kusma - Přečtené 379


Lichožrouti
říjen - listopad 2018
Lichožrouti 2008, P. Šrut


My děti ze stanice ZOO
? - říjen 2018
My děti ze stanice ZOO 2005, C. V. Felscherinow

Nějak nevím, jak knihu hodnotit. Člověk jí může dát jednu i pět hvězdiček... Ale něčí život asi hodnotit nelze. Bylo to zajímavé čtení, částečně pochopitelné,částečně ne. Nebudu soudit.. mladí lidé jsou hrozně citliví a zranitelní. V knize bych uvítala více částí s výpovědmi jejích rodičů.


Ztroskotání
říjen 2018 (09.-14.)
Ztroskotání 2017, E. Bleeker

Půlku knihy jsem probrečela, chytla mě v citlivém rozpoložení. Každopádně, kniha je čtivá, spojení minulosti a přítomnosti se mi líbilo. Hezký ukazuje necitlivost tisku a jeho touhy po informacích,resp. senzacích.


Zimní moře
září - říjen 2018
Zimní moře 2016, S. Kearsley

První dvě třetiny jsem knihu četla bez většího zájmu. Byla to nenáročná oddechová, kterou šlo v klidu odložit a i delší chvíli se k ní navracet. Poslední třetina mě ale dostala. Příběh dostal spád a já se nemohla odtrhnout. Za tu část, kterou mám samozřejmě nejvíc v paměti, dávám čtyři hvězdy, celkově by to ale bylo spíše za tři.


Obr Dobr
září 2018 (06.-20.)
Obr Dobr 2005, R. Dahl

Roztomilý příběh. Jen nevím, zda bych to číst jako dítě neměla špatné sny z činnosti těch zlých obrů.


Kosmonaut z Čech
září 2018 (07.-12.)
Kosmonaut z Čech 2017, J. Kalfař

Kniha je bezesporu čtivě napsaná. Líbila se mi zejména první část a vzpomínky z dětství. Druhá část mě zklamala. Slibný příběh se tak nějak vytratil. Takže mi i začaly vadit určité nesmyslnosti, jak z kosmu tak z pozemských reálií (opravdu pochybuji,že se dá tak lehko dostat do orloje, vůbec mi přišlo,že autor zná Prahu jen jako turista). Vím, že to ma být bráno jako fantazie autora, ale mě to nedalo. Celkově knihu tedy beru jako průměrné čtení s občas zajímavými postřehy. Možná kdyby to celé bylo jen o Hanušovi a jeho osudu, byl by to větší zážitek.


Co by můj syn měl vědět o světě
srpen - září 2018
Co by můj syn měl vědět o světě 2017, F. Backman

Začátek knihy mě moc neoslovil. Některé kapitoly (ty krátké) mi ani nepřišly zajímavé (to, že se autor přiznává, že neumí vyměnit žárovku, mi přišlo velmi bolestivé). Druhá půlka, ale již byla vtipná a povedená a autora jsem tam už víc poznávala. Přesto se u něj budu spíš vracet k jeho románům, než k tomuto vyznání. Ale samozřejmě musím uznat, že některé části byly hodně dojemné.


Na cestu
září 2018 (02.-05.)
Na cestu 2009, T. Pratchett

Zábavná knížka s milým humorem. Brzy se určitě pustím do pokračování.


Cech objevitelů
31. srpen 2018
Cech objevitelů 2016, K. Costner

Už v průběhu čtení mě mrzelo, že knihu jednou dočtu. Byla jsem pohlcena. Nádherné zpracování, kombinace textu a komiksu, napínavý, dobrodružný děj a nakonec zajímavé vyústění příběhu, které asi na začátku málokdo očekával. Já byla plně spokojena a doufám, že se brzo objeví pokračování. A doufám, že i s dragouny.


Sedmilhářky
srpen 2018 (02.-20.)
Sedmilhářky 2015, L. Moriarty

Výborná kniha. Doporučuji ale číst jen v případě, že na ní budete mít víc času. Já ji musela často odkládat, a to mě ničilo. Byla jsem šíleně napnutá, o kom to tam stále mluví a vůbec, jak to dopadne... I jsem jednou koukla na konec. To prostě nešlo! Proto, určitě čtěte, ale jen když budete vědět, že vás od čtení nic nevyruší a vy budete moci v klidu hltat stránky této knihy.


A každé ráno je cesta domů delší a delší
? - srpen 2018
A každé ráno je cesta domů delší a delší 2018, F. Backman

Backman je mistr slova. Jeho knihy mají tak krásnou, dojemnou atmosféru. Stačí věta, slovo a člověk brečí, ale často se u toho i usmívá. Nádherná kniha.


Psí cesta
červenec - srpen 2018
Psí cesta 2013, W. B. Cameron


Poslední neandertálská žena
červenec 2018 (08.-25.)
Poslední neandertálská žena 2018, C. Cameron

Kdyby byl příběh jen o Dívce, dala bych vyšší hodnocení. Byl tam ale bohužel i příběh ze součastnosti se značně nesympatickou až hysterickou vypravěčkou. Navíc lákat na stejný osud...opravdu nevím co je společného s bojem o přežití s nákupem v Ikei. Ani tedy u porodu jsem moc stejných prvků nenašla. Pro mne je kniha spíš zklamání.


