Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1824 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Kniznicerv
26.12.2022 3 z 5

Detektivky nečtu, ale od ,,české královny detektivek" jsem si pro přehled chtěla něco přečíst a nezklamala mě. Není to žádné výjimečné originální čtení, ale byla to čtivá oddechovka, jakou jsem očekávala, odsýpá to, udržela mou pozornost, za víkend dočteno - a zase mám od detektivek na nějakou dobu pauzu :-D Kdo má rád klasické detektivky, možná ho trochu zklame, že zde jde více o psychologii postav než dramatické zápletky a napětí. Odhalení vraha a vyvrcholení příběhu mě také příliš neoslnilo, spíše mě bavilo plynutí příběhu.

Vydra57
22.12.2022 1 z 5

Zklamání. Rozvláčné, sporně uvěřitelné.

netopýrek1985
20.12.2022 5 z 5

No další povedený příběh další autorka, kterou jsem si oblíbila

haki34
18.12.2022 5 z 5

normálně mám tu Klevisovou čím dál raději :D čteno ušima při finišování vánočního cukroví..tentokrát snad ani nemám co vytknout !!! opět hezké lesní kulisy, apadá vesnička na jihu Čech, co by kamenem do Rakouska dohodil..kromě Bergmanna velkou mírou ve světle ramp Sylvie Sedláková...
z fleku můžu podepsat Oskli a mi-380..taky mi bud epo postavách smutno :) a jsem ráda, že autorka trochu udělala osvětu kolem bipolárky...ráda si přečtu (poslechnu) další !!!

Johana
11.12.2022 4 z 5

Dobrá detektivka. Jen se mi lehce pletly postavy - naopak moc se mi líbily reálie pohraniční vesničky. Doporučuji na sytý oddech.

Poznámka k audioknize: Proč zase Kristina Kociánová? Hlas má sice příjemný, nicméně udělá s ním drama i z oznámení, kolik je hodin. K civilnímu stylu psaní paní Klevisové se to podle mne vůbec nehodí, člověk myslím opravdu lépe udělá, když si knížku sám přečte.

Jordanka9
10.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje čtvrtá kniha od autorky, trochu slabší než předešlé. Postavy se mi dost pletly, zejména ty ženské, nedokázala jsem se na četbu plně soustředit. Tentokrát ve vyšetřování exceluje Bergmanova parťačka Sylvie, která si spojí starý zločin s aktuálním. Vraha jsem téměř do poslední chvíle neuhodla...
Doporučuji zejména pro barvitý popis zapadlé jihočeské vesničky.

Bedřich63
09.12.2022 4 z 5

Pro mě tentokrát o něco slabší než předchozí díly, ale pořád ještě velmi dobré. Pomalu se vše u této autorky více přesouvá do roviny psychologického románu než do detektivky. Vyšetřování probíhá na pozadí rozsáhlých vnitřních úvah jednotlivých postav a vykreslení charakterů a prostředí. A jak je poslední dobou moderní, je zde zakomponováno i téma 2.sv. války.
Celkově hodnotím velmi kladně a pokud by série měla pokračování, tak rád budu shánět další díl, abych si vychutnal, kam se autorka posunula a co nového si pro čtenáře připravila.

Kanylka
05.12.2022 3 z 5

Detektivka dobrá, zamotaná, vraha nemáte šanci odhalit. Nebo se zde někdo našel?

cukrovka
02.12.2022 5 z 5

Opět skvělý příběh od této autorky. Dokáže skvěle popsat prostředí a vykreslit charaktery postav. Nic a nikdo není černobílý a do poslední chvíle netušíte kdo a proč zabíjel.

Jaruš7
28.11.2022 5 z 5

Audiokniha - jako vždy skvělá po všech stránkách.
Autorka miluje venkov, kde je tolik příležitostí ke všem druhům skutkům nelibých.
S vytříbeným citem pro ty podlé záchvěvy povah na pokraji rozhodnutí překročit tu mez, kdy pak zbyde stud, neboť zločin je děj přirozeně působivý.
Titul je úžasný, i když se ozřejmí později, určitě utkví v paměti jako druh hýčkaného, svébytného trpitelství.
Hledáním příčin nedorozumění v minulosti se ocitá aktérka mezi dávnými přáteli, pokřivenými životem.
Kdo komu co závidí, nepřeje, pomlouvá a kdo má pech a svízel, koho týrá svědomí a strach z odhalení?
Super zamotané ***** bez debat.

