Prokletý kraj přehled

Prokletý kraj
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476283/bmid_proklety-kraj-snk-476283.jpg 4 1996 1996

I temná minulost jednou vyjde na světlo. Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl jenom rozvod a nedostatek peněz. Z jednotvárnosti ji vytrhne až seznámení s Lindou, která tu pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře... a zločin oběma ženám pomůže odhalit staré tajemství, které nikdy nemělo vyjít na povrch. Michaela Klevisová tentokrát opustila kriminalistu Josefa Bergmana a v románu z Pošumaví nahlíží na zločin pohledem dvou mladých žen, jejichž životy jsou provázány s místy, kudy se opakovaně prohnaly dramatické dějiny. Zapadlá vesnička Jelení Hora má temnou minulost a dodnes to není ideální místo k životu. Není divu, že odsud Gerda vždycky chtěla odejít a uniknout minulosti. Teď se ale rozvedla, je bez peněz a nezbylo jí nic jiného, než se s dcerou vrátit do nuzného domku po rodičích. Linda na stejné místo přijíždí na dovolenou, aby pátrala po minulosti své rodiny, která se před čtyřiceti lety odstěhovala. Vzápětí ve vesnici dojde k úmrtí a obě ženy odhalí přísně střežené tajemství související s krajem, kde nikomu nebylo souzeno být šťastný. Autorka úspěšné detektivní série se v této knize místo krimi zápletky soustředí na mezilidské vztahy v prostředí sousedícím s národním parkem a vojenským prostorem. Přes minulost zdejších obyvatel odhaluje historii plnou zvratů, která někomu zabránila v těchto místech naplno zakořenit a jiné k Pošumaví neplánovaně připoutala.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prokletý kraj. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (524)

katka134
včera 4 z 5

Zajímavý příběh plný starých tajemství.
Autorka opět skvěle vykresluje přírodu i prostředí, ale ty postavy mi nebyly vůbec sympatické.

MB-deer
předevčírem 2 z 5

Očekávala jsem víc. Přišlo mi, že autorka nevyužila potenciál, který kniha měla. Hlavní postava mi přišla naivní a byla mi protivná. Co se týče linky se smrtí jednoho z aktérů, za mě byla nadbytečná. Dvě hvězdičky dávám za zapracování příběhu s osídlením rumunskými Slováky, ale i to šlo využít víc.


Adiemus
04.06.2024 2 z 5

Slibný začátek, ale sliby - chyby.

všechny komentáře

Související novinky (9)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023


100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022


50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (2)

Hele, nikdy by mě nenapadlo, jak úspěšnej jednou budu, nechal se kdysi slyšet Jura... Jura zrovna myl nádobí před chalupou ve vaně, která strýčkům slouží jako pračka i dřez. Napřímil se, otřel si ruce o tričko a dovysvětlil: V rádiu tuhle říkali, jak poznáš úspěch: máš úplně všechno, co potřebuješ. A hele, to na mě sedí! Kdyby navěky všechno zůstalo takovýhle, rozpřáhl ruce, jako by chtěl obejmout louku zarostlou kopřivami, chalupu a les, tak jsem šťastnej chlap.


Je lepší starat se pořádne o jednu krávu než mizerně o deset.


Kniha Prokletý kraj v seznamech

v Právě čtených29x
v Přečtených2 719x
ve Čtenářské výzvě777x
v Doporučených105x
v Knihotéce458x
v Chystám se číst726x
v Chci si koupit192x
v dalších seznamech16x