Zmizela v mlze

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/big_zmizela-v-mlze-BQ7-347389.jpg 4.2900

Kniha Zmizela v mlze

PetiJelinkova

Mám ráda severské detektivky od cizích spisovatelů a popravdě jsem měla trochu strach, jak se mi bude líbit detektivka od české spisovatelky, která se neodehrává v Česku, ale za mě teda vážně super. Navíc se mi moc líbilo autenticky popsané prostředí norské vesnice a jeho okolí.

Páájinka

Moc se mi líbila. Klevisová se zlepšuje každou knihou.

Didi15

Norské prostředí ...tak to miluju ,a od české autorky se to také povedlo . Celá tahle série mě opravdu baví a jsem ráda , že jsem na tuto autorku narazila a jsem ráda, že i Češi umí napsat něco zajímavého .

ivunk

Moje první kniha od této autorky a jsem nadšená. Četla se velmi dobře, byla jsem dost netrpělivá a chtěla jsem přeskakovat ale vydržela jsem to. Opravdu stojí za to. Skvěle popsané prostředí i postavy. Těším se na další knihy od autorky.

jehanys

Tak nevím. V předešlé knize komisař umí jen německy. Tady plynulá angličtina. Proč musí český detektiv vyšetřovat v Norsku? Přečetl jsemvšechny díly série a tento jsem četl nejdéle. Ne a ne ho dočíst. Ty tři hvězdy je maximum.

NADEI

Kniha mě nijak neoslovila, přečetla jsem a zapomenu.

Iki1

Autorka v knize upřednostnila množství popisných detailů, hodnocení povah lidí před pořádným posunem děje, takže mi to připomnělo sovětské filmy, které jsme jako školáci byli nuceni v kině sledovat. Velmi dobře hodnotím autorčin jazyk a obecněji její písemné vyjadřování. Z kvalitně popsané přírody i lidských vztahů čtenář získá kvalitní náhled na norský venkov a život zdejších lidí. A škoda, že nejsem rybář...

agatha2

Poslech audioknihy

Já jsem nadšená, audioknihu namluvila má oblíbená herečka Kristýna Kociánová, která má velmi milý projev a poslech se díky ní stal velmi příjemnou záležitostí. Bergman, ač poněkud svérázný samorost, je sympaťák, který vše řeší s chladnou hlavou a nenechá se unést emocemi. Detektivky Michaely Klevisové vnímám spíše jako psychologické romány s detektivní zápletkou, autorka si opravdu zakládá na důkladném popisu reálií a protagonistů příběhu, vždy je nejprve velice blízce poznáme a teprve pak se něco stane. Mně naštěstí tento pomalý styl vůbec nevadí, já se ráda patlám v myslích a pohnutkách lidí. Poslech jsem si užila úplně maximálně a hned jsem se pustila do dalšího dílu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.