Povídky, které pomáhají

Povídky, které pomáhají https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497103/bmid_povidky-ktere-pomahaji-Jhc-497103.jpg 4 180 53

Svou povídkou přispěli do tohoto dobročinného sborníku nejen renomovaní, „zaběhnutí“ literáti, ale i hudebník, politik, a v neposlední řadě také vítězové čtenářské soutěže. I díky tomu vznikl zajímavý a neotřelý soubor rozličných stylů a žánrů, který spojuje touha pomáhat. Výtěžek z prodeje knihy poputuje české neziskové organizaci Prales dětem, jejíž hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorba vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech. Otcem projektu je Daniel Fiala, zakladatel a provozovatel DatabazeKnih.cz, největšího knižního webu v Česku a na Slovensku.... celý text

čtenářka76
20.03.2024 4 z 5

Mám ráda knižní povídky. Některé autory jsem neznala o to víc jsem byla mile překvapena jejích povídkou.

janina66
27.02.2024 3 z 5

Líbila se mi tak 1/3 povídek.
Zbytek povídek spíše slabší, které mi moc nesedly.

zaz
06.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Povídky příjemní deštivý den a líbí se mi výběr autorů.

simaja
30.01.2024 4 z 5

Tyto povídky jsou super, doporučuji.

santa1212
19.01.2024 5 z 5

Fajn knížka, hezké povídky, některá víc a některá méně, ale byly tam i velmi zajímavé a osvěžující kousky. Rád doporučuji!

Lutzka
14.01.2024 4 z 5

Příjemné čtení. Důležitější je asi cíl, se kterým byla sbírka povídek vydaná. Je hezké, že se do knihy dostaly i povídky začínajících autorů. Pro mě to bylo i objevení autorů, kteří již nějakou dobou píší, ale zatím jsem nenarazila na jejich knihy. Nejvíce mě oslovily povídky Na hraně slunce a stínu od Michaely Klevisové, nápad povídky Amorovy děti od Simony Michálkové a Rantari od Kuby Ryby. Jiné byly dobré, našly se i slabší povídky.

Danago
30.11.2023 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Jako vždy některá povídka je skvělá jiná méně. Výtěžek z prodeje jde na dobrou věc proto 5*

Janadvorackova
28.09.2023 3 z 5

Mně sice moc nepomohly, ale většinou se mi líbily. A to stačí.

vlkodlaq
06.09.2023

Není bez zajímavosti, že z těchto povídek, povětšinou čitelných, vstřebatelných a pozitivních, je povídka od "nejznámějšího českého autora" z těch slabších, dle mého osobního názoru je nejslabší z knihy. Nejhůře strukturovaná, s nejslabší pointou a v podstatě bez sdělení. I povídka Lockdown byla lepší.

Carpinus-CZ
06.08.2023 4 z 5

Hezký nápad, většina povídek se mi líbila. Nejvíce asi Úhel pohledu, Píp Vánoce a Rantari. Ani poslední povídka Na hraně světla a stínu a Lockdown nebyly špatné. Doporučuji k přečtení...

rumova_kulicka
24.07.2023 3 z 5

Mám to jako spousta čtenářů tady. Některé byly lepší, některé horší, ale myšlenka vydání knihy je moc pěkná.

harena
28.06.2023 4 z 5

Povídky moc nečtu, ale zaujal mě přebal knihy, tak jsem po knize sáhla. Nejvíc se mi líbila Povídka o velkém dubu od Sáry Saudkové, potom moc zajímavá byla povídka od Jany Pavlouškové Píp Vánoce. Jsou tu povídky od 13 spisovatelů, některé se mi líbily víc, jiné méně, ale jsem spokojená, určitě ani vy nebudete zklamáni.

LenkaMacak
25.06.2023 4 z 5

Knihu jsem si pořídila, jelikož obsahovala povídku od mé oblíbené Markétky Lukáškové a také jsem chtěla podpořit organizaci Prales dětem. Povídky se mi líbily, nejvíce mě zaujaly Rantari, Amorovy děti a Poslední den na zemi. 4/5*

postrach
06.06.2023 3 z 5

Některé lepší,některé horší.Povídky moc nečtu.Chtěla jsem podpořit projekt....

Radka A.
03.06.2023

Mně se v této knize líbily povídky všechny, kupodivu i ta od Michala Viewegha, jehož knihy nečtu. Nejvíc se mi líbila ta o dubu.

Hakl54
02.06.2023 4 z 5

Pěkné počtení, povídka o dubu hodně dobrá.

Marekh
18.05.2023 4 z 5

Kniha obsahuje 13 povídek od známých autorů (Markéta Lukášková, Michal Viewegh, Petra Soukupová, Michaela Klevisová) po méně známé autory. Někteří autoři jsou také hudebníci, politici nebo vítězové čtenářské soutěže.

Povídky jsou rozmanité, od krátkých povídek po delší povídky a také se střídají různé žánry. Na počátku každé povídky se nachází medailonek autora.

Za myšlenkou vzniku této knihy stojí DANIEL FIALA, zakladatel a provozovatel DatabazeKnih.cz. Veškerý výtěžek z této knihy jde na dobré účely.

Nejvíce se mi líbily tyto povídky: Povídka o velkém dubu, Rantari, Amorovy děti, Poslední den na zemi a Na hraně slunce a stínu.

Nejméně se mi líbila asi povídka Byli jste skvělé publikum!

Celkově se mi kniha líbila.

Kniha má pěkný přebal.

LajkaVonSputnik
22.04.2023 4 z 5

Fajn knížka. Nejvíce mě tentokrát zaujaly povídky žen a to Saudkové, Pekárkové, Nesvadbové a Klevisové.

mynonka
21.04.2023 4 z 5

Povedená povídková sbírka. Nejlepší povídky za mě byly od Jany Pavlouškové, Markéty Lukáškové a Michaely Klevisové. Díky za tento počin, DK.

Kory98
11.04.2023 4 z 5

Hezké povídky. Nejvíce mě oslavily: Povídka o velkém dubu, Amorovy děti, Úhel pohledu a Na hraně slunce a stínu.