Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1554 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

cukrovka
29.10.2022 5 z 5

Opět zajímavé čtení. Autorka drží svůj vysoký standart. Kromě detektivního příběhu se nám dostává i popis krásné přírody Beskyd a svérázných obyvatel těchto hor.

martisek21
28.10.2022 5 z 5

Perfektní česká detektivka s nádechem tajemna, byla jsem z ní nadšená!

Iki1
22.10.2022 2 z 5

Příliš detailní popisy prostředí této detektivce moc nesvědčí. Navíc jsem při čtení měl pocit, že se děj vůbec neodehrává v Beskydech, ale spíš někde v rozlehlých plochách Karpat. Charakteristika postav mi přišla příliš plochá, u hlavních postav byla utlumena motivace jejich činů. Zhruba tři čtvrtiny knihy je zaplněno právě jen popisy, které převáží nad dějem, a tak jsem příliš přitažen ke čtení nebyl a dost jsem se přemáhal, abych pokračoval. Teprve v závěrečné čtvrtině se konečně děj rozběhl, ale ani závěr moc napětí nepřinesl. Spíš by se tedy mohlo jednat o společenský román s detektivními prvky sem tam náhodně rozesetými. U detektivky by měl být aspoň náznak vývoje ve vyšetřování, pachatelé by mohli být zatvrzelejší, sem tam nějaká odbočka děje, která přinese pohledy z jiných směrů...

Alilka
22.10.2022 5 z 5

Po této knize jsem sáhla díky dobrému hodnocení na Databázi knih. Vůbec nelituju, kniha mě zaujala, četla se velice dobře, děj měl ten správný spád..., hodnocení je oprávněné. Když se objevil Bergman, bylo mi jasné, že se stane mým oblíbencem. Chystám se přečíst další knihy M.Klevisové a už teď se na ně moc těším. Možná si je i koupím, láká mě mít v knihovničce dobrou českou detektivku...

Bedřich63
18.10.2022 5 z 5

Autorčin styl už dobře znám, takže trochu pomalejší tempo, absence hromad mrtvol a potoků krve a delší popisné pasáže jsou všechno prvky, které mi v jejích knihách vyhovují.
Byl jsem překvapen, aspoň tedy prvních 120 stran, protože mi opět chyběl Josef Bergman. Pak se ale objevil, i když znovu daleko od svého města. Tentokrát už ale nebyl na dovolené, i když prostředí přírody a samot v Beskydech si užíval, skoro jako na dovolené. Jeho zkušenosti a preciznost ale opět přispěly k vyřešení případu.
Podrobný popis vyšetřování, postupů kriminalistů a zjišťování důkazů tady nenajdete. To co je tady tím nosným prvkem, jsou parádní popisy prostředí, lidí a jejich vztahů a mistrně vypracovaný příběh.

Přidávám se k dlouhé řadě čtenářů, kteří knihu hodnotili velmi kladně. No a další díl si opět nenechám ujít.

martini.ce
12.10.2022 5 z 5

Opakuju se, vím. Moje nejoblíbenější autorka detektivek. Moc se mi opět líbil popis jednotlivých postav i prostředí, úplně jsem to viděla před očima.

Aaloha
06.10.2022 3 z 5

Líbilo se mi prostředí vesnice a Beskyd, ale motala jsem se v postavách. Až moc propletené vztahy. Od autorky jsem četla i lepší.

ANDY28
03.10.2022 4 z 5

Paní Klevisová umí! Odpočinková detektivka z Beskyd.

lenkabose
30.09.2022 5 z 5

Svěží detektivka z oblasti Beskyd. Za mě to je kombinace detektivky a románu. Netečou tu potoky krve, nevraždí se na počkání. Spíše to je románové zamyšlení o lidské existenci, vztazích a o lidských tajemstvích. Ta byla až k neuvěření. I když vraždy a vyšetřování se čtenář taky dočká. Líbilo se mi i umístění příběhu do horského prostředí.

Lucciella_L
30.09.2022 5 z 5

Druhá kniha od M. Klevisové, která se mi dostala do rukou.
V hodnocení se budu opakovat. Parádní detektivka, ve které člověk neodhalí vraha už v první polovině. Krásně napsáno, četla se úplně sama. Díky brilantnímu popisu má čtenář pocit, že se to odehrává u něj za domem. Prostě super čtení!

