Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1841 1841

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

koki.veru
22.03.2022 5 z 5

Opět super další díl ze série o Bergmanovi. Jsem ráda, že jsem na tuhle sérii narazila a vrhla se na ní. Jedny z nejlepších knih za poslední dobu, co jsem četla.

ErikaKej
12.03.2022 5 z 5

Výborná kniha. Štýl Michaely Klevisovej s opisom kraja a sondy do povahy jednotlivých postáv sa mi páči. Drak spí je druhou knižkou, ktorú som od autorky vybrala, po Snežnom mesici a aj tento krát som si knihu vypočula v krásnom a precítenom prednese Kristýny Kociánové, ktorej štýl sa vynikajúco hodí k lyrickému podtónu Klevisovej kníh.
Aj tento krát nás autorka zavedie na Český vidiek a sprvu sa venuje opisu postáv a ich pocitom a až potom prichádza vražda. Príbeh z naoko dokonalej a mierumilovnej dedinky rýchlo naznačí, že nič nie je ako sa zdá a vzťahy vonkoncom nie sú ideálne. Autorka dej správne gradovala a až do konca som neúhádla vraha. Super zápletka a nádherné opisy kraja mi nedovolili prestať počúvať. Knihy Klevisovej sa mi páčia oveľa viac ako severské detektívky a vyznievaju aj uveriteľnejšie. Teším sa na ďaľšie knihy od tejto autorky.

Damato
10.03.2022 5 z 5

Moje první autorčina kniha. Dárek k Vánocům přečtený v době nemoci, naprosto dokonalé čtení, přečtený na jeden zátah...nemusela jsem vstávat do práce, jen jsem četla a usínala s tím, že jsem se v téhle době, ponořená do čtení, které mě dokonale odvedlo od sledování zpravodajství o válce nedaleko nás, žila v jihočeské vesničce u rakouských hranic...dokonale čtení

akcive11
09.03.2022 2 z 5

Podle napsaných recenzí jsem knihu začala číst s velkým očekáváním. To však začalo rychle opadat. Styl psaní je spíše takové vyprávění, velmi rozvité a barvité. Dozvíte se vše o lidech z vesničky o 5ti chalupách. Kniha postrádá energii, napětí. Je to takové dlouhosáhlé čtení o ničem.
Co musím autorce velmi pochválit, drží vraha obětí v utajení, až do samého konce.

medlovice
08.03.2022 5 z 5

Už je to tady zase. Probouzím se. Sahám po ní a čtu , Musím číst . Špatný nápad. Bojím se jít kolem tříděného odpadu, protože tam vidím černý pytel. Při ranním zatápění si dlouho prohlížím pohrabáč. Pachatele jsem odhalila až ve vyšetřovací místnosti.
Paní Klevisová, zvu vás k nám do Medlovic- máme tu lesy , samoty , spícího draka .
rodinné tajemství a přiznání jednoho umírajícího, že buchlovské hory jsou hluboké a mlčí.

Nikol681
03.03.2022 4 z 5

Další skvělá knížka od paní Klevisové :) knížka má spád, je napínavá, má prostě všechno, co správná detektivka má mít :)

Burák
27.02.2022 4 z 5

Mám knihy Michaely Klevisové ráda a neodolám žádné, které se mi dostane pod ruku. Tahle mně zaujala nejdřív názvem, následně anotací. A nezklamala! Kdo je vrahem jsem sice (správně) odtušila až příliš brzy ( to je ale tím, že mám v tomhle žánru dost načteno, než chybou autorky), ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se příběh odehrává i uvěřitelnost chování většiny postav. Oceňuji, že v příběhu hrají důležitou roli reálné historické události a že se to v ní nehemží brutalitami a popisem sadistického chování, jak je v posledních letech u detektivních příběhů spíše pravidlo.

Mišutamyš
22.02.2022 4 z 5

Po všech těch thrillerech, ve kterých si přímo libuji, občas sáhnu po něčem trochu klidnějším. Klevisovou mám ráda, její knížky se čtou dobře, umí napsat postavy, které si snadno představíte, mají své kladné a záporné stránky, jsou prostě lidské a nikdo z nich není dokonalý. Tedy ani dvojice detektivů.
Z příběhu knihy Drak spí na mě úplně dýchla atmosféra té zapadlé, na konci světa stojící vesničky. Parádní počtení, moc mě to bavilo.

Adelajda_4
22.02.2022 5 z 5

Tato autorka mě neuvěřitelně baví, když vydá novou knížku, snažím se ji co nejdříve přečíst a stejně jako u těch minulých, ani u této jsem nelitovala. Ačkoli je to detektivka, nejedná se o nic sadistického ani brutálního, jak je v dnešní době u tohoto žánru zvykem. Vražda jako by byla upozaděna a spíš jen rozjíždí řetězec událostí, které jako v předchozích dílech vyšetřuje charismatický Josef Bergman s kolegyní Sylvií Sedlákovou.
Příběh je opravdu velice dobře propracovaný. Čtenáři jsou informace o postavách dávkovány postupně. S každou kapitolou přibývají důmyslně umístěné otázky a nové, nebo spíš staronové záhady, velmi často se zdá, že případ bude už už vyřešen, ale rázem jsou zase na začátku vyšetřování. Velké plus vidím tako v tom, že postavy jsou velmi atraktivní, vystupuje zde mladá blogerka-cukrářka Natálie, děda s tajemstvím Hokr, který po dceřině smrti vychovává vnuka, zmizelá nezaměstnaná servírka Baruna, psychickými obtížemi sužovaná Eliška. Nesmím zapomenout také na to, že příběh se odehrává v prostředí Sudet, jejichž propagace určitě není na škodu, ba naopak.

