Koupit knihy

Michaela Klevisová

česká, 1976


Nahrávám...

Nová kniha

Kroky vraha / Zlodějka příběhů / Dům na samotě / Ostrov šedých mnichů (box)

Kroky vraha / Zlodějka příběhů / Dům na samotě / Ostrov šedých mnichů (box) - Michaela Klevisová

Čtyři knihy s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem od královny české detektivky Kriminalista Josef Bergman hledá ve čtyřech samostatných příbězích pachatele vražd, které se... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Rozhovor pro Databázi knih

Michaela Klevisová: Ze všeho nejraději vnímám jen přítomnost

Michaela Klevisová: Ze všeho nejraději vnímám jen přítomnost
Vítejte u rozhovoru s Michaelou Klevisovou, dvojnásobnou držitelkou Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku... celý text

Populární knihy

/ všech 15 knih

Komentáře (34)

kedalch
24.12.2022

Pro mě objev roku. Pravda, asi dost pozdní. Kolem knížek paní Klevisové jsem dlouho chodil s určitou skepsí. Česká autorka krimi žánru....to bude asi něco. Pak jsem to jednou zkusil a od té doby střídavě čtu nebo poslouchám jednu knihu za druhou a děsim se okamžiku až dojdou.

Johana
08.12.2022

Tak jsem se dočetla, a rozdělím se:
Paní Klevisová vystudovala žurnalistiku a lze ji číst např. v Cosmopolitanu, dříve v Hospodářkách. To už jsou nějaké redakce. :).
Paní Klevisová dříve (2008) spolupracovala na několika epizodách seriálu Ulice. Že by inspirace pro "Zlodějku příběhů"?

Prostě - přes své mládí z nebe nespadla. Palec nahoru pro Michaelu Klevisovou.

RMarkéta
12.11.2021

Pro mě velké překvapení, stejně tak jako Petra Kalbouchová. Asi bych se měla více zajímat o naše české vody a nemizet daleko na severu.

Hamec
21.10.2021

Marianne.cz, 18.10.2021
„Krimi žánr už není vnímán s despektem,“ říká autorka nejprodávanějších českých detektivek Michaela Klevisová
https://www.marianne.cz/rozhovory/krimi-zanr-uz-neni-vniman-s-despektem-rika-autorka-nejprodavanejsich-ceskych-detektivek ?

tiajackey666
25.07.2021

Užasná ceská autorka

Nočnípták
17.02.2021

Tak mi už zbývá přečíst jen poslední knihu od paní Klevisové - Štěstí je zadarmo. Nad jejími kočičími povídkami jsem si uvědomila, i když jsem pejskař, že bych ráda měla zrzavého kocoura.
Povídky jsou moc pěkné, ale z detektivek jsem opravdu nadšená. Netrpělivě čekám na další.

Paní Klevisová, uděláte svým čtenářům brzo radost?

Eicherik
18.12.2020

Královna české krimi. :-)

sofi987
11.09.2020

Autorku jsem objevila poměrně nedávno úplně náhodou. V knihovně u maminky jsem našla Sněžný měsíc a začetla jsem se. Uchvátilo mě prostředí Beskyd a zjevný kladný vztah autorky k přírodě. Byla jsem knihou mile překvapená a začetla jsem se i do jejích dalších - Kroky vraha, Zlodějka příběhů. Dům na samotě a Ostrov šedých mnichů. Ale musím bohužel říct, že čím více jsem knih přečetla, tím se mi líbí trochu méně. Autorka píše spíše ženské romány s detektivní zápletkou. Jako o klasické detektivce bych o jejích knihách nemluvila. I když je pravda, že ve Sněžném měsíci dostal Bergman a jeho tým dostatek prostoru, v Domě na samotě a na Ostrově šedých mnichů byl/i v podstatě zbyteční. Trochu mi přijde, že autorka začne psát příběh, vymyslí spoustu zápletek, možných variant a ke konci si uvědomí, že je načase končit, určí si vraha a vše ustřihne. No ale suma sumárum, autorka mě rozhodně zaujala, dočtu všech sedm dílů, kouknu se na seriál a uvidím, jaký vztah k jejím knihám budu mít dále :-)

1