Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1824 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Pavlina50
09.05.2022 5 z 5

Perfektní počtení – napínavé, čtivé, občas překvapující, trochu tajemné, působivě vylíčená atmosféra prostředí, fungující dvojka vyšetřovatelů….všechno, co od detektivky chci. Bonusