Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1557 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Jiparis
21.11.2019 4 z 5

Velmi slušna detektivka, která se v první časti pomalu rozbíhala, ve druhé už byla napínavá jak se patří. Také prostředí se mi moc líbilo.

katka.oo
20.11.2019 5 z 5

Příjemná česká detektivka od výborné autorky, krásná příroda beskydských hor, musím dát jedině plný počet *.

alnahu
18.11.2019 5 z 5

Velmi čtivá detektivka od této české autorky-ráda čtu její knihy,nejsou to žádné krváky ,ale přesto jsou napínavé a uvěřitelné z gradující zápletkou.Tentokrát kriminalista Josef Bergman odjíždí do vesničky v Beskydech , pátrat po vraždě realitní agentky,která zde měla prodávat roubenou chalupu.Velice pěkně je popsána zdejší příroda ,ale i zdejší obyvatelé a jejich problémy.Knihu doporučuji.

PetiJelinkova
13.11.2019 5 z 5

Sněžný měsíc byla moje první detektivka od této spisovatelky a určitě ne poslední. Musím říct, že je to velmi čtivě napsané. Navíc se mi líbila pěkně popsaná příroda Beskyd.

tami1
12.11.2019 5 z 5

Čtivě napsaná detektivka. Není to žádný krvák, ale zato se na skok stavíte v Beskydech. Navštívíte lidi, kteří tam žijí celé generace a mají rádi svůj obyčejný život. Zjistíte, jak je to u nás s ochranou přírody a také jak fungují realitky.

SimonaP
05.11.2019 2 z 5

Kniha mi přišla nudná a zdlouhavá, dlouho se nic nedělo, žádné napětí.Motivy vražd mi přišly těžko uvěřitelné a náhodné. Spisovatelka má mnohem lepší knížky.

ZuK1
04.11.2019 5 z 5

Některé z předcházejících dílů série Josef Bergman se mi líbily asi trošku víc, takže Sněžný měsíc bych hodnotila ideálně tak 4,5*, nicméně žádná z knih paní Klevisové mě určitě nezklamala. Jedná se vždy o mimořádně pohodové a příjemné čtení bez potoků krve a potěšující pro mě bylo i to, že čtyři ze šesti knih této série se odehrávají v českém prostředí.
Teď jen doufám, že paní Klevisová už má rozepsané další pokračování ... budu se těšit.

Eidalon
02.11.2019 4 z 5

Paní Klevisová se již usídlila v myslích milovníků detektivek a zamotaných příběhů s detektivním podtextem naprosto přesvědčivě, pro českého čtenáře pak české reálie jejich knih vše zvýrazňují. Autorka však do svých knih vkládá něco navíc – zvýrazněný ženský prvek a vždy nějaké další poselství. Knihy se čtou příjemně, ale pořád mne k naprosté dokonalosti (a pětihvězdičkovému ohodnocení) něco chybí ve srovnání s autory podobného žánru.

Její nová kniha začíná, jak jinak, epizodou, která má čtenáře vtáhnout hned od začátku do děje, pak se ale pro mne až zbytečně pouští do veliké plochy množství postav a jejich osudů, přírody a rozsáhlého popisu reálií, který „tah na branku“ trochu brzdí. Spousta postav a jejich rodinná či příbuzenská propletenost je až zavádějící, mnoho epizodních odklonů od hlavní linie děje, které pak brzy končí v lehkém vyšumění jsou, dle mého názoru, zbytečné. Že čtete detektivku a ne něco na styl Karikovy Trhliny Vám dojde až v pokročilé části knihy (pátá kapitola).

Pak se děj odvíjí již dle klasického scénáře detektivního žánru. Jsou předkládány nejrůznější směry vyšetřování a hypotézy, aby pak autorka vše ukončila až příliš velkým zjednodušením. Kriminalistům z Prahy se až velmi lehce podaří rozlousknout složitý propletenec vztahů mezi aktéry románu a k tomu návdavkem vyřešení i pražské vyšetřování vraždy, které se zdálo, že spadne do koše nevyřešených případů.

Mám knihy paní Klevisové rád a určitě se nedá upřít čtivost i propracované pozadí příběhu. Pro mne příjemné čtení, kterému, jak jsem již uvedl, ale ještě k naprostému vrcholu něco málo chybí.

kleryna
28.10.2019 5 z 5

Velmi čtivá detektivka, moc se mi líbila. Vůbec mi nevadilo, že první půlka vlastně ani detektivku nepřipomínala, i tyto dějové linky byly popsané moc pěkně. Ráda si přečtu další knihy od p. Klevisové.

ilčidlo
24.10.2019 5 z 5

Další výborná a čtivá knížka od mé oblíbené spisovatelky. Malebné prostředí Beskyd mně přímo vtáhlo do té krásné přírody. Já ji doporučuji.