Poslední rodina v Anglii
červen - červenec 2018
Poslední rodina v Anglii 2006, M. Haig

Z knihy mám rozporuplné pocity. Četla se dobře, zápletka také nebyla špatná. Ale ke spokojenosti, či čtenářskému uspokojení mi něco chybělo. Navíc to neustále opakování o úmluvě bylo dost "otravné". Ač chápu, že na ní to bylo založeno..


Řeky Londýna
? - červen 2018
Řeky Londýna 2015, B. Aaronovitch


Cayenský pepř a javorový pudink
listopad 2017 - duben 2018
Cayenský pepř a javorový pudink 2013, N. Roy

Kniha me zklamala. Čekala jsem vtip o oddychovou záležitost. Vtip chyběl, rádoby trapasy hlavni hrdinky mi proste vtipne nepřišly, a oddech díky naprosto iritujícím postavám se taky nekonal. Jeji velkou lásku jsem nevěřila...vždyť na něm nebylo nic zajímavého. Její nejlepší kamarádka jedna velká bída a kamarád homosexuál už je trochu časté téma. Příběhu jsem prostě vůbec nevěřila. A docela by mě zajímalo,jestli se v dnešní Kanadě opravdu tolik řeší původ... knihu nedoporučuji.


Prevítem snadno a rychle
listopad 2017 (08.-10.)
Prevítem snadno a rychle 2006, S. Brett

Myslím, že to šlo podat vtipněji a citlivěji. Nejvíc mi asi vadilo, že jsem měla pocit, že své rodiče nenávidí.


Ready Player One: Hra začíná
říjen - listopad 2017
Ready Player One: Hra začíná 2016, E. Cline


Muž, který zapomněl, že má ženu
srpen - říjen 2017
Muž, který zapomněl, že má ženu 2016, J. O'Farrell

Kniha se mi hodně líbila, byla čtivá, nenáročná a vtipná - občas jsem se i nahlas uchechtla :) Určitě bych jí doporučila k přečtení.


Nejšťastnější miminko v okolí
srpen - říjen 2017
Nejšťastnější miminko v okolí 2008, H. Karp

Kniha se výborně čte. Před porodem mi přišla geniální. Po porodu se mi ale ve střetu s realitou nedaří rady aplikovat. Přesto to bylo zajímavé počtení.


Hořící most
srpen 2017 (18.-31.)
Hořící most 2008, J. Flanagan


Skutečný Miloš Kopecký
duben - srpen 2017
Skutečný Miloš Kopecký 2009, M. Kopecký

Pěkný životopis výjimečného herce. Nejvíc se mi líbila část psaná přímo panem Milošem Kopeckým a pak poslední část - vzpomínky jeho přátel/známých.


Babička pozdravuje a omlouvá se
? - červenec 2017
Babička pozdravuje a omlouvá se 2015, F. Backman

Backman se opravdu hezky čte. Tato kniha mi z dosud tří vydaných v ČR přišla nejsmutnější a i nejslabší. Hodně hraje na dojemnou strunu a tentokrát mi to moc nesedlo. Každopádně nemohu hodnotit nízko. Moc se mi totiž líbil pohádkový svět. Možná by mohl napsat knihu pohádek z tohoto světa, určitě bych si jí koupila. Pod čarou: dát knihu do žánru Pro děti a mládež mi nepřijde vhodné. Přece to, že je hrdinkou dítě neznamená, že to je pro děti...


Rozvaliny Gorlanu
červenec 2017 (16.-22.)
Rozvaliny Gorlanu 2008, J. Flanagan

Čtivé i pro dospělé čtenáře. Příběh jsem si užila a těším se na další díly.


Hrdý Budžes
červen - červenec 2017
Hrdý Budžes 2002, I. Dousková


Dám ti slunce
červen 2017 (02.-23.)
Dám ti slunce 2016, J. Nelson

Dojemná kniha, ke které se jednou vrátím. K pěti hvězdičkám jí ale něco nepolapitelného chybělo.


Kajmaní lejno
květen 2017 (10.-26.)
Kajmaní lejno 2016, L. Simon

Zejména začátek knihy mě pobavil, pak už ale kniha poněkud ztrácela šťávu. Je to takový odpočinkový průměr. První díl byl lepší.


Stehlík
březen - květen 2017
Stehlík 2015, D. Tartt

Na začátku jsem byla nadšená. Pěkně psané, osud Thea mi nebyl lhostejný. Od té doby co se ale na scéně objevil Boris, šla kniha pro mě dolů. Až tak, že jsem jí odkládala, četla jiné a do dočtení se nutila. Chápu jeho roli v příběhu, ale pasáže, kde byl, pro mne byly hrozně zdlouhavé a nudné. Škoda. Nemohu hodnotit vysoko.


