vlkodlaq - Profil

Poslat zprávu

vlkodlaq Zubatý (1985, muž) · Moravskoslezský kraj

Aktivní: včera v 05:57 offline(poprvé: 24.04.2014)

558 bodů (vloženo 2 autorů a 4 knih)

Získané palce za komentáře: 223, udělené: 59

Právě čtené knihy

Dračí let
11.07.2017
Dračí let 1993, A. McCaffrey

Trocha práce vznešeného druhu
24.04.2017
Trocha práce vznešeného druhu 1995, J. Morressy

Putování Měsíčního stínu
31.07.2016
Putování Měsíčního stínu 2004, S. McMullen

Kdo jsem

LIBRI MUTI MAGISTRI SUNT. – Knihy jsou němí učitelé.
Zdravím přátelé,jsem knižní hltavec a tak bez několika set knih ani nevycházím z domu (ryze z praktické stránky čtu spíše na mobilu (ap. cool reader), kdo by se s těmi stovkami papírových knih pořád tahal..).Při každé příležitosti tak mám knihu po ruce a každé čekání v autě, přestávky mezi prací a sezení v té malé místnůstce s dominantním keramickým prvkem vyplňuji čtením. Díky tomu se má "spotřeba" v posledních letech povážlivě zvedla a i když jsem vděčný za tyhle výdobytky civilizace a elektroniky, stále mám rád i papírové knihy, těch mám plnou knihovnu, i když znovu říkám, z ryze praktických důvodů sahám spíše po telefonu. 
Jsem rád, když i ostatní čtou. V čekárnách se nehádají, ve frontách se nepostrkují a je přenádherný klid (bohužel jen málokdy čtou všichni, takže se vždy najde nějaký přitroublý rušivý element, který nečte..Jak mám psáno v záhlaví, knihy jsou němí učitelé, mozek potřebuje knihy jako tvůj meč potřebuje brus (hry o trůny). Jinými slovy pravidelná a pokud možno častá četba bystří mysl, zlepšuje charakter, doplňuje slovní zásobu a díky tomu jsme sami schopni se lépe vyjádřit v různých situacích. Je toho důkazem, že jistá, dejme tomu 'česká' menšina, pravděpodobně vůbec nečte..
Takže: lidé čtětě! Cokoli od složení jogurtu po Zločin a trest, ale čtěte, snažte se porozumět obsahu a vstřebat to důležité, nikoli se jen učit prázdná slova jako k maturitě, ale hlavně dostat smysl do podvědomí k pozdějšímu využití v praktickém životě. :)

Mnou uctívaní a doporučovaní autoři: Cline, Moers (!!), Kulhánek, Žamboch, Kotleta,
Paoliny, Stackpole, Francová, Eddings, Wyndham, Brooks, Seton,
Pratchett..


Můj osobní čundrweb: www.dodivociny.estranky.cz