1alena1
22.10.2019 5 z 5

Mám knížky Michaely Klevisové ráda. Docela dlouho to byl příběh, který detektivku moc nepřipomínal, ale druhá polovina už ten detektivní náboj měla. Baví mě číst o různých místech v Česku, mentalitě a zvycích místních lidiček. Hodnocení mezi 4 a 5, ale tato možnost není, tak díky tomu, že nemáme moc žen, které se zabývají detektivními příběhy v českém prostředí, tak dávám 5 hvězdiček. A navíc - Beskydy jsou skvělé místo!

Čtenářka73
21.10.2019 5 z 5

Michaela Klevisová mě ani tentokrát nezklamala. Další pohodové čtení, krásné prostředí Beskyd, uvěřitelné postavy, napínavá zápletka a žádné potoky krve :-)

PPardinio
20.10.2019 3 z 5

Velice pěkně popsané prostředí Beskyd a vzájemné vztahy zdejších obyvatel. Nápad s případy vražd, které se propojují s ochranou rysů a prodejem nemovitostí, mě přišel uvěřitelný a originální. Jen jsem se ale nedočkal většího napětí a závěrečného vygradování děje. Od autorky si rád ještě něco přečtu a snad se dočkám vysvětlení, proč se hlavní detektiv jmenuje Bergman (Jde snad o odkaz na severské krimi? Volil bych asi spíše více české příjmení)

kudrdlinka
20.10.2019 5 z 5

Po Krotiteli je tohle zase příjemná spíš psychologická detektivka bez krutého násilí. Sice to ze začátku plynulo poměrně pomalu, Bergman se objevil na scéně docela pozdě, ale čtení to bylo moc příjemné. Prostředí beskydských samot bylo krásně popsané, že jsem si několikrát představila, jak sedím před chalupou na lavičce a dívám se kolem sebe. Knížku jsem si užila a těsím se na další.

Mysicka_Lb
17.10.2019 4 z 5

Michaela Klevisová umí skvěle psát, její styl se mi moc líbí a s každou další knihou je ještě lepší. Při čtení jsem se celá přenesla do Beskyd a vychutnávala si tamní krajinu s dřevenými roubenkami a po lese se pohybujícími rysy:-). Příběh je velmi napínavý, zároveň však příjemně pomalu plynoucí. Člověk si opravdu rád přečte i ty dějové linky, které neměly se samotnou vraždou a jejím vyluštěním nic společného, ale kdyby něco společného nakonec měly, bylo by to ještě tisíckrát lepší. Zamrzelo mě, že ta detektivní zápletka byla tentokrát dost odfláknutá a nevěrohodná. Jako kdyby si autorka teprve v poslední chvíli uvědomila, že vlastně psala detektivku, a honem tedy vybrala vraha a náhodně ho usvědčila. Její předchozí detektivky byly v tomto směru rozhodně promyšlenější.

Miluna40
17.10.2019 3 z 5

Prijemne jsem si u ni odpocinula,libila se mi. Logicka,zadny drastak.

knihomolka1197
16.10.2019 5 z 5

Super příběh, dobře se četl. Za mně asi nejlepší detektivka od Klevisové. Valašsko je moje rodiště, takže mně potěšilo, že je příběh zasazen do tohoto prostředí.

Gugu
13.10.2019 3 z 5

Četla jsem od autorky Ostrov šedých mnichů a ta mi osobně přišla mnohem lepší. Sněžný měsíc je taková průměrná oddechovka, která poklidně plyne, bez větších zvratů a napětí. Do víc jak poloviny knihy se ani nic moc nedělo. Kdybych se měla znovu rozhodnout, zda koupím, nekoupila bych. Knížka je příkladem větší mediální propagace, než si ve skutečnosti zaslouží.

stejsdan
12.10.2019 3 z 5

Moje první knížka od této autorky. Velice působivě popisuje moji oblíbenou Beskydskou krajinu, zápletka není špatná, ovšem chybělo mi napětí a taková ta správná "šťáva". Za mě lepší průměr.

lilastorm
10.10.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší z detektivek Míši Klevisové.Umí kouzlit se slovy takže neunaví ani popisováním míst,kde se děj odehrává.Naopak si dokážete představit, že zrovna stojíte u chalupy a pozorujte vše na vlastní oči.V knize opět krásně podané zamyšlení nad vlastními životy.Dotknou se hluboko uvnitř, což se v běžné detektivce jen tak nestane.Ačkoliv si detektivky nekupuji, vždy jen od někoho vypůjčím a vrátím,této moc ráda udělám místo v knihovně;-)