Drak spí

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/big_drak-spi-fPH-445610.png 4.51354

Josef Bergman 7.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká

Vydáno: , Motto

Drak spí, 2020

Kniha Drak spí

zouharov

Skvělá detektivka, která ukazuje osudy lidí v pohraniční vísce. Každá stránka napínavá, nemohla jsem se odtrhnout, vše může souviset se vším. Do poslední chvíle je těžké odhalit vraha.

zdazilek

Skvělá, má oblíbená česká autorka. Její detektivky jsou psané velmi čtivě. Jsem zatím moc spokojená. Snad to tak i vydrží.

Formicka93

Prostředí malé vesničky, kde si všichni vidí do talíře, ale přesto má každý své tajemství. Opět velká spokojenost.

veriszv

No nevím jak vy, ale já už mám před sebou jen Dům na samotě a vůbec se mi to nelíbí, protože mi dochází čtivo!
Navíc mi přijde, že autorka je s každým dalším dílem lepší, takže Drak spí je za mě asi nejlepším kouskem série!

Databáze.knih

Dospělá Eliška se vrací po 14ti letech do zapadlé jihočeské vesničky, kam jezdívala na chatu s maminkou na prázdniny. Ela se léčí s bipolární afektivní poruchou, její drak. V době posledních prázdnin jí bylo 14 let a máma? byly dvě, ta předtím a ta potom. Chce navodit vzpomínky u bývalých kamarádek a ostatních obyvatel, řeší zda ona je tím, co utrápilo její maminku; netuší že tu nemoc zdědila po matce; spustí však něco, co odkrývá mnohá tajemství, co vede k další vraždě...

twigxi

Nejlepší kniha ze série!

Aneleh
28.12.2022

Promyšlená detektivka od mojí oblíbené spisovatelky. Když mám náladu přečíst si zajímavý detektivní příběh, sáhnu vždy po jejích knihách. A opět jsem se nezklamala. Tajemné prostředí malé vesničky, spousta věrohodně vykreslených postav, s kterými se rychle sžijete, sympatický vyšetřovatel Bergman se svojí milou kolegyní Sylvií. Do poslední chvíle jste napnutí, v každé kapitole vás čeká další a nové překvapení. Nemůžete přestat číst, protože pořád netušíte, kdo může být vrah a jak se vztahy všech vyjasní. Doporučuji k dokonalé relaxaci.

Kniznicerv
26.12.2022

Detektivky nečtu, ale od ,,české královny detektivek" jsem si pro přehled chtěla něco přečíst a nezklamala mě. Není to žádné výjimečné originální čtení, ale byla to čtivá oddechovka, jakou jsem očekávala, odsýpá to, udržela mou pozornost, za víkend dočteno - a zase mám od detektivek na nějakou dobu pauzu :-D Kdo má rád klasické detektivky, možná ho trochu zklame, že zde jde více o psychologii postav než dramatické zápletky a napětí. Odhalení vraha a vyvrcholení příběhu mě také příliš neoslnilo, spíše mě bavilo plynutí příběhu.