Hanaol
18.02.2022 5 z 5

Výborná detektivka. Jsem ráda za méně postav. Lépe jsem se v nich orientovala a česká jména se dobře pamatují. Super, že jsem tuto mladou a nadějnou spisovatelku objevila.

Ba.Ru
14.02.2022 5 z 5

Výborná velmi čtivá a napínavá kniha. Vyprávění není příliš překombinované, osudy jednotlivých účastníků příběhu jsou poskládány tak, že z děje zbytečně neodbočují, naopak podporují jeho spád. Detektivové působí příjemně, jejich soukromé životy do děje zbytečně nezasahují, nijak zvlášť mezi ostatními hrdiny nevyčnívají. Taková "jemná citlivá" detektivka:-) Doporučuji!

vivula
13.02.2022 5 z 5

Do knížky jsem se vůbec nemohla začíst. Pořád jsem si říkala, že to nedám a najednou jsem zjistila, že jsem zažraná a nemůžu ji odložit dokud nezjistím, kdo to byl. Ve finále velká spokojenost.

Valdora
10.02.2022 4 z 5

Drak možná spí, ale u této knihy zaručeně neusnete. Přečteno jedním dechem za dva dny. Druhá publikace od této autorky a nezklamala, určitě budu shánět další.

Vivetkav
10.02.2022 4 z 5

Úžasné jak se člověk rychle vtáhl do atmosféry.. místa... prostředí... Hltala jsem každé slovo a chtěla vědět víc a víc.. krásný krimi román a to krimi věci nečtu, ale tohle mi bylo doporučeno a nelituji. Četla jsem již od autorky povídky s kočičími příběhy a o to víc jsem byla překvapená. Ráda si přečtu něco dalšího.

Sansli
06.02.2022 5 z 5

Tuhle spisovatelku mám upřímně ráda. Ať se její příběhy odehrávají kdekoli, vždy vás dokonale vtáhnou do prostředí, situace a děje. Stejně jako předešlé příběhy i tento se ke mě dostal ve formě audioknihy a byl to opět nejlépe strávený čas ve společnosti skvělého Josefa Bergmana. Takže jednoduše, tohle mě zase nadchlo, stejně jako všechny předchozí příběhy.
Zase prostředí, kde má každý své tajemství, a mě jako posluchače naprosto fascinuje, jak se příběh pomocí jednotlivých postav a střípků informací, viděných z různých pohledů skládá dohromady. Atmosféra je opět nezaměnitelná, to se autorce musí nechat, prostě v tom umí chodit.
Naprosto doporučuji všem, kteří v knihách nehledají zbytečně moc násilí a hromady mrtvol, mají rádi zajímavě postavy, zajímavé prostředí a děj, který sice někdy plyne pomaleji, ale rozhodně - alespoň mě nikdy - nezklame.

Květi62
01.02.2022 5 z 5

Výborná knížka. Moje první setkání s Michaelou Klevisovou a veliké překvapení.
Knížka se četla velmi dobře. Stále jsem byla ve střehu, ale pořád ne a ne objevit vraha.
Dala jsem za pravdu Bergmanovi, že za spoustu věcí, které se mu na jeho životě nelíbí, nemůžou vnější okolnosti, ale prostě on sám. Tak to prostě je. I tato malá, zapadlá vesnička Hůrka skrývá svá tajemství. A i přesto, že zde žije velmi málo obyvatel a všichni si myslí, že o sobě ví vše, velmi se mýlí. Každý má své tajemství, každý před ostatními a někdy i před sebou něco skrývá.
A na závěr jeden citát: "Člověk občas musí překročit hranu, nebalancovat na ní, nerozhlížet se, ale prostě rovnou jít dál."
Po přečtení této knihy se Michaela Klevisová stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

WaspSalander
01.02.2022 4 z 5

Moje první kniha od autorky a okamžitě po pár stránkách mě dokázala vtáhnout a nepustit. Děj zajímavě plyne v krásně vykresleném prostředí Hůrky
Jen konec mě zklamal a naštval. Čekala jsem nějaký WOW EFEKT, kdy do sebe konečně zapadnou všechny střípky, které postupně sbíráme skrz celou knihu, ale vlastně jsme je vůbec nepotřebovali sbírat, protože neměly s vraždou ani motivem nic společného.

Barbanka
27.01.2022 5 z 5

Detektivky nejsou můj šálek kávy, ale tohle se mi moc líbilo. Poslouchala jsem jako audio knihu, ze začátku jsem si musela na hlas Kristýny Kociánové zvykat, ale ve výsledku musím uznat, že to bylo načteno skvěle. Doporučuji

Ulala
25.01.2022 4 z 5

Tento příběh mi přišel lepší než minulý, který jsem četla. Docela autorce fandím, odehrává se to v místech, které člověk skoro zná, příběh je docela napínavý, určitě si nenechám ujít další pokračování.

Italkaaa
22.01.2022

Vyborna detektivka, fandim vsem zenam, ktere se tohoto zanru ujmou, navic s tak skvelym vysledkem!