CleoXandra profil

☰ menu
CleoXandra

Jitka Boháčková

1988 · žena · Praha · statistiky

Aktivní: 24.01.2022 22:48 (poprvé 05.01.2019)
Body:270
Palce za komentáře: 456 · 125 ostatním
Hodnocení v bazaru: 0/0

Nové knihy v seznamech

Pomalá voda
Pomalá voda
Jiří Raichl
Pobřežní cesta
Pobřežní cesta
Raynor Winn
Slunce v podhlavníku
Slunce v podhlavníku
Jiří Raichl
Přírodě na stopě
Přírodě na stopě
Peter Wohlleben

Kdo jsem

Jmenuju se Jitka, narodila jsem se v roce se dvěma osmičkami na konci, mám ráda knihy a ráda si o nich povídám.
Baví mě nejen číst, ale taky analyzovat autorův styl, práci s jazykem, stavbu díla, myšlenkový náboj, poselství ... prostě vše, co je skryto mezi řádky. Proto jsem už na gymnáziu přispěla několika ranými recenzemi do školního časopisu. Další etapou mělo být studium na filosofické fakultě, z toho však z různých důvodů sešlo. Tak jsem aspoň se skupinou nadšenců vydávala internetovou literární revue, jež bídně zanikla nedlouho po mém odchodu na mateřskou dovolenou.
Co se týče žánrů, nejsem extrémně vybíravá. Zavrhuju snad jen červenou knihovnu, tuctové sci-fi, horrory a částečně i fantasy (což v mnoha případech považuju za pokleslou módní manýru …).
Po sedmi letech totálního nasazení coby matka na plný úvazek se vracím do světa mezi řádky. Prvním krokem bylo opatrné vkročení do databáze knih, což je jediná sociální síť, v níž jsem ochotna uvíznout (fb a podobné žumpy mě nelákají, ale chce-li v nich někdo plavat, je to jeho věc). Dohazuju sem teď svou četbu za hodně let zpátky, vybírám z toho pouze ty věci, co mě fakt zaujaly - ať už do plusu nebo do mínusu.
Zjistila jsem, že mě to baví. I napadlo mě: proč (konečně taky) nemít i vlastní blog? A už ho mám, tady je: http://cleoxandrablog.mozello.cz/