Povídky, které pomáhají

Povídky, které pomáhají https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497103/bmid_povidky-ktere-pomahaji-Jhc-497103.jpg 4 180 53

Svou povídkou přispěli do tohoto dobročinného sborníku nejen renomovaní, „zaběhnutí“ literáti, ale i hudebník, politik, a v neposlední řadě také vítězové čtenářské soutěže. I díky tomu vznikl zajímavý a neotřelý soubor rozličných stylů a žánrů, který spojuje touha pomáhat. Výtěžek z prodeje knihy poputuje české neziskové organizaci Prales dětem, jejíž hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorba vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech. Otcem projektu je Daniel Fiala, zakladatel a provozovatel DatabazeKnih.cz, největšího knižního webu v Česku a na Slovensku.... celý text

allebra
28.03.2023 4 z 5

Povídky čtu ráda, takže jsem si nenechala ujít ani tyto, které navíc poslouží pro dobrou věc. Některá povídka mě zaujala víc, některá o něco méně, od jiné jsem se nemohla odtrhnout. Určitě ale stály všechny za přečtení.

PetrCepek
26.03.2023 4 z 5

Coby velký fanoušek DK velice rád podpořím její projekty. Zvláště když se díky tomu mohu setkat se nádhernými povídkami spolehlivě "depkoidní" Petry Soukupové či stylově vytříbené Michaely Klevisové. Mile překvapily ukázky z tvorby pro mne zatím méně známých či neznámých autorů (Jana Pavloušková, Kuba Ryba, Miloš Čermák). Jejich skvěle a poctivě napsané povídky hravě strčily do kapsy nepovedené příspěvky Lockdown a Orbit mnohem známějších autorů, což však u těchto dvou uvadajících celebrit není v posledních patnácti letech bohužel nic složitého.

ondras666
12.02.2023 5 z 5

Výborně poskládaná kniha povídek známých a neznámých autorů. Jako u všech těchto knih jsou některé povídky dobré, jiné ne. Ale je to úhel pohledu.
Škoda, že Dan nenapsal nějakou povídku.

Miretti
08.02.2023 5 z 5

Oceňuji tento nápad. Povídky mě baví, a tyto byly skvělé, líbily se mi, až na výjimku , všechny. Ráda jsem koupí přispěla k dobré věci a také objevila nové autory. Děkuji!

asam
17.01.2023 5 z 5

Jsem stálá příznivkyně DB. Tento počin vydat knihu na podporu "Prales dětem" velmi oceňuji. Děkuji i autorům, že se podíleli na této akci. Povídky jsou čtivé, milé. Přeji Danovi, ať má hodně takovýchto dobrých nápadů. A ráda je podpořím.

heczek
30.12.2022 4 z 5

Velmi oceňuji tento dobročinný a krásný nápad pana Fialy. Povídky jsou originální, čtivé, některé více některé méně, ale každá jedna vede k zamyšlení. Vážím si také, že byl dán prostor i méně známým spisovatelům. Nejdojemnější povídkou se mi stala hned první "O velkém dubu", po jejímž přečtení jsem se nedokázala ubránit slzám.

stju
30.12.2022 5 z 5

Povídky jsem si přála pod stromeček, protože:
1.byla jsem na ně zvědavá
2.chtěla jsem podpořit projekt Daniela Fialy, protože je mi svým záměrem velmi sympatický
3.jako poměrně dlouholetá členka DK jsem si to prostě nemohla nechat ujít :-)
A hodnocení?
Ano, povídky jsou velmi různorodé, ale já jsem si právě v jejich složení uvědomila, že porovnávání a hodnocení povídek by bylo přesně to, co je typické pro Databázi - každá povídka je jiná, stejně jako každý čtenář je jiný, takže každé hodnocení povídky, stejně jako knihy v DK, je velmi subjektivní. Knihu, kterou je jeden čtenář nadšen, druhý vůbec nemusí = knihy jsou stejné, jako my, jejich čtenáři. A to je dobře :-)!
Můj závěr tedy je, že si v tomto souboru každý tu svoji NEJ povídku, určitě najde a stejně jako já bude za:
4.rád, že si knihu koupil (nebo mazaně si o ni napsal Ježíškovi :-))

TheKaciZ
26.12.2022 5 z 5

Píp Vánoce, Nebe modré (skoro) jako vlasy, Rantari, Byli jste skvělé publikum, Paragraf .38 speciál :)

irena2486
27.11.2022 5 z 5

Moc hezká sbírka povídek. Za mě top O velkém dubu, Píp Vánoce a Na hraně slunce a stínu.