Literární poklesky
duben - květen 2017
Literární poklesky 1971, S. Leacock

Musím přiznat, že většina povídek mě upřímně pobavila. Líbila se mi jejich ironie a humor. Ano, našlo se tam pár povídek, které jsem nedočetla, ale to je prostě o vkusu. Celkově hodnotím knihu, jako nadprůměrnou a opravdu vtipnou.


Nadaný žák
březen - duben 2017
Nadaný žák 1991, S. King


Údolí úžasu
únor - březen 2017
Údolí úžasu 2015, A. Tan

Kniha je jedna z těch, které jsem si koupila díky krásné obálce. Bohužel mě ale zklamala. Ze začátku byla perfektní, líbilo se mi prostředí i zápletka. Pak se ale ztratila... Byla zbytečně natahovaná, některé pasáže jsem i přeskakovala. Závěr byl zvláštní. Nevím, proč se tam náhle objevila jiná linie vyprávění. Možná by bylo fajn, kdyby jí od začátku střídala, ale takto jí tam na chvilku vsunout. Navíc mi přišlo, že tam nebyl moc rozdíl ve vyprávění... Prostě asi opět text navíc. Škoda, kniha podle mě měla velký potenciál (nejen díky oné obálce, ale i námětu).


Z deníku ajťáka
březen 2017 (17.-22.)
Z deníku ajťáka 2015, L. Pavlásek

Některé kapitoly byly výborné, většina ale pouze průměrná. Povedla se víc druhá polovina knihy. Jako oddechovka naprosto ideální.


Psí poslání
březen 2017 (13.-16.)
Psí poslání 2013, W. B. Cameron

Krásný příběh. Vypravěč je prostě k pomazlení.


Deset dětí paní Ming
06. březen 2017
Deset dětí paní Ming 2016, E. E. Schmitt

Krásný příběh. S paní Ming bych si ráda popovídala.


Solaris
únor 2017 (16.-22.)
Solaris 2009, S. Lem

První polovina knihy mě nadchla a při čtení jsem knihu jen nerada odkládala. Pak se ale něco zvrtlo. Začaly opravdu dlouhé popisy z historie výzkumu planety a i vztahy postav se zvláštně zasekly. Přišlo mi to v mnohém nevěrohodné, částečně nepochopitelné, mnoho nebylo řečeno. Dočítala jsem knihu jen s velkým úsilím. Na pět hvězd ale hodnotím nápad.


Malý pražský erotikon
únor 2017 (05.-19.)
Malý pražský erotikon 2014, P. Hartl

Čtivá, milá kniha. Při čtení jsem se usmívala, občas byla i dojatá. Ráda si přečtu i další autorovy knihy. Jediná nevýhoda byla, že jsem se styděla ji číst v metru. Vždy, když v knize narážím na erotickou pasáž a jsem v MHD, mám v tu chvíli pocit, že mi všichni čtou přes rameno a já červenám. A u této knihy bych prostě za celou cestu neměla šanci mít obvyklou barvu obličeje :)


Omamná chuť anýzu
únor 2017 (07.-16.)
Omamná chuť anýzu 2016, K. Eckhardt

Krásný název, pěkná obálka, lákavý popis... Po přečtení musím ale konstatovat, že se jedná o podprůměrnou detektivku, k jejímuž závěru a řešení mám tolik výhrad... Ale nechci spoilerovat. Kdo si chce přečíst nenáročnou knihu, u které nechce přemýšlet a chce si odpočinout, nechť jí zkusí. Ale znám mnohem víc lepších knih, které se k tomuto účelu hodí.


Marťan
leden - únor 2017
Marťan 2014, A. Weir

První jsem viděla film, což samozřejmě dost ovlivnilo moje hodnoceni. Kniha se čte vcelku příjemne, ale přiznávám, že různá technická řešení problémů jsem moc nechapala a jejich čtení mě moc nebavilo. A sem tam jsem i vynechala odstavec. Z pohledu příběhu mi tam prostě chyběl z mé strany oceňující pohled řešení problémů. A to se pak ani nejde radovat a vubec to celé prožívat s jinak sympatickým hrdinou.


Půlnoční slunce
leden 2017 (16.-20.)
Půlnoční slunce 2015, J. Nesbø

Napínavé, čtivé - já jsem plně spokojena. Líbilo se mi to i víc než první díl této série.


& synové
prosinec 2016 - leden 2017
& synové 2015, D. Gilbert

Kniha mě zaujala nádhernou obálkou. Po přečtení místních komentářů (některé obsahují spoiler!) jsem byla rozpačitá, zda jsem udělala dobře. Nakonec jsem se rozhodla udělat vlastní úsudek. A nelituji. Mě se kniha líbila. Byla tedy poněkud depresivní, ale mě svým laděním plně sedla do rozpoložení. Hlavně se mi líbila první polovina, pak kniha trošku ztrácela. A docela bych si přečetla Ampersand.


1 2 3 4 5 6 >