Jordanka9
27.09.2022 5 z 5

Moje druhá kniha autorky Michaely Klevisové s detektivem Bergmanem.
Kromě napínavé detektivní zápletky, popisu krásné beskydské přírody se starými roubenkami a jejich svéráznými obyvateli zaznívá v knize bolestný podtón. Ziskuchtiví podnikatelé skupují staré roubenky a mění je často dost necitlivě na hotely a penziony, střílejí ( a zprostředkovávají střelbu za účelem získávání trofejí ) divokou zvěř bez ohledu na dobu hájeni, dokonce i chráněné rysy a vlky.
Cením si , že autorka v paralelni linii k detektivní zápletce zmiňuje záslužnou práci neziskových organizací v oblasti ochrany přírody, zejména té, která má jako jednu z předních aktivit ochranu šelem v naší přírodě. V knize organizace s názvem LUNA , změňte souhlásky a už vite....
Mohu potvrdit, že se dlouhá léta zasazují kromě aktivní ochrany zvířat i o edukaci obyvatel dotčených lokalit a farmářů, zejména chovatelů ovcí. Je to často boj s větrnými mlýny.
Paní Klevisová, děkuji za tento podtón vaší knihy - vydá za několik přednášek na dané téma.
Něco jako "podprahová reklama"

lucie5197
22.09.2022 5 z 5

Klevisová je sázka na jistotu, pokud hledáte oddechovou detektivkou s bravurně vykreslenými charaktery a atmosférou, která vás vtáhne do děje. Celou dobu máte pocit, že jste tam také a pozorujete zpovzdálí všechny ty zapeklité příběhy postav. Jsem opět spokojená :-)

Damato
22.09.2022 5 z 5

Drsná a krásná příroda, pohoda roubenek a vůně dovolené ve spojitosti s i dnes těžkým životem domorodých obyvatel samot a malých dědin ...jak ráda jsem se vrátila do ruchu města , odpolední zácpy aut na kruhácích, bezpečí civilizace...ale je to opravdu bezpečí? Je nebezpečnější potkat rysa na pasece, nebo ....kdo ví...koho potkáváme denodenně na zastávkách autobusů, vlaků...Každopádně , tahle detektivka je trochu jízda ...jízda s čerstvým držitelem řidičáku na jeho první jízdě. Zprvu nuda, pak trochu adrenalinu a nakonec hluboký výdech při závěrečném dupnutí na brzdy a smyku, kdy se otočíte o 180 stupňů. Doporučuji...

m_martina
19.09.2022 5 z 5

Další výborná detektivka z pera české spisovatelky. Mohu jen chválit a knize dávám pět hvězd.

FoxFox
09.09.2022 5 z 5

Další perfektní detektivka od Michaely Klevisové. Moc se mi líbilo, že je děj zasazen do prostředí Beskyd. Už ne tak moc se mi líbilo číst o pytlácích, ale do příběhu to patřilo a nemá cenu zavírat oči před realitou. Moc povedená knížka, v sérii určitě budu pokračovat.

Magrata15
04.09.2022 5 z 5

Další napínavá detektivka, k tomu moc pěkně vykreslená příroda Beskyd a na závěr překvapení, kdo je vrah.
Super kniha.

Lenucha77
03.09.2022 5 z 5

Již pátá přečtená kniha od autorky, zatím se mi líbila asi nejvíc. Udělala jsem možná chybu, že jsem začala číst od poslední vydané Drak spí a nečetla chronologicky.... tím jsem se ochudila o návazném sledování životní cesty policisty Josefa Bergamana. Jinak autorka je prostě talentovaná spisovatelka, jen člověk nesmí číst třeba tři její knihy po sobě, což jsem udělala já a pak už mi trochu děje jednotlivých knih splývaly. Takže rada: prokládejte vždy jiným žánrem či autorem.

Kami33
25.08.2022 5 z 5

Opět jiná destinace a jiné téma, ale stále čtivé a zábavné.

jirina4159
23.08.2022 5 z 5

Dobře se četlo, taková oddychová detektivka.

aktijnov
22.08.2022 3 z 5

Autorce se přezdívá "královna detektivek". Je to mé první setkání s její knihou tohoto žánru a jsem docela zklamaná. Téměř do tři čtvrtiny se mi to četlo těžce. Jen konec a rozuzlení měl spád.