vlkodlaq - Profil

Poslat zprávu

vlkodlaq Zubatý (1985, muž) · Moravskoslezský kraj

Aktivní: dnes v 18:29 online (poprvé: 24.04.2014)

588 bodů (přidáno 2 autorů a 4 knih)

Získané palce za komentáře: 262, udělené: 67

Právě čtené knihy

Robokalypsa
01.10.2017
Robokalypsa 2013, D. H. Wilson

Uzly a laso
12.09.2017
Uzly a laso 2009, F. A. Elstner

Trocha práce vznešeného druhu
24.04.2017
Trocha práce vznešeného druhu 1995, J. Morressy

Kdo jsem

LIBRI MUTI MAGISTRI SUNT. 
– Knihy jsou němí učitelé.


Zdravím přátelé,jsem knižní hltavec a tak bez několika set knih ani nevycházím z domu (ryze z praktické stránky čtu spíše na mobilu (ap. cool reader), kdo by se s těmi stovkami papírových knih pořád tahal..).Při každé příležitosti tak mám knihu po ruce a každé čekání v autě, přestávky mezi prací a sezení v té malé místnůstce s dominantním keramickým prvkem vyplňuji čtením. Díky tomu se má "spotřeba" v posledních letech povážlivě zvedla a i když jsem vděčný za tyhle výdobytky civilizace a elektroniky, stále mám rád i papírové knihy, těch mám plnou knihovnu, i když znovu říkám, z ryze praktických důvodů sahám spíše po telefonu. 
Jsem rád, když i ostatní čtou. V čekárnách se nehádají, ve frontách se nepostrkují a je přenádherný klid (bohužel jen málokdy čtou všichni, takže se vždy najde nějaký přitroublý rušivý element, který nečte..) Jak mám psáno v záhlaví, knihy jsou němí učitelé, mozek potřebuje knihy jako tvůj meč potřebuje brus (hry o trůny). Jinými slovy pravidelná a pokud možno častá četba bystří mysl, zlepšuje charakter, doplňuje slovní zásobu a díky tomu jsme sami schopni se lépe vyjádřit v různých situacích. Je toho důkazem, že jistá, dejme tomu 'česká' menšina, pravděpodobně vůbec nečte..
Takže: lidé čtětě! Cokoli od složení jogurtu po Zločin a trest, ale čtěte, snažte se porozumět obsahu a vstřebat to důležité, nikoli jen číst prázdná slova jako když se učíme k maturitě, ale hlavně dostat smysl do podvědomí k pozdějšímu využití v praktickém životě. :)

Mnou uctívaní a doporučovaní autoři: Cline, Moers (!!), Kulhánek, Žamboch, Kotleta,
Paoliny, Stackpole, Francová, Eddings, Wyndham, Brooks, Seton,
Pratchett..


Můj osobní čundrweb: www.dodivociny.estranky.cz