vlkodlaq - Profil

Poslat zprávu

vlkodlaq Zubatý (1985, muž) · Moravskoslezský kraj · web

Aktivní: včera v 11:03(poprvé: 24.04.2014)
Body:730(přidáno 2 autorů a 5 knih)
Palce:346 za komentáře, udělené: 96

Právě čtené knihy

Filuta
22.09.2018
Filuta 2016, T. Pratchett

Poslední strážce
21.09.2018
Poslední strážce 2004, J. Grubb

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy
24.04.2018
M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy 1995, R. Hooker

Robokalypsa
01.10.2017
Robokalypsa 2013, D. H. Wilson

Kdo jsem

LIBRI MUTI MAGISTRI SUNT. 
– Knihy jsou němí učitelé.


Zdravím přátelé,
jsem knižní hltavec a tak bez několika set knih ani nevycházím z domu (ryze z praktické stránky čtu spíše na mobilu (ap. cool reader), kdo by se s těmi stovkami papírových knih pořád tahal..). Při každé příležitosti tak mám knihu po ruce a každé čekání v autě, přestávky mezi prací a chvíle sezení v té malé místnůstce s dominantním keramickým prvkem vyplňuji čtením. Díky tomu se má "spotřeba" v posledních letech povážlivě zvedla a i když jsem vděčný za tyhle výdobytky civilizace a elektroniky, stále mám rád i papírové knihy, těch mám plnou knihovnu, i když znovu říkám, z ryze praktických důvodů sahám spíše po telefonu. 
Jsem rád, když i ostatní čtou. V čekárnách se nehádají, ve frontách se nepostrkují a je přenádherný klid (bohužel jen málokdy čtou všichni, takže se vždy najde nějaký přitroublý rušivý element, který nečte..)

Jak mám psáno v záhlaví, knihy jsou němí učitelé, mozek potřebuje knihy jako tvůj meč potřebuje brus (hry o trůny). Jinými slovy pravidelná a pokud možno častá četba bystří mysl, zlepšuje charakter, doplňuje slovní zásobu a díky tomu jsme sami schopni se lépe vyjádřit v různých situacích. Je toho důkazem, že jistá, dejme tomu 'česká' menšina, pravděpodobně vůbec nečte..

Takže: lidé čtěte! Cokoli od složení jogurtu po Zločin a trest (snad s výjimkou náboženských textů), ale čtěte, snažte se porozumět obsahu a vstřebat to důležité, nikoli jen číst prázdná slova jako když se učíme k maturitě, ale hlavně dostat smysl do podvědomí k pozdějšímu využití v praktickém životě. :)

Mnou uctívaní a doporučovaní autoři: Seton, Elstner, Cline, Moers (!!), Kulhánek, Žamboch, Kotleta,
Paoliny, Stackpole, Francová, Eddings, Wyndham, Brooks, Pratchett..