Sněžný měsíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4.2449
Série

Josef Bergman 6.

Žánr
Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (173)

Kniha Sněžný měsíc

Přidat komentář
Dadulina
24. října

Miluju, jak Klevisová popisuje přírodu! Samota - čistá příroda - zákeřnost a vina. Jdu na (zatím) poslední díl.

marli58
23. října

Zase povedená česká detektivka. Někdy tam bylo trochu moc postav, ale dalo se zorientovat. Kladně hodnotím výběr prostředí.


playada
23. října

Trošku moc jmen...

VeronikaAug
12. října

Souhlasim s některými komentáři, že dokud na scéně není Bergman, ještě to není ono :-). Četla jsem od autorky všechny detektivky kromě té nejnovější a vždycky je to zážitek. Píše prostě dobře. Prostředí tohohle dílu mi v reálu vůbec nic neříká, ale po přečtení Snezneho Měsíce už mi vůbec není cizí a to na těchhle detektivkach miluju, jak vás vtahnou do prostředí. Knihy od M.Klevisove mají vysokou úroveň a určitě stojí za přečtení.

Lumír23
28. září

Hoho. Tak toto jsem jářku nečekal. Výborné, čtivé, spád, logika, bez přehánění. Jedinou výtku jsem měl celou dobu v jasnovidectví Bergmana - souviselo to spolu, ač nebyl ani náznak možné spojitosti. A způsob provedení... Ale holt, taky mohu někdy s něčím nesouhlasit, no ni?

borupet
25. září

Čtivý a zajímavý příběh z horského prostředí, třetí detektivka od této autorky, nezklamala.

haWranka
22. září

Opět výborná kniha s detektivem B. Líbil se mi návrat do našich končin - úplně jsem se v těch lesích viděla. Tento díl mě bavil velmi - díky menšímu množství postav jsem v nich neměla guláš, motiv měl skoro každý, takže vraha jsem jen tak neprokoukla.

kikies
14. září

Upřímně mi tentokrát nějak nesedlo to prostředí. Ta atmosféra beskydských roubenek a samot mě nijak zvlášť nezaujala. Jinak kniha dosahuje podobných kvalit jako předchozí knihy v sérii. Zločin promyšlený, postavy pestré a důkladně vykreslené, tempo spíše volnější. Čte se dobře, ale tentokrát mi vadil asi ten čerstvý horský vzduch.

1 ...

Doporučujeme

Zmizela v mlze
Zmizela v mlze
Dům na samotě
Dům na samotě
Michaela: Události v klášteře svatého Anděla
Michaela: Události v klášteře svatého Anděla
Ostrov šedých mnichů
Ostrov šedých mnichů