jana2144
25.11.2022 5 z 5

Ani po sedmé jsem nedokázala do poslední chvíle uhodnout, kdo je vrah...
Udržet čtenáře téměř až do konce hádat, kdo je pachatel, a tak důmyslně dávat nové indicie, nesvede mnoho autorů, a už vůbec ne českých!
Smekám! Fantastická kniha, jako obvykle!:)

jejda.majda
24.11.2022 5 z 5

Konečně jsem se dostala k detektivce tolik oceňované české spisovatelky! Teprve až když jsem knihu začínala číst, zjistila jsem, že se jedná už o sedmý díl celé detektivní série a trochu jsem se bála, že se nebudu chytat. Ale ono to vůbec nevadilo! Detektivní příběh z mých rodných jižních Čech si prostě plynul sám o sobě.

Moc se mi líbilo, jak čtivě a zároveň hutně a plně byla kniha napsaná. Doslova jsem hltala každé jednotlivé slovo. Promyšlený příběh se zajímavou zápletkou mě úplně vtáhl a kdo je vrah jsem netušila téměř až do poslední chvíle.

Tak teď už i já vím, co na té Klevisové všichni vidí! Těším se, co dalšího si od ní přečtu.

chrudas
20.11.2022 5 z 5

Drak spí byla třešnička na dortu této skvělé série, jen velká škoda, že není více dílů. Paní Klevisová je skvělá spisovatelka detektivních příběhů.

Hella
17.11.2022 4 z 5

Oproti předchozímu příběhu hodnotím Draka opět vysoko a těší mě to. Výborná uvěřitelná detektivka z reálného českého prostředí.

martini.ce
06.11.2022 5 z 5

Michaela Klevisová mě baví. Jakékoliv prostředí umí popsat tak, že to přímo vidím před sebou. V tomto případě malá zapomenutá vesnička na konci světa, nedaleko rakouských hranic. Lidé nejsou černobílí, mají svoje lepší i horší vlastnosti a všechny jejich příběhy a osudy na mě působí lidsky, uvěřitelně.
Během čtení každé knížky od MK mám ale dilema - jak to čtení zpomalit, abych mohla být ještě o kousek déle ve společnosti Josefa Bergmana a jeho kolegyně Sylvie?

Mandlevest
05.11.2022 5 z 5

Po ponuré severské krimi jsem zavítala do jižních Čech na rakouském pomezí. A musím říct, že tato vesnička, obklopená lesy a bažinami, s pohnutou historií, si s tou severskou moc nezadá. Michaela Klevisová umí vytvořit tu správnou atmosféru a vykreslení lidských charakterů jí jde, řekla bych, ještě lépe. Když se výše uvedené promíchá, vznikne výborná detektivka s přesahem. Napínavé, zajímavé čtení, tato autorka je ,pro mě, česká sázka na jistotu.

veronika9761
29.10.2022 2 z 5

Vubec jsem se nemohla zacist. Ostatni klevisocky sem vzdycky zhltla, ale tahle mi trvala snad mesic.

Ketrin.TR
25.10.2022 5 z 5

Jedním slovem lahoda. Autorce prostě tyhle venkovské příběhy a rozplétání sousedských vztahů sedí jako ulité. K tomu bravurně zvládá popisy prostředí a navození té správné, venkovské atmosféry, až jsem nemálokrát vzpomínala na babičky starý dům a okolní krajinu. Díky za tuhle exkurzi a už teď se těším na autorčin další počin, protože její knížky jsou prostě super!

lusabl
11.10.2022 5 z 5

Drak spí je moje druhá detektivka od Michaely Klevisové a opět hodnotím kladně. Nenásilný civilní příběh, ve kterém hrají prim mezilidské vztahy a místo, kde se příběh odehrává. Popisky jsou příjemně krátké a svižné, přesto si vesnici a okolí dovedu živě představit. Je to velmi osvěžující změna po tom, co jsem četla Stvůru od Kateřiny Trpkové, která sice je velmi popisná, ale zdlouhavá, nudná a v naprosto zbytečných pasážích, které příběh nikam neposouvají.

Ale zpět k Drak spí. Knihu jsem přečetla během víkendu, pro mě osobně měla příjemný spád a dělení textu do kapitol. Asi ve mně nezanechá tak silný dojem jako detektivky Tany French nebo Petera Maye, ale rozhodně si ráda přečtu další, styl autorky je mi blízký.

Gabromila
30.09.2022

Velice čtivá nenáročná detektivka, moje druhá kniha od autorky, Při četbě se dobře relaxovalo.