Sněžný měsíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/big_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4.31231
Nahrávám...

Komentáře (335)

Kniha Sněžný měsíc

Pasajda
předevčírem

Pro mě první a zároveň poslední přečtená kniha od autorky. Nějak mě to nevtáhlo, nenadchlo.

Kortez
20. března

Audiokniha. Detektivka nedetektivka s tématem prodeje realit v krásných odlehlých koutech Beskyd a okořeněna ochranou přírody. Myslím že ten rys mě bavil ze všeho nejvíc.


baji42
19. března

Krásně popsaná atmosféra Beskyd, autorčin styl se mi líbí, ale pořád mi to nepřijde jako detektivní literatura.

pajaroh
28. února

Tak trochu anti-idyla života v roubence v Beskydech... Michaela Klevisová je jedna z mála autorů krimi románů, kterou prostě můžu číst (stejně jako Louise Penny). Její příběhy zahrnují mnohem, mnohem více než nějaký mord (ten mě v příběhu někdy až ruší, ale chápu...). Lidské vztahy a povahy, pozitivní a především negativní stránky prostředí, do kterého příběh zasadí ("každá vesnice má svého blbce"). A tato kniha z Beskyd mě zasáhla, protože nelze nepoznat postavy, problémy a místa, kam již tolik let jezdím, a jejichž změna mě dosti bolí, stejně jako ten nastíněný marný boj o přírodu. Výborně napsáno.

sweeney
04. února

Další z případů detektiva Josefa Bergmana, tentokráte z prostředí krásných Beskyd :) Ano, než dojde vlastně k "podstatě " příběhu, čtenář se musí pročíst skrz několik desítek stránek, ale mně tento způsob psaní vyhovuje. Člověk se alespoň plně ponoří do postav děje, do jejich povah a životních příběhů. Za mě určitě doporučuji :)

Danago
04. února

Čtu sérii jak se mi dostane pod ruku a vůbec to nevadí. Četla jsem 6 dílů a ne každý mě úplně bavil. Beskydy jsou mi blízké , což byl pro mě bonus . A možná to bylo i tou krajinou Beskyd, nebo samotným příběhem , ale Sněžný měsíc byl zatím nejlepší.
Autorka klade jako vždy důraz na psychologii postav, i když vraždy tady máme, ale ne potoky krve. A popis krajiny a roubenek prostě dokonalý. I detektiv Bergman je nějak více fajn.

veriszv
27. ledna

Já se přiznám, že sérii nečtu postupně, ale vlastně mi to nevadí. Ze života Josefa Bergmana nemám sice informace úplně ve správném pořadí, ale popravdě mě tato linka ani moc nezajímá a navíc je tak tenoučká, že je pro mě skoro nepodstatná.
Četla jsem tedy zatím pět dílů a musím říct, že Sněžný měsíc se mi z nich líbil nejvíc.
Nevím, jestli to bylo krajinou Beskyd, kde to mám moc ráda nebo čím vlastně, ale Sněžný měsíc byl prostě skvělej.
Klasicky to není žádnej krvák a klasicky se klade důraz hlavně na psychologii postav. Pro mě značka ideál!

Tereza0107
24. ledna

Opět hezká detektivka tentokrát z prostředí Beskyd. Asi se budu opakovat, ale stejně jako v minulých knihách jsem měla problém zapamatovat si hustý propletenec hlavních postav. Příběh pomaleji plynoucí, hodně vnitřních monologů u postav, krásný popis přírody a lidí žijících na horských samotách.
Mám připravenou ještě jednu, v pořadí pro mě čtvrtou audioknihu Bergmanovské série, ale mám pocit, že to potřebuju proložit něčím trochu více akčnějším a méně popisným, asi mám maličko překlevisováno. Ale čtyři hvězdičky si kniha určitě zaslouží.

1 ...