Sněžný měsíc

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/big_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4.2750

Kniha Sněžný měsíc

AlbionFoxyFox
včera

Pohodový lehce detektivní čtivý příběh, ideální na tyto podzimní večery. Jako Třinečanka jsem ocenila prostředí Beskyd, které miluji. Škoda, že děj většinu knihy plynul velmi pomalu a poté naopak závěr byl velmi rychlý.

Imis

Autorka si vybírá vždy atraktivní prostředí a ani tady mě nezklamala. Začátek mi přišel trošku pomalejší, ale od třetiny se kniha četla dobře, děj hezky utíkal. Závěr nebyl nějak šokující, ale myslím, že to ani není cílem. Nejde o žádné krvák, ale spíš o detektivní příběh napsaný klasickým stylem, který se ale čte hezky. Je to jednoduše hezky strávený čas s knížkou.

vila_z_lesa

Kdo čeká klasickou detektivku, bude nejspíš zklamán, je to spíš takový pátrací román. Každopádně ale velmi povedený román. Navnadilo mě to zajet si Beskyd, jak autorka krásně popsala okolí a místo děje. Těším se na další knihy od autorky.

Didi15

Jak jsem již u psala u nějakých předešlých dílů, žánrově je to slabší odvar detektivky , ale i tak to miluju . Mně se to prostě fakt moc líbí a další krásně popsané prostředí .

gretl74

Na knížku jsem se moc těšila a zklamaná určitě nejsem - je to neskutečně čtivé, stránky letí jak splašené. Jako vždy dokonale propletené osudy lidí, jen přiznávám, že jsem se párkrát musela hodně zamyslet, o kom že to zrovna čtu. Popisy krajiny a celkově prostředí jsou brilantní a možná do Beskyd přilákají víc návštěvníků než nějaké předražené billboardy centrály cestovního ruchu...

Ajinka126

[AUDIOKNIHA] Tady došlo k nepochopeni. Ja jsem chtěla detektivku. Ne společenské malo-městské drama.
Jinak jako audiokniha je to skvělá oddechovka. Pěkně ctěná.

AliStejsy

Skvělá kniha, moc se mi líbila, dobře se četla.

Malas

Oproti všem předchozím detektivkám M.Klevisové mě tentokrát kniha trochu zklamala, hlavně - na můj vkus - vcelku rychlým a náhlým rozuzlením. V předchozích knihách si s tím autorka dala podle mě více záležet. Popisy krajiny jsou naopak skvělé, úplně jsem při čtení cítil tu letní vůni ve vzduchu ... Děj se rozbíhá velice pomalu (ke zločinu vlastně dojde až za půlkou knihy), což ale vlastně není na škodu - autorka mi tím pomalým rozjezdem a detailním popisem chování aktérů trošku připomíná A.Christie. Ale celkově řečeno, je to solidní detektivka, která stojí za přečtení, i když ve srovnání s předchozími případy J.Bergmana je o něco slabší.