Zmizela v mlze

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/big_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4.21292

Kniha Zmizela v mlze

Andrea81
včera

Paní Klevisová nezklamala, jako vždy.

Lindulinek

Nebyla to špatná kniha, ale taková utahaná. Dějově žádná hitparáda. Závěr nakonec nečekaný, tak to knihu lehce vylepšilo.

jana9877

Kniha mě moc překvapila...příjemně, že takto severské krimi napsala česká spisovatelka. Doporučuji.

Petras_ka

Od autorky som čítala knihu Prokletý kraj, ktorá sa mi páčila. Siahla som preto aj po jej sérií s komisárom Bergmanom. Napriek tomu, že v komentároch bolo častokrát spomínané, že táto séria je lepšia, musím povedať, že Prokletý kraj sa mi páčil o trošičku viac.
Zmizelá v mlze je pomaly plynúca detektívka, v ktorej sa dozvedáme o obyvateľoch žijúcich v riedko obývanej časti Nórska - o ich neľahkom živote, komplikovaných vzťahoch, o práci, ale aj tajomstvách, ktoré nám postupne odhaľuje komisár Bergman. Kniha má dobrý námet, zápletku, prostredie, perfektne vykreslené postavy, aj sympatického vyšetrovateľa, len škoda toho pomalého vyšetrovania. Hodnotím 3,5*. Určite však skúsim nejakú ďalšiu knihu z tejto série.

Marcik7

Tentokrát vyjel Bergman na dovolenou do Skandinávie za polární kruh lovit ryby - ale moc času tomu nevěnoval, protože opět řešil případy. Zmizení mladé matky s dítětem, vraždu neznámé ženy...Klevisová zde popisuje nelehký život obyvatel v této málo obydlené oblasti, která má ale určitě svůj divoký půvab nejen pro rybáře, ale hlavně milovníky neporušené přírody. Zakončení napínavé, osudy postav opět zajímavé a jako třešinka na dortu informace o pro nás exotické oblasti.

Jahýnek

Audiokniha. Opět výborný zážitek! Podobně jako v dalších případech komisaře Bergmana sledujeme souběžně několik podezřelých linií, uvěřitelných motivů, životních osudů a propletených vztahů, vrahem by mohl být skoro každý. Tak to mám ráda! Vysoko hodnotím zdařile vykreslené reálné postavy se svými ctnostmi i zápory, některé osudy bych ráda sledovala i po konci příběhu. K tomu ochutnávka Norska a skromné naťuknutí problematiky původního etnika Sámů (při první zmínce o sobech a o sámských výrobcích jsem si ráda vzpomněla na detektivní příběh Poslední Laponec, s nímž však tato kniha nic dalšího společného nemá, ale nechci spoilovat).
Určitě nemusím dodávat, že Bergman i na dovolené (nebo právě proto že to nebyla pracovní povinnost) nakonec vše rozmotal, aniž by se tím trápil. Těším se na jeho další případ a jsem zvědavá, zda někdy autorka dovolí paní Alžbětě, aby mu pomáhala.

whiolet

Nebylo to špatné, jen jsem čekala od knihy něco jiného.
Chudák komisař Bergman si jede odpočinout do Norska a místo chytání ryb, chytá vraha a hrabe se v minulosti :)

Tereza0107

Moje třetí kniha od paní Klevisové, poslechnuta opět jako audiokniha. S detektivem Bergmanem se tentokrát dostaneme na rybářskou dovolenou do Norska. Prostředí opět krásně vykreslené, úplně jsem tu čistou norskou přírodu měla před očima.
Asi už jsem se naladila na vlnu "klevisovských detektivek" a kniha se mi líbila - sice ne tolik jako Ostrov šedých mnichů, ale líbila. Začátek knihy je klasicky pozvolný, autorka nadhodila záhadu mladé ženy, po které se slehla zem i s jejím dítětem - sebevražda, vražda, útěk? Ale to by nebyl Josef Bergman, aby se záhadě nedostal na kobylku i během své snové dovolené.
Jsem zvědavá na další díl, který by nás měl zavést opět zpátky do Česka.