originální, čtivé, některé povídky se mi líbily víc, některé míň, ale dohromady hodnotím jako velice dobrý počin a hlavně oceňuji myšlenku, nápad, že zakoupením knihy přispěju na organizaci na pomoc přírodě, i proto jsem si knížku ráda koupila a přečetla.

Lily101
Lily101
11.10.2022 3 z 5

Některé povídky top, některé prvoplánové (už při četbě víte, jak chce autor povídky příběh vést a jak to celé dopadne). Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a že výtěžek z knihy putuje na dobré účely, avšak vzhledem k tomu, že top povídky a ty “prvoplánové” byly v poměru zhruba 1:1, musím udělit knize zlatý střed v podobě 3 hvězdiček.

cziss
cziss
07.10.2022 4 z 5

Většina povídek se mi líbily. Hned první "Povídka o velkém dubu" je velmi silná. Povídky dva až pět se nesou v duchu současných problémů a jsou napsané opravdu dobře. Opravdu se mi nebílila až šestá povídka Večer ven, protože odkrývá pouze povrchní problém hrdinky a nejde do hloubky, kde jsou ještě závažnější problémy. Povídky Rantari, Paragraf 38 special, Poslední den na Zemi jsou vynikající. Na hraně slunce a stínu je bohužel stále aktuální, byť jde o historické záležitosti. A zbylé tři povídky hodnotím jako průměr.

NakresAde
NakresAde
02.10.2022 5 z 5

Výborný nápad, který byl skvěle zpracován. Ze všech povídek byly asi jen tři, které mě nezaujaly. Zbývající povídky za mě originální, čtivé a u spousty z nich vedl závěr k zamyšlení.