Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1824 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

prochajda
07.08.2022 5 z 5

Skvělá česká detektivka z pěkného prostředí jižních Čech. Líbilo se mi pátrání v minulosti, vykreslené popisy postav i překvapivé zjištění na konec. Těším se na pokračování série, doufám, že bude....

Lena78537
01.08.2022 5 z 5

Jop. To jsem zase jednou ráda, že jsem dala na doporučení :) Moje první kniha autorky a určitě ne poslední. Super česká detektivka, která se ze začátku jeví pohodově, ale postupně nabírá spád a nenechá vydechnout :) Těším se na další díly.

Leník95
01.08.2022 5 z 5

Líbí se mi, jak autorka dokáže popisovat okolí a vybírá si život na vesnici. Vazby mezi sousedy jsou propletené a velmi blízké. Ze začátku je kniha taková pohodička, ale v druhé polovině se nedá napětí vydržet a musíte číst dál. Odhalení vraha je v úplném závěru knihy. Styl autorky mi sedl, takže budu postupně dočítat ostatní knihy, které napsala.

Hermiona419
31.07.2022 5 z 5

Povedená kniha. Jsem maximálně spokojená. Čte se lehce a dobře, avšak není to ta kniha, která by vás nenechala spát, je to takové klidné a milé čtení. Drak spí je mou první knihou od této autorky, určitě si ale přečtu i další její tituly.

adoli
31.07.2022 5 z 5

Dobrá detektivka. Napínavá, měla spád, děj se přirozeně posouval. Počet postav akorát, vše se obešlo bez potoků krve a chmurné nálady. Zasazená do krásného prostředí naší malé zemičky. A to mi sedne víc, než knihy autorky od fjordů či z ostrovů. I ve stylu a psaní se autorka velmi posunula. Knížku jsem si užila a těším se další pokračování.

Ála41
26.07.2022 4 z 5

Bavila mě. Pro mě byla ta vražda taková třešnička navíc (ačkoliv to je to hlavní na té knize), mě by bavilo číst klidně i jen o těch lidech, jak žijí na té vesnici v pohraničí. Hledání vraha bylo teda zapeklite, těch záležitosti okolo toho bylo tolik, že jsem se v tom všem místy ztrácela. Určitě si od autorky ráda přečtu něco dalšího.

Layyen
08.07.2022 5 z 5

Výborné jako celá série s Josefem Bergmanem, výborná a napínavá četba s hluboce promyšlenými zaplatkami a zvraty :-)

Lenucha77
03.07.2022 4 z 5

Moje první přečtená knížka od této autorky a jsem spokojená. Nic mi tam nechybělo ani nepřebývalo, trochu se mi motal konec, ale to bylo způsobeno zřejmě mojí nedostatečnou pozorností - musela jsem se někdy vracet. Nicméně - paní Klevisová si ocenění nejlepší detektivky dle mého zaslouží a určitě brzy sáhnu po další její knize.

verculka
11.06.2022 5 z 5

Mne se to teda hodne libilo, asi uz jsem presycena severskych krvaku. Knizka je napsana velice ctive, pohlti vas. Take mista jsou velice hezky popsane a mate skutecne pocit, ze jste v Hurce. Cele je to takove uveritelne a uz se tesim na dalsi knizku od autorky.

tulip131
08.06.2022 3 z 5

Bergman a Sylvie opět v malé vesničce, kde zná každý každého. Pohraničí a téměř nedotčená příroda, celou pohádkovou scenérii naruší vražda, která dává podnět k vyřešení starého případu, kolečka se točí, staré křivdy a tajemství. Nakonec vyřešení napomohlo soukromé pátrání Ely po tom jaká byla její matka.

mirinda973
07.06.2022 4 z 5

"přečteno" v audioverzi :o). Fajn detektivka - nechybí zápletka, tajemství ani překvapení.
Určitě sáhnu ještě po dalších knihách od autorky. Tahle byla moje druhá a nezklamala

SSTknihy
01.06.2022 5 z 5

Pohodová detektivka klasického střihu, kde netečou potoky krve a případ nevyšetřují psychicky narušení vyšetřovatelé. Samotný zločin ale není o nic méně závažný a pachatel méně nebezpečný. Jednání postav má svou logiku a napínavý, i když pozvolný děj vás nutí otáčet další a další stránku. Číst novou detektivku Michaely Klevisové je jako vrátit se po letech do důvěrně známých míst s lehkým mrazením v zádech, že jihočeské lesy možná nejsou tím, čím se zdají být :-)

Delphín
31.05.2022 5 z 5

Další kouzelná detektivka z pera paní Klevisové. Ano, místy se opakuje. Opět zde máme podivína, sběratele krámů, podnikání ale víte co? Mně to vyhovuje, paní autorka svému nápadu vždy dodá nový a zajímavý kabát a ve finále se to čte opravdu skvěle .

