Vraní oko přehled

Vraní oko
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510620/bmid_vrani-oko-tIT-510620.png 5 1174 1174

Josef Bergman série

< 8. díl

Dvojnásobná držitelka ceny za nejlepší českou detektivku Michaela Klevisová se vrací k oblíbenému kriminalistovi Josefu Bergmanovi. Vyšetřování ho tentokrát zavede do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět a podezřívat. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky a dalšími podezřelými okolnostmi. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i těch, kteří před druhými něco skrývají.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vraní oko. Přihlašte se a napište ho.

MiraRunaway
dnes 5 z 5

Plný počet hvězdiček už začíná být u této série samozřejmostí :) Vtáhne a nepustí. Tentokrát je kromě obvyklé přidané hodnoty, která zahrnuje úžasné popisy míst, zajímavé také ornitologické okénko a téma ptačí rezervace. Pokaždé se k nám čtenářům, kromě úžasného zážitku ze čtení detektivky, dostanou i nějaká zajímavá fakta z různých oblastí. Paní Klevisová musí mít buď obrovský přehled o všem možném, nebo si umí téma skvěle nastudovat a přenést do knihy tak, že zaujme. Má tolik nápadů! Úžasné. Tentokrát jsme lehce okusili i bylinkářství.

Jaruš7
16.06.2024 5 z 5

Autorka dovede najít silné téma a zaplést zápletku tak, aby pohoda i zločiny byly lidsky vyváženy.
Čeho se její dílo dotkne má vůni po přírodě i lásku k ní. Snad proto, že nám zprostředkovává ten nevratný pohled okamžiku pohody a patřičnou dávku napětí jsou její knihy tak oblíbené.
Lidské duševní bolesti a životní předsevzetí na úkor a nepochopení jiných, jsou živnou půdou pro radikální řešení - zločiny.

Audiokniha celá skvělá.

Zemlja
14.06.2024 3 z 5

Takové pohodové čtení. Česká detektivka s uvěřitelnými postavami a zápletkou. Vyjadřování uspokojivě obratné, zdařilé popisy prostředí - jak je dobrým zvykem. Byla jsem spokojená.

všechny komentáře

Související novinky (19)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

10 nejčtenějších knih (srpen)

15.08.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (2)

Jaký paradox, že život se dá s jistotou označit za šťastný teprve až v okamžiku, kdy už skončil.

Marta v duchu slyšela její slova: Ať se obklopíš čímkoli, Martičko, jedinou jistotu budeš stejně vždycky mít sama v sobě.

Kniha Vraní oko v seznamech

v Přečtených1 597x