☰ menu
vlkodlaq

Profil

Poslat zprávu

vlkodlaq Zubatý (1984, muž) · Moravskoslezský kraj · statistiky

Aktivní:dnes v 05:22·poprvé 24.04.2014
Body:1 693
Palce: 1 510 za komentáře ·205 ostatním
Hodnocení v bazaru: 5/0

Kdo jsem

Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, zatímco inteligentní lidé jsou plní pochybností.
- Bertrand Russell
.
Všem bez rozdílu pohlaví, věku a vyznání doporučuji knihu Boží blud, Richard Dawkins a vynikající film Umění lhát.
.
.
.
Jsem milovníkem přírody, příznivcem knih a vzdělanosti a zastáncem sekularizace společnosti.
..
...
Ke knihám.
Došel jsem do životní fáze, kdy často sáhnu spíše po už jednou či vícekrát čtené, ale zaručeně dobré knize, než po těch nových. Samozřejmě čtu i ty nové, jen mám někdy náladu na něco opravdu dobrého, popřípadě specifický žánr nebo styl, to pak sahám po osvědčených kouscích. Rozhodně se neženu za počtem přečtených knih. Dobře si rozmýšlím, co si přečtu a to pak vychutnávám, jsem proto o to víc zklamán, když nová kniha není taková, jak jsem doufal. Některé z těch nejlepších knih jako Rolfa zálesáka nebo Robinsona jsem četl od dětských let i desetkrát, například Ready player one jsem četl šestkrát za pět let. Momentálně je poměr nových a znovu čtených knih cca půl na půl.
.
Nově čtu knihy na New Kindle 2020, hlavně proto, že mám spoustu knih v PC, které se nedají už jinak sehnat, nebo jsou velmi drahé (např. Kulhánek).
.
Preferuji knihy plné fantazie a dobrodružství. Obyčejné příběhy obyčejných lidí mě k smrti nudí. Život žiju, v knihách chci létat, cestovat vesmírem, bojovat s příšerami nebo třeba kouzlem stvořit celý nový svět od těch největších levitujících hor přes chrochtopardály až po ty nejmenší žraločí vážky.
.
.
Mnou uctívaní a doporučovaní autoři: Cline, Moers, Kulhánek, Žamboch, Kotleta, Paoliny, Stackpole, Francová, Eddings, Wyndham, Gaiman, Brooks, Pratchett..

Speciální poděkování patří za jejich práci těmto pánům: Rogl, Vosátka, Elstner a Seton.