Marfulka007
26.11.2022 4 z 5

Asi jako v každé povídkové knize, některé zaujmou víc, jiné míň a sem tam nějaká vůbec. Celkově se kniha četla dobře, lehce, občas dojala, někdy pobavila. Osobně mě nejvíce zaujaly povídky Povídka o velkém dubu, Píp Vánoce, Rantari a Na hraně slunce a stínu... Příjemné čtení takhle do podzimu.

borufka
24.11.2022 4 z 5

Knížku jsem koupila, že jsem chtěla podpořit projekt, až pak mne napadlo zařadit si ji do Čtenářské výzvy. Už tady několikrát zaznělo, že některé povídky jsou dobré, některé méně. Pro mne je kniha velice příjemným mixem. Měla jsem z ní trochu pocit, jako když se náhodou potkáte s kamarády a zůstanete chvilku jen tak na pokec, řeči se vedou vážné i nevážné, něco posloucháte jen na půl ucha, něco vás zaujme víc, každý mluví o něčem jiném, protože každý jste jiný. Líbil se mi nápad a moc se mi líbila kniha jako taková.

Vendyorit
20.11.2022 4 z 5

Některé povídky byly povedené, jiné byly slabší. Úvodní povídka mě však dojala k slzám. :) Příjemné odpočinkové čtení.

AnnaR.
19.11.2022 3 z 5

Takové čtení na dobrou noc. Některé povídky zajímavé, jiné průměr, některé nuda.

marketa7233
17.11.2022 4 z 5

Děkuji za dobrý nápad pana Fialy. Snad jen dvě povídky mi nesedly, ostatní velmi pěkné. Většina povídek mě vedla k zamyšlení, některé byly i velmi silné. Díky povídkami jsem si vybrala další knihy od autorů, kteří mě zaujali.

BarčaPetrach
15.11.2022 4 z 5

Povídky některé byly fajn. Líbily se, ale některé opravdu NE. Lockdown a Ukrajinu jsem přeskočila. Myslím, že těchto témat je všude kolem dost a nepotřebuji si je číst při odpočinkové knize.

andulka767
07.11.2022 5 z 5

Povídky mě hodně mile překvapily. Četla jsem je hlavně kvůli databázi knih. Nemusím moc povídky ani nečtu příliš české autory, ale tato kniha byla fakt skvělá. Četla se skoro sama a pomohla mi objevit skvělé české autory. Určitě si od nich přečtu něco dalšího. Velmi moc doporučuji.

RMarkéta
03.11.2022 5 z 5

Jsem z takového počinu nadšená. Dane, to byl nápad k nezaplacení. Chválím. Povídky jsou hezky poskládané a všechny sem sednou. Příjemný čtecí koktejl. Každý si tady vyberu to svou.

Nuttelka
30.10.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Moc povedená sbírka povídek. Opět reálné, úsměvné, smutné, pochmurné, dokonce i vzrušující :-) Každá povídka je jedinečná, jen poslední dvě v podání Báry Nesvatbové mi nesedly, jelikož mi nesedl její hlas. Za mě top povídky "Byli jste skvělé publikum" a "Paragraf 38 speciál".

Netopyr07
28.10.2022 4 z 5

Zde je vidět, jak je někdy těžké, nebo snad naopak lehké? - napsat povídku. V knížce se mísí aktuální témata (ukrajinští uprchlíci, covid...) s různými nápady a náměty. Přiznám se, že povídky, v nichž jsou vulgarismy a sexuální témata, mě vůbec neoslovují. Výborná mi přišla povídka Petra Soukupové - tomu říkám vhled do běžného dne mladé matky :-) Soubor je ale fajn díky tomu, že POMÁHÁ dětem!!!

JointlieKat94
27.10.2022 4 z 5

Tak tento projekt se Danovi vážně povedl! :) povídky obvykle nejsou nic pro mě, ale když je to pro dobrou věc, tak co by ne? :)

8/13 povídek považuji za velmi dobré. A to je asi úspěch. :) u těch jsem něco pociťovala, chápala a čekala jsem na zakončení. Ale ten zbytek byl.. no asi nic moc. :) ale přečetla jsem a jsem vážně šťastná. :)

Jen tak dál, Dane!