Sněžný měsíc

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4.2449

Josef Bergman 6.

Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Sněžný měsíc

Dadulina

Miluju, jak Klevisová popisuje přírodu! Samota - čistá příroda - zákeřnost a vina. Jdu na (zatím) poslední díl.

marli58

Zase povedená česká detektivka. Někdy tam bylo trochu moc postav, ale dalo se zorientovat. Kladně hodnotím výběr prostředí.

playada

Trošku moc jmen...

VeronikaAug

Souhlasim s některými komentáři, že dokud na scéně není Bergman, ještě to není ono :-). Četla jsem od autorky všechny detektivky kromě té nejnovější a vždycky je to zážitek. Píše prostě dobře. Prostředí tohohle dílu mi v reálu vůbec nic neříká, ale po přečtení Snezneho Měsíce už mi vůbec není cizí a to na těchhle detektivkach miluju, jak vás vtahnou do prostředí. Knihy od M.Klevisove mají vysokou úroveň a určitě stojí za přečtení.

Lumír23

Hoho. Tak toto jsem jářku nečekal. Výborné, čtivé, spád, logika, bez přehánění. Jedinou výtku jsem měl celou dobu v jasnovidectví Bergmana - souviselo to spolu, ač nebyl ani náznak možné spojitosti. A způsob provedení... Ale holt, taky mohu někdy s něčím nesouhlasit, no ni?

borupet

Čtivý a zajímavý příběh z horského prostředí, třetí detektivka od této autorky, nezklamala.

haWranka

Opět výborná kniha s detektivem B. Líbil se mi návrat do našich končin - úplně jsem se v těch lesích viděla. Tento díl mě bavil velmi - díky menšímu množství postav jsem v nich neměla guláš, motiv měl skoro každý, takže vraha jsem jen tak neprokoukla.

kikies

Upřímně mi tentokrát nějak nesedlo to prostředí. Ta atmosféra beskydských roubenek a samot mě nijak zvlášť nezaujala. Jinak kniha dosahuje podobných kvalit jako předchozí knihy v sérii. Zločin promyšlený, postavy pestré a důkladně vykreslené, tempo spíše volnější. Čte se dobře, ale tentokrát mi vadil asi ten čerstvý horský vzduch.

Zmizela v mlze
Zmizela v mlze