Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1554 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

petrarka72
25.08.2019 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Detektivka s myšlenkovou nadstavbou, navíc české, příjemné prostředí horských samot, svérázných silných postav a divokých zvířat. Všechno plyne poklidně, i vyšetřování několika vražd - a i když řešení není úplně překvapivé, atmosféra to vynahradí.

Welinie
25.08.2019 4 z 5

Dávám 4 hvězdy za velmi pomalý rozjezd, ale knížka sama o sobě byla skvělá, jen ten děj byl zajímavější až od druhé poloviny. Těším se na další díl s J. Bergmanem.

artepeli
25.08.2019 4 z 5

Na jednu stranu prijemne odpocinkove prostredi hlubokych lesu a chalup mezi nimi, na druhou slozite vztahy mezi lidmi, kteri tu ziji a denne se vidaji.
Prestoze je to detektivka, neni temna, a na vzdy jsem se tesila, az se zase ponorim do cteni.

Majdalenka
25.08.2019 3 z 5

Cetla se dobre, ale ze by me nejak uchvatila to se rict neda. Hezke popisy idilickeho zivota v Beskydech, nepromyslena detektivka.. Ale kdyz ji zacnete cist tak ji doctete.

kytarka
21.08.2019 5 z 5

S paní Klevisou jsem zatím neměla tu čest. Chtěla jsem si přečíst nějakou její knihu, a tak jsem si pořídila její novinku. Zaujala mě tím, že se odehrává v Beskydech, které mám ráda.
Když dojde k zavraždění realitní makléřky v Kotlové, vzbudí to rozruch. Případ přijedou vyšetřovat pražští kriminalisté, protože se domnívají, že pátrají po stejném vrahovi. I v Praze se totiž našla mrtvá realitní makléřka.
Příběh je opravdu detektivního nádechu. Není ani moc napínavý, více se v něm hovoří o horách, soužití na vesnici a šelmách, které v místních horách žijí. Vyšetřování mi přijde, že je až na dalším místě. To však vůbec nevadí, protože kniha je velmi čtivá a pohltila mě od první stránky. Já jsem naprosto nadšená a určitě to není poslední kniha od spisovatelky. Rozhodně chci její další knihu.

sabca
21.08.2019 5 z 5

Tak knihu jsem dočítala skoro ve 3 hod. ráno, protože jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Řekla bych, že se mi líbila o trochu víc než Zmizela v mlze, ale to bude asi tím, že se odehrává v Beskydech. Děj byla zajímavě zapletený, tak kdo má rád české detektivky, tak doporučuji

zuzana2599
17.08.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka od mé oblíbené autorky Michaely Klevisové. Čtení mě bavilo, krásné prostředí Beskyd umocnilo atmosféru příběhu a já se s chutí ponořila do té směsi charakterů a postav, které příběh obsahoval. Posílám paní autorce milý pozdrav a těším se na další její knížku !

Ivana2342
16.08.2019 2 z 5

Tak bohužel jsem sáhla vedle. Opět jako předchozí knihy- žádná akce, napětí, přemíra popisných pasáží. Nelíbilo se mi to, ale dočetla jsem.

EvaEma
16.08.2019 5 z 5

Výborná detektivka. Jen je vidět, že knihu psala žena :-) Tedy nevím, ale myslím si, že chlap si moc nevšímá, jak o sebe žena pečuje, jestli má vlasy stažené do obyčejného culíku, jestli má natržený volán na šatech, svetr prožraný od molů...no, dobře, šlo o vyšetřovatele, ale stejně na můj vkus moc ženský úhel pohledu. Jinak kniha výborná, líbily se mi popisované roubenky, pustiny, lesy,... jako bych tam byla. Snad autorka pracuje na něčem dalším, těším se.

L.Helena
15.08.2019 5 z 5

Z minulého dílu jsem byla dost zklamaná, ale tento se fakt povedl. Dobře se to četlo, navíc pěkně vykreslené příjemné prostředí Beskyd... Jen škoda, že v anotaci je vyzrazeno to, co se stane až téměř v polovině knihy.

hs777
12.08.2019 5 z 5

Klevisová píše skvěle, takže čekání na Josefa Bergmana skoro do půlky knihy mi uběhlo jako nic. Působivé prostředí lesů v Beskydech, plejáda postav, charakterů, vzájemných vztahů a závěrečná gradace ... prostě přečteno za den a mohu jen doporučit.

bigben
12.08.2019 4 z 5

Hlavní policista se ukáže až skoro ve třetině knihy, chyběl mi....jinak spokojenost

Modrina
08.08.2019 5 z 5

Opět skvělé. Dokonale popsané postavy a děj, který vás vcucne a už nepustí - zkrátka přečtěte si to. :) Nebudete litovat.

emamat
02.08.2019 5 z 5

Jakmile jsem zjistila, že vyšla nová "Klevisová" hned jsem knihu zakoupila. Mám tuto autorku moc ráda. Její detektivky jsou takové "poklidné", žádné krváky spíš psychologické. Tahle kniha mě vůbec nezklamala.

hana1070
31.07.2019 5 z 5

Sněžný měsíc mě příjemně překvapil. První polovina knihy vlastně není ani moc detektivka, autorka nás poměrně obšírně uvádí do situace, čekejte spíš společenský román (trochu mi to připomínalo třeba Želary), vyšetřování se rozjede až v druhé části (to už jsem začínala váhat, jestli se tu ten Bergman nakonec vůbec objeví). Z knížky jsem měla až filmový pocit, třeba se námětu někdo ujme (Beskydy nejsou televizním Doktorem Martinem zdaleka vyčerpány).

CleoXandra
31.07.2019 4 z 5

Dobrá česká detektivka. Vcelku milé překvapení, více jsem se rozepsala v recenzi ...

kerstyn
28.07.2019 5 z 5

Sněžný měsíc byla moje první detektivka od Míši Klevisové a musím říct, že mě tohle čtení mile překvapilo! Solidní detektivka, kdy sice pachatel není šokující, ale není zde halda krve a vydloubaných očí, přesto příběhová linka pěkně odsejpá. A to mě baví. Takže určitě si ráda přečtu i předešlé detektivky od Klevisové! :)