Michaela Klevisová

česká, 1976 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Drak spí

Drak spí - Michaela Klevisová

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospěl... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 10 knih

Komentáře (27)

Přidat komentář
sofi987
11. září

Autorku jsem objevila poměrně nedávno úplně náhodou. V knihovně u maminky jsem našla Sněžný měsíc a začetla jsem se. Uchvátilo mě prostředí Beskyd a zjevný kladný vztah autorky k přírodě. Byla jsem knihou mile překvapená a začetla jsem se i do jejích dalších - Kroky vraha, Zlodějka příběhů. Dům na samotě a Ostrov šedých mnichů. Ale musím bohužel říct, že čím více jsem knih přečetla, tím se mi líbí trochu méně. Autorka píše spíše ženské romány s detektivní zápletkou. Jako o klasické detektivce bych o jejích knihách nemluvila. I když je pravda, že ve Sněžném měsíci dostal Bergman a jeho tým dostatek prostoru, v Domě na samotě a na Ostrově šedých mnichů byl/i v podstatě zbyteční. Trochu mi přijde, že autorka začne psát příběh, vymyslí spoustu zápletek, možných variant a ke konci si uvědomí, že je načase končit, určí si vraha a vše ustřihne. No ale suma sumárum, autorka mě rozhodně zaujala, dočtu všech sedm dílů, kouknu se na seriál a uvidím, jaký vztah k jejím knihám budu mít dále :-)

Hamec
28. července

iDnes Premium, 22.7.2020
Píšu detektivky s uklidňujícím účinkem. Zhýralce nesnáším, říká spisovatelka
https://www.idnes.cz/kultura/literatura/literatura-spisovatelka-michaela-klevisova-knihy.A200717_143718_literatura_kzem ?

marion111
26. června

Jedna z našich nejlepších autorek ! Už se těším na další knihu.

terimila
23. ledna

Paní Klevisová je úkaz na českým detektivkářským nebi! Inteligentní, parádně napsaná, dobrou zápletku mající detektivka skandinávského stylu... já fakt nevěřila, že čtu knížku českého autora. Tohle je světový psaní.

berila
20.11.2018

Nezbývá mi nic jiného, než se připojit ke všem předchozím chválám. Dočítám zatím poslední detektivku "Zmizela v mlze" a musím je konstatovat, že autorka opravdu umí. Všechny předchozí detektivky už mám za sebou a všechny se mi moc líbily. Jediné, co mi vadí, že jich není více.

Eva813
27.10.2018

tak už mi jenom chybí přečíst "Čekání na kocoura" :-). Musím říci, milá Michaelo Klevisová, že vaše knížky přímo hltám. Obdivuji vaše nadání a přeji si, ať jste hodně zdravá a plná inspirace a nápadů do dalších příběhů. Vaše vděčná čtenářka Eva

1