Zlatinka.Emilly
29.05.2022 4 z 5

Rozvláčněná, ale jinak pěkná detektivka. Poslouchala jsem jako audio a nepobrala jsem tolik jmen. Kdybych četla knihu, nalistovala bych si zpátky kdo je kdo, takhle to nešlo.

muf-rodrigo
26.05.2022 4 z 5

Detektivky moc nečtu, ale potřeboval jsem něco nenáročného do ucha při práci, tak jsem si sehnal tuhle knížku v audioverzi, načtenou Kristýnou Kociánovou. K audioknize: K. Kociánová má velmi příjemný hlas, dokáže velmi kvalitně měnit intonaci a barvu hlasu u přímé řeči, celkově je kniha výborně namluvená, jen mi vadily dvě věci – u vyprávěných částí na konci téměř každé věty jakoby vzdychla, ženským to asi připadne jako víc procítěné, ale u tohoto provzdychávání knihou jsem fakt trpěl. A pak v některých pasážích u přímé řeči bych asi zvolil vzhledem k situaci jiný tón, ale to se mi to kecá, když jsem žádnou knihu nenamluvil, že jo. Samotná detektivka je příjemné čtení, začátek s lehkým rozjezdem, seznamování se s obyvateli obce (je třeba si trochu pamatovat postavy, kterých není úplně málo a zpočátku není úplně zřejmý jejich vzájemný vztah), až jsem se lekl, že to bude nějaká červená knihovna (asi kvůli těm podrobným popisům okolí a "přivzdychávání"), ale pak se děj rozvinul, začal se komplikovat, rozběhly se vedlejší příběhové linie, a zhruba v polovině, když začalo vyšetřování, jsem měl hlavu plnou indicií a dumal, kdo a proč ... měl jsem jednu takovou hezkou myšlenku, která by byla peckovní, styl vyprávění ji ze začátku nezavrhoval, ale později mi bylo jasné, že jsem vedle. No a nakonec už měl děj opravdu spád a rozuzlení a pachatele/lku jsem fakt neodhadl, možná i proto, že řada zásadních informací přišla až v závěru. Knížka se mi líbila, trochu mi připadlo, že je spíš pro ženské, ale oceňuji autentičnost a realističnost, lidé v Hůrce se chovali opravdu jako lidé v jakési malé zapomenuté osadě kdesi na hranicích, detektivové byli normální lidé, žádní nezničitelní nechybující nadsamci jako třeba v detektivkách Tima Weavera.

PaníLenka
25.05.2022 4 z 5

Moje první přečtená kniha autorky - a rozhodně ne poslední, bezvadná česká detektivka, příjemné překvapení

malen
23.05.2022 5 z 5

U téhle spisovatelky jeden neví, koho nechá umřít, zrovna když si na ně člověk zvykne. Ale zase spokojenost. Jen doufám, že touhle knihou série nekončí. Bude se mi stýskat.

danielavachova
23.05.2022 4 z 5

Další skvělá detektivka,úplně jsem cítila vůni borovic,sušeného sena ,vody z rybníka,prostě léto. Vrátilo mě to do dětství ,i tim si mě kniha dostala. Téma detektivky i zápletek super!

Fanda74
14.05.2022 5 z 5

Detektivky Michaely Klevisové mě prostě baví a opět jsem nebyl zklamán. Příběh zasazený do venkovského prostředí, kde se všichni znají vč. minulosti a opět vyšetřující Bergman a Silvie. Pěkné.

Gabetka
13.05.2022 4 z 5

Po Prokletém kraji je tohle má druhá kniha od autorky a opět jsem se trefila do prostředí malé vesnice v horách s pár stálými obyvateli. Klevisová dokáže skvěle vystihnout atmosféru malé vesnice, kde si sousedé vidí do talířů, ale zároveň pečlivě drží svá temná tajemství. Popis obyvatel a jejich vztahů mi přišel zajímavější než řešení vraždy. Celou dobu jsem měla pocit, že jsem součástí příběhu a zajímalo mě, jak to s každým dopadne. Vraha jsem nedokázala odhadnout, na to mne mátlo příliš mnoho různých odboček a detailů. Bergman i Sylvie mě zaujali, určitě se pustím i do dalších dílů série.