Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1824 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Tereza0107
04.05.2023 4 z 5

Další fajn detektivka s detektivem Bergmanem. Poslechnuto jako audiokniha a nemám co vytknout. Jako snad pokaždé bych vypíchla barvitý popis prostředí malé vesničky, kde se případ odehrával a s tím spojená i zajímavá historie pohraniční oblasti.
Vraha jsem opět neodhalila téměř až do konce. Autorce se ho vždy povede hezky skrýt v tom obrovském spletenci mezilidských vztahů, ve kterém se občas ztratím i já.

JaniStr
03.05.2023 5 z 5

Moc hezká, čtivá detektivka.

mystery103
28.04.2023 3 z 5

Autorce musím přiznat smysl pro popis prostředí. Ten je opravdu dobrý. Jen mi nějak nesedí k detektivce. Do čtení jsem se celkem nutila, nic moc se tam nedělo. Napětí kniha postrádala, rozuzlení se odehrálo dost rychle. Zkrátka mě to nebavilo.

icezero
24.04.2023 4 z 5

Autorčin styl psaní mě aktuálně dost baví... Asi moje pátá nebo šestá část serie s detektivem
Bergmanem. Prozatím nejlepší dil, příběh příjemně ubíhá a dost uvěřitelně vykresluje život na zapadlé vesnici, kde si všichni vidí prakticky do talíře, nic se tu zrovna moc neutají a každý o ostatních ví prakticky všechno. Některé tajemství je ale možná lepší nevytahovat

Aleh
15.04.2023 4 z 5

Zapadlá jihočeská vesnička opravdu na mě působila , že je to místo kde lišky dávají dobrou noc. A přece z něj autorka vytěžila maximum možného. Eliška se zde objevila po 14 letech, aby přišla na kloub tomu, co se zde kdysi odehrálo a co bylo až dosud opředeno rouškou tajemství. Napínavá detektivka- Nevěděla jsem, co mám od autorky čekat. Bylo to moje první setkání s její tvorbou. Uznávám, že mě od četby odrazoval název knihy, ale určitě si přečtu od Michaely Klevisové i jiné knihy. Tak do toho. Co se tu vlastně odehrálo?

Niccy78
05.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Lenndy
05.04.2023 4 z 5

Několikátá kniha od této autorky.Napínavé čtení,musím říct,že do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.Bavilo mě to.

LenDa70
01.04.2023 5 z 5

Skvělé, napínavé čtení. Michaela Klevisová mě zkrátka baví a nezklame.

Moudd
01.04.2023 5 z 5

Klevisová píše tak úžasně výstižně, že její knihy přímo prožívám, přesně si vše dovedu představit.

martisek21
29.03.2023 5 z 5

Jsem nadšená, knížku se mi vůbec nedařilo odkládat, jak mě příběh pohltil, určitě doporučuju všem milovníkům detektivek.

Jane2016
28.03.2023 5 z 5

Od autorky Michaely Klevisové jsem již v minulosti četla knihu Prokletý kraj. Z knihy jsem tehdy byla nadšená, protože autorka měla svůj specifický styl psaní, který mi sedl jako ulitý.

Ale ke knize. Z celého příběhu jsem unešená a jak jsem psala výše, autorka má neskutečný dar vyprávění. Ale takového, které se zdá zpočátku nenápadné, ale později Vás pohltí. Zapadlé jihočeské městečko na mě hned v prvních kapitolách dýchlo svou atmosférou a já jsem pochopila, že knihu budu mít dočtenou opravdu velmi rychle. V knize se prolíná historie městečka, mezilidské vztahy, vražda a starý nevyřešený případ. A my jako čtenáři se společně s vyšetřujícími dozvídáme celou pravdu.

Když jsem se pomalu blížila ke konci, ani jsem nechtěla, aby příběh skončil. Jsem opravdu velmi ráda, že autorka napsala knih více, protože se do nich v blízké době pustím. Za mě čtenářský zážitek a nemůžu se dočkat další knihy!

slaska77
18.02.2023 5 z 5

Malá osada, 5 domů, 3 kamarádky z dětství a poblíž vybydlená sudetská vesnice, to je mix, který Michaela vložila do stránek knihy a který rozhodně nenudil. Líbí se mi, že detektivka v jejím podání je vždy něco víc, tady třeba sonda do letitého přátelství Sandy a Natálie. Sympatické Sylvií tentokrát venuji citací ze str. 182: "Sylvie obvykle dělala všechno pro to, aby nikdy nezůstávala moc dlouho sama se svými myšlenkami."

Floriška7
17.02.2023 3 z 5

1. knížka od autorky, která mně byla doporučena. Za mě bohužel trošku zklamání. Ani detektivka, ani román, v postavách jsem se občas ztrácela.

zouharov
04.02.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, která ukazuje osudy lidí v pohraniční vísce. Každá stránka napínavá, nemohla jsem se odtrhnout, vše může souviset se vším. Do poslední chvíle je těžké odhalit vraha.

Michaela91
02.02.2023 4 z 5

Skvělá, má oblíbená česká autorka. Její detektivky jsou psané velmi čtivě. Jsem zatím moc spokojená. Snad to tak i vydrží.

Formicka93
30.01.2023 5 z 5

Prostředí malé vesničky, kde si všichni vidí do talíře, ale přesto má každý své tajemství. Opět velká spokojenost.

veriszv
27.01.2023 5 z 5

No nevím jak vy, ale já už mám před sebou jen Dům na samotě a vůbec se mi to nelíbí, protože mi dochází čtivo!
Navíc mi přijde, že autorka je s každým dalším dílem lepší, takže Drak spí je za mě asi nejlepším kouskem série!

Databáze.knih
17.01.2023 5 z 5

Dospělá Eliška se vrací po 14ti letech do zapadlé jihočeské vesničky, kam jezdívala na chatu s maminkou na prázdniny. Ela se léčí s bipolární afektivní poruchou, její drak. V době posledních prázdnin jí bylo 14 let a máma? byly dvě, ta předtím a ta potom. Chce navodit vzpomínky u bývalých kamarádek a ostatních obyvatel, řeší zda ona je tím, co utrápilo její maminku; netuší že tu nemoc zdědila po matce; spustí však něco, co odkrývá mnohá tajemství, co vede k další vraždě...

twigxi
01.01.2023 5 z 5

Nejlepší kniha ze série!

Aneleh
28.12.2022 5 z 5

Promyšlená detektivka od mojí oblíbené spisovatelky. Když mám náladu přečíst si zajímavý detektivní příběh, sáhnu vždy po jejích knihách. A opět jsem se nezklamala. Tajemné prostředí malé vesničky, spousta věrohodně vykreslených postav, s kterými se rychle sžijete, sympatický vyšetřovatel Bergman se svojí milou kolegyní Sylvií. Do poslední chvíle jste napnutí, v každé kapitole vás čeká další a nové překvapení. Nemůžete přestat číst, protože pořád netušíte, kdo může být vrah a jak se vztahy všech vyjasní. Doporučuji k dokonalé relaxaci.