Zmizela v mlze přehled

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1681 1681

Josef Bergman série

< 5. díl >

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zmizela v mlze. Přihlašte se a napište ho.

Psímáma
21.06.2024 5 z 5

Napínavé, uvěřitelné, dobře vykreslené postavy. Ozvláštnění v podobě severské přírody. Trochu se musím smát pod vousy nenápadně propašovanému světonázoru, který ovšem souzní s tím mým, takže dobrý :-)

Marcela52
07.06.2024 5 z 5

Severská detektivka s českým vyšetřovatelem mě zaujala od první stránky. Velmi sugestivně popsaná krajina za polárním kruhem, zajímavé vztahové propletence a v ne poslední řadě napínavý děj , ve kterém jsou postupně odhalována tajemství obyvatel ve zdánlivě poetické norské vesnici, mě opět přesvědčil, že Michaela Klevisová detektivky psát umí. Moc jsem si početla a určitě mohu doporučit těm čtenářům, kteří u tohoto žánru vyhledávají více psychologie než násilných scén.

BetyN.
05.06.2024 4 z 5

Tato kniha přináší více popisů přírody a mezilidských vztahů než policejního vyšetřování. Je to dramatický příběh, ve kterém se seznamujeme s širokou škálou různorodých postav jedné uzavřené komunity, kde se stane vražda. Od začátku do konce pomalu plyne, gradaci děje převyšují lyrické popisy krajiny a psychologické úvahy postav. Ale to je asi to, co fanoušci této série vyžadují. Za mě lehce slabší díl, ještě více románový než detektivní než ostatní. Přesto mě bavil a těším se na další.

všechny komentáře

Související novinky (3)

10 nejprodávanějších eknih (leden)

09.02.2018

Žebříček nejprodávanějších eknih (září)

19.10.2017

Žebříček nejprodávanějších eknih (srpen)

18.09.2017

Citáty z knihy (3)

Je lepší pohnout se ze své vůle kamkoli než čekat, kam vás dostrkají okolnosti.

Domov není hlína, do které zapustíte kořeny, je to hřejivý pocit, který si všude nesete s sebou.

Čas- i život - se dá prodloužit, když ho naplníte zážitky.

Kniha Zmizela v mlze v seznamech

v Přečtených2 435x
ve Čtenářské výzvě348x