Vraní oko přehled

Vraní oko
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510620/bmid_vrani-oko-tIT-510620.png 5 1224 1224

Josef Bergman série

< 8. díl

Dvojnásobná držitelka ceny za nejlepší českou detektivku Michaela Klevisová se vrací k oblíbenému kriminalistovi Josefu Bergmanovi. Vyšetřování ho tentokrát zavede do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět a podezřívat. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky a dalšími podezřelými okolnostmi. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i těch, kteří před druhými něco skrývají.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vraní oko. Přihlašte se a napište ho.

GaleW
24.07.2024 5 z 5

Já mám knížky paní Klevisové moc ráda, možností na případného vraha je více, tentokrát jsem se svým tipem trefila a i to mě potěšilo. Jinak je prostředí, kde se detektivka odehrává moc hezky a detailně popsáno, místy se knížka podobá Domu na samotě, ale to není vůbec ke škodě.

Snílek1980
13.07.2024 5 z 5

Napínavá a zároveň pohodová detektivka z vesnického prostředí. Moc se mi líbily skvěle vykreslené lidské charaktery, stejně jako sympatický policista Bergman.

Rainbowdreamer
13.07.2024 5 z 5

Jak už bývá zvykem u M.Klevisové, je to další skvostné dílo se stárnoucím policistou Josefem Bergmannem, tentokrá z prostředí lužních lesů jižní Moravy. Knihy M.Klevisové nejsou klasickými detektivkami (které se soustřeďují na vlastní vyšetřování zločinu), jsou to spíše romány s detektivní zápletkou. Kniha s mnohovrstevnatým dějem a několika dějovými linkami vyprávěnými z pohledu jednotlivých aktérů je postavena na dokonalém vykreslování charakteru postav a věrném líčení prostředí, ve kterém se děj odehrává (tak, že má člověk pocit, že to tam zná, i když tam nikdy nebyl). Příznivci rychlé akce a snadného čtení asi sáhnou po jiných knihách, zde jde spíše o vychutnávání textu psaného bohatým a krásným jazykem, který člověka podněcuje k přemýšlení a promýšlení přečteného. Nad knihou jsem strávil pár pěkných dnů.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

10 nejčtenějších knih (srpen)

15.08.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Jaký paradox, že život se dá s jistotou označit za šťastný teprve až v okamžiku, kdy už skončil.

Marta v duchu slyšela její slova: Ať se obklopíš čímkoli, Martičko, jedinou jistotu budeš stejně vždycky mít sama v sobě.

Kniha Vraní oko v seznamech

v Právě čtených26x