Sněžný měsíc

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413568/snezny-mesic-GV4-413568.jpg 4.535

Josef Bergman (6.)

Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Sněžný měsíc

zuzana2599
včera

Další skvělá detektivka od mé oblíbené autorky Michaely Klevisové. Čtení mě bavilo, krásné prostředí Beskyd umocnilo atmosféru příběhu a já se s chutí ponořila do té směsi charakterů a postav, které příběh obsahoval. Posílám paní autorce milý pozdrav a těším se na další její knížku !

Ivana2342
předevčírem

Tak bohužel jsem sáhla vedle. Opět jako předchozí knihy- žádná akce, napětí, přemíra popisných pasáží. Nelíbilo se mi to, ale dočetla jsem.

EvaEma
předevčírem

Výborná detektivka. Jen je vidět, že knihu psala žena :-) Tedy nevím, ale myslím si, že chlap si moc nevšímá, jak o sebe žena pečuje, jestli má vlasy stažené do obyčejného culíku, jestli má natržený volán na šatech, svetr prožraný od molů...no, dobře, šlo o vyšetřovatele, ale stejně na můj vkus moc ženský úhel pohledu. Jinak kniha výborná, líbily se mi popisované roubenky, pustiny, lesy,... jako bych tam byla. Snad autorka pracuje na něčem dalším, těším se.

L.Helena

Z minulého dílu jsem byla dost zklamaná, ale tento se fakt povedl. Dobře se to četlo, navíc pěkně vykreslené příjemné prostředí Beskyd... Jen škoda, že v anotaci je vyzrazeno to, co se stane až téměř v polovině knihy.

hs777

Klevisová píše skvěle, takže čekání na Josefa Bergmana skoro do půlky knihy mi uběhlo jako nic. Působivé prostředí lesů v Beskydech, plejáda postav, charakterů, vzájemných vztahů a závěrečná gradace ... prostě přečteno za den a mohu jen doporučit.

bigben

Hlavní policista se ukáže až skoro ve třetině knihy, chyběl mi....jinak spokojenost

Modrina

Opět skvělé. Dokonale popsané postavy a děj, který vás vcucne a už nepustí - zkrátka přečtěte si to. :) Nebudete litovat.

emamat

Jakmile jsem zjistila, že vyšla nová "Klevisová" hned jsem knihu zakoupila. Mám tuto autorku moc ráda. Její detektivky jsou takové "poklidné", žádné krváky spíš psychologické. Tahle kniha mě vůbec nezklamala.