Prokletý kraj

I temná minulost jednou vyjde na světlo. Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl jenom rozvod a nedostatek peněz. Z jednotvárnosti ji vytrhne až seznámení s Lindou, která tu pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře... a zločin oběma ženám pomůže odhalit staré tajemství, které nikdy nemělo vyjít na povrch. Michaela Klevisová tentokrát opustila kriminalistu Josefa Bergmana a v románu z Pošumaví nahlíží na zločin pohledem dvou mladých žen, jejichž životy jsou provázány s místy, kudy se opakovaně prohnaly dramatické dějiny. Zapadlá vesnička Jelení Hora má temnou minulost a dodnes to není ideální místo k životu. Není divu, že odsud Gerda vždycky chtěla odejít a uniknout minulosti. Teď se ale rozvedla, je bez peněz a nezbylo jí nic jiného, než se s dcerou vrátit do nuzného domku po rodičích. Linda na stejné místo přijíždí na dovolenou, aby pátrala po minulosti své rodiny, která se před čtyřiceti lety odstěhovala. Vzápětí ve vesnici dojde k úmrtí a obě ženy odhalí přísně střežené tajemství související s krajem, kde nikomu nebylo souzeno být šťastný. Autorka úspěšné detektivní série se v této knize místo krimi zápletky soustředí na mezilidské vztahy v prostředí sousedícím s národním parkem a vojenským prostorem. Přes minulost zdejších obyvatel odhaluje historii plnou zvratů, která někomu zabránila v těchto místech naplno zakořenit a jiné k Pošumaví neplánovaně připoutala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476283/big_proklety-kraj-snk-476283.jpg 4.21350

Kniha Prokletý kraj

Dajine
20. listopadu

Zajímavý příběh o rodinách s jejich historií a tajemstvím, které zase až tak tajemstvím není.

Lucciella_L
20. listopadu

Trošku jiné čtení, než jsem dosud byla zvyklá. Chyběl mi klasický detektivní příběh (mrtvola se objevila hrozně pozdě a dost okrajově). Ale i tato kniha byla napsána příjemně a čtivě - popsané okolí, hrdinové, rodinné tajemství.... Líbila se mi, ale o fous míň než ostatní knihy této autorky.

Leat
18. listopadu

Autorka nasadila ve svých předchozích knihách vysokou laťku ve stylu i příběhu a já jsem celou knihu čekala na šokující zvrat a děsivé tajemství, které se nedostavilo. Popis osob a prostředí je super. Knížka je čtivá, ale chybí tomu to tajemno. Snad příště. Určitě dám šanci i dalším knihám od autorky.

Majto
17. listopadu

Po prvých troch knihách zo série s J. Bergmanom som konečne prečítal aj prvú kúpenú knihu od tejto autorky a musím povedať, že z tých štyroch sa mi asi aj páčila najviac. Je cítiť tie roky písania, ktoré túto knihu delia od tých prvých. Dokonalo vyčistený svojský štýl, ktorý nemôže nezaujať. Skvelé popisy krajiny a charakterov ľudí a iné veci, ktoré z nej robia dobrú autorku. Asi je čas pozháňať ďalšie knihy z Bergman-série a dúfať, že po Prokletom kraji sa objaví aj ďalšia kniha, ktorá bude niesť jej rukopis, nech už je tématicky akákoľvek.

PaníLenka
12. listopadu

Čekala jsem klasickou detektivku, ale dostala jsem spíš napínavý a hezky vystavěný příběh, týkající se osudů lidí, spojených se životem jedné šumavské vesnice. Mám ráda takové knihy.

Karoley
07. listopadu

I temná minulost jednou vyjde na světlo.

Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru (vyhnání Čechů ze Sudet, poválečný odsun Němců, příchod rumunských Slováků). Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerda se sem vrací z nouze po rozvodu. Linda tu pátrá po minulosti své rodiny..

Moje první kniha od Michaely Klevisové a jsem nadšená! Přečteno za dva dny, asi se vrhnu na detektivky s Josefem Bergmanem!

Schary
04. listopadu

Moc pěkně napsané, byť se v první půlce nic moc neděje, tak kniha baví!

kkouzlo

Mé první setkání s autorkou, knihu mi přinesla kamarádka. Děj se mi líbil, měl spád, byl pro mě uvěřitelný, ale asi nejvíc mě to bavilo kvůli místům, kde se děj odehrává. A také jsem knihu četla ve dnech, venku bylo lezavo a mlha.
Závěr mě velmi překvapil, ale jak jsem zmínila, je to vcelku uvěřitelné.