koupit knihy

Michaela Klevisová

česká, 1976

Nahrávám...

Nová kniha

Zmizela v mlze / Sněžný měsíc / Drak spí (box)

Zmizela v mlze / Sněžný měsíc / Drak spí (box) - Michaela Klevisová

Tři knihy s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem od královny české detektivky Kriminalista Josef Bergman hledá ve třech samostatných příbězích pachatele vražd, které se odeh... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Rozhovor pro Databázi knih

Michaela Klevisová: Ze všeho nejraději vnímám jen přítomnost

Michaela Klevisová: Ze všeho nejraději vnímám jen přítomnost
Vítejte u rozhovoru s Michaelou Klevisovou, dvojnásobnou držitelkou Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku... celý text

Populární knihy

/ všech 12 knih

Komentáře (30)

tiajackey666
25. července

Užasná ceská autorka

Nočnípták
17. února

Tak mi už zbývá přečíst jen poslední knihu od paní Klevisové - Štěstí je zadarmo. Nad jejími kočičími povídkami jsem si uvědomila, i když jsem pejskař, že bych ráda měla zrzavého kocoura.
Povídky jsou moc pěkné, ale z detektivek jsem opravdu nadšená. Netrpělivě čekám na další.

Paní Klevisová, uděláte svým čtenářům brzo radost?

Eicherik
18.12.2020

Královna české krimi. :-)

sofi987
11.09.2020

Autorku jsem objevila poměrně nedávno úplně náhodou. V knihovně u maminky jsem našla Sněžný měsíc a začetla jsem se. Uchvátilo mě prostředí Beskyd a zjevný kladný vztah autorky k přírodě. Byla jsem knihou mile překvapená a začetla jsem se i do jejích dalších - Kroky vraha, Zlodějka příběhů. Dům na samotě a Ostrov šedých mnichů. Ale musím bohužel říct, že čím více jsem knih přečetla, tím se mi líbí trochu méně. Autorka píše spíše ženské romány s detektivní zápletkou. Jako o klasické detektivce bych o jejích knihách nemluvila. I když je pravda, že ve Sněžném měsíci dostal Bergman a jeho tým dostatek prostoru, v Domě na samotě a na Ostrově šedých mnichů byl/i v podstatě zbyteční. Trochu mi přijde, že autorka začne psát příběh, vymyslí spoustu zápletek, možných variant a ke konci si uvědomí, že je načase končit, určí si vraha a vše ustřihne. No ale suma sumárum, autorka mě rozhodně zaujala, dočtu všech sedm dílů, kouknu se na seriál a uvidím, jaký vztah k jejím knihám budu mít dále :-)

Hamec
28.07.2020

iDnes Premium, 22.7.2020
Píšu detektivky s uklidňujícím účinkem. Zhýralce nesnáším, říká spisovatelka
https://www.idnes.cz/kultura/literatura/literatura-spisovatelka-michaela-klevisova-knihy.A200717_143718_literatura_kzem ?

marion111
26.06.2020

Jedna z našich nejlepších autorek ! Už se těším na další knihu.

1