Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1505 391

Josef Bergman série

< 6. díl >

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Komentáře (391)


maryska09
maryska09
27.02.2024 5 z 5

Paní Klevisová patří mezi naše nejlepší současné autorky, její detektivky jsou poutavé, mají krásné prostředí a rychlý spád, kdy člověk do konce netuší, jak se to zvrtne. Doporučuji

Jaklová.katka
Jaklová.katka
27.02.2024 5 z 5

Naprosto dokonalé. Poslechnuto jako audiokniha krásně načtena paní Kociánovou.
Beskydy jsou krásně popsané a dotkla se i vážného tématu pytlačení.
Těším se na další.


MiraRunaway
MiraRunaway
22.02.2024 5 z 5

Opět top čtení. Z Beskyd jsem naprosto okouzlena a velmi ráda bych se tam někdy podívala. Nejlépe letos. Příběh má pozvolnější spád. První se seznamujeme s životem ve vesnici Kotlová, rodinnými pletenci apod. Vůbec mi to nevadilo, naopak mi ta forma sedí. Paní Klevisová má obrovský dar.

hannina
hannina
19.02.2024 4 z 5

Ach ty vesnické vztahové propletence. Co všechno musí kriminalisté rozmotat, když na malé vsi dojde k vraždě.... a to už musí být, když na to v Zapadákově v Beskydech vlítnou Pražáci.... tedy náš milý usazený Bergman se svou kolegyní. Bavilo mě to.

Emik87
Emik87
17.02.2024 5 z 5

Tentokrát už žádná Evropa, ale nádherné Beskydy. Užila jsem si atmosféru a vztahy na vesnici. Mě prostě Bergman baví.

BohyněKuchyně
BohyněKuchyně
13.02.2024 5 z 5

Klevisová je moje topka a nejinak tomu bylo s touto knihou. Ta se mi líbila o to více, že byla zasazená do prostředí, které znám. Asi si můžu jen domýšlet, jestli velkopodnikatel, který skupuje pozemky v horské vesničce má svou předlohu podnikatelích, kteří skupují Velké Karlovice. Ale já jsem si to přesně takhle představovala. Bavilo mě prostředí horských chalup na samotě. Tady je zavražděna jedna z místních realitních agentek. Bergman je sem přivolán proto, že vražda realitní agentky se nedávno stala i v Praze a tyto případy spolu můžou souviset. Rozmotávají se složité vztahy z minulosti a Bergman je jako vždycky úžasný! Těším se na další díl, jsem s nimi ve skluzu.

p.stranska
p.stranska
11.02.2024 5 z 5

Audiokniha. Zatím asi nejlepší díl série. Musím také zmínit, že poklidný přednes i hlas Kristýny Kociánové je příjemný a milý a knížkám od Klevisové moc sluší.

JaniMa
JaniMa
06.02.2024 5 z 5

Ano, knihy M. Klevisové jsou rozvláčnější, ale když víte, do čeho jdete, tak je vcelku pravděpodobné, že si vás svým poklidným tempem podmaní. Nejsem obdivovatelka vyumělkovaných popisů krajiny, ale Beskydy jako hlavní dějiště příběhu mě potěšily. Autorka umí věrohodně vykreslit postavy a v tomto díle se dotkla také několika zajímavých témat (názorové střety ve vztahu člověka k přírodě, travestita, kontrast životních stylů různě smýšlejících lidí, alkohol, práce realitní makléřky, ...). Překvapivý, věrohodný a uspokojivě dotažený závěr nevyznívá pochmurně, takže se po odložení knihy s lehkou hlavou rádi pustíte do další.

schvomis
schvomis
30.01.2024 5 z 5

Doporučuji.

david9690
david9690
16.01.2024 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Oceňuji především hezké prostředí a zasazení události do Beskydských vrchů na Valašsku, rozmanité a reálné postavy a hlavně umírněnost až skoro decentní popis zločinu a spáchaného násilí. Tohle je na autorce fajn, že mnohem více prostoru věnuje psychologii postav a probádání možných motivů a skutková podstata je vyřčená na pár řádcích.

zdazilek
zdazilek
09.01.2024 4 z 5

Konečně česká autorka, která mi sedí. Mám ráda její styl psaní a každá kniha je pro mě balzám na duši.

Čmeláček
Čmeláček
13.12.2023 5 z 5

Asi jsem přišel na chuť českým detektivkám :). Tahle kniha byla pro mě to pravé ořechové, paní Klevisová píše moc pěkně a čtivě, takže dnes je to za pět :). A už vyhlížím další případ s Pepíčkem Bergmanem :).

jprst
jprst
27.11.2023 4 z 5

Poměrně vydařená česká detektivka s až zbytečně rozvleklými popisy a charakteristikami krajiny, a to na úkor napětí a spádu celého příběhu. Ale nakonec proč ne, jako četba na dlouhé zimní večery docela dobré.

Petras_ka
Petras_ka
26.11.2023 4 z 5

Zatiaľ najlepší diel zo série s kriminalistom Bergmanom, ktorý som čítala.
Je to pomaly plynúca detektívka, pri ktorej si oddýchnete v krásnom prostredí Beskýd. Popisy hôr, lesa a chalúpok sa mi veľmi páčili. Popri tom sa dozvedáme o charakteroch, o problémoch obyvateľov tejto oblasti a samozrejme sa pripletie aj nejaká vražda.

Kopretinka784
Kopretinka784
21.11.2023 5 z 5

Další velmi povedený případ. Krásná domácí detektivka. A navíc z krásného prostředí Beskyd. Holt Klevisová umí. Nejen, že to bylo pohodové čtení, navíc mě ještě nalákalo udělat si do Beskyd výlet.

Mergirus
Mergirus
18.11.2023 2 z 5

Přiznám se, že tenhle román byl pro mě, co se týká zápletky, značně nečitelný. Nemohla jsem odhadnout, kdo je vrah, protože všichni byli podezřelí.
Možná zkusím ještě jeden román od této autorky.

VendulaB
VendulaB
09.11.2023 5 z 5

Výborný další díl série. Tentokrát jiné prostředí, které působí naprosto přirozeně, příchod pražských kriminalistů dává smysl, dobrá zápletka, překvapivé vyústění. Čtenář je vtažen hned na začátku a napětí ho nepouští až do konce.

mila2411
mila2411
06.11.2023 4 z 5

Další pěkná krimi od autorky. To co jsem čekal a chtěl - toho se mi dostalo. Opět výborné postavy, popis prostředí, horké horské krimi MK umí!!!

Silwinka87
Silwinka87
03.11.2023 5 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil zatím nejvíc. Děj krásně plynul, knížka se četla sama, postav, dle mého názoru, tak akorát, abych se v nich vyznala a pořád nepřemýšlela nad tím, kdo je kdo. To všechno zasazeno do krásné přírody Beskyd. Jsem spokojená..

santa1212
santa1212
04.10.2023 5 z 5

Další super detektivka od autorky, která je fantastická v popisu celé atmosféry beskydské vesnice, charakterů jejích obyvatel, motivů jejich činů i celkové scenérie kriminálního případu. Kniha se čte skvěle, má spád, rozřešení bylo pro mě nečekané, ale přitom uvěřitelné. Palec nahoru, další skvělá knížka s detektivem Josefem Bergmanem.