kusma

Profil

Poslat zprávu

Šárka (žena) · Praha · statistiky

Aktivní:dnes v 09:58·poprvé 11.01.2011
Body:1 210
Palce: 2 674 za komentáře ·2 078 ostatním
Hodnocení v bazaru: 19/0

Kdo jsem

Knihy, které miluji a ke kterým se vracím.
1)  Tři kamarádi - Erich Maria RemarqueToto je moje první "velká" kniha, a moje velká láska. Obálka s blonďatou dívkou je sice dle mého názoru dost nepovedená, ale právě tuto tenkrát měli v knihovně. A právě toto vydání jsem pak dlouho sháněla, protože jsem ho prostě musela opět mít :) 
2)  Pán Much - William GoldingPrvní jsem viděla film, a ač z dnešního pohledu nemohu posoudit (viděla jsem ho jen jednou), na střední škole mě dostal. A kniha v tomto trendu navázala. U ní se mé nadšení a fascinace vývojem hlavní postav opakovalo při každém dalším čtení. 
3)  Zlodějka knih - Markus ZusakTakovou knihu jsem snad ještě nikdy nečetla... A chytla mě za srdce
4) Jak voní tymián - Marcel PagnolTuto knihu jsem četla na dovolené v Provence - a nemohla jsem zvolit lépe! Pohoda a vůně levandule na mě dýchne, kdykoliv knihu otevřu.
5) Stín větru - Carlos Ruiz ZafónTajemná a temná Barcelona, napínavý příběh a jedna velká tajemná knihovna - co víc si knihomol může přát?
6) Glennkill - ovce vyšetřují - Leonie SwannProč se na chvíli nezastavit a nezasmát se společně s ovcemi? :)  

U čtení mám největší výčitky, když zjistím, že tu knihu prostě nejsem schopná dočíst. Naštěstí v tom nejsem sama:http://stastnyblog.cz/2013/09/26/mate-vycitky-svedomi-kdyz-nedoctete-knihu-ktera-vas-nebavi/ 
Proto: Nikdo mě nenutí dočíst knihu, která se mi nelíbí! Zvláštní zjištění...
Ještě bych k tomu dodala, nejsem divná, když se mi nelíbí kniha, kterou ostatní glorifikují. A už vůbec ne, když si zamiluji knihu, kterou ostatní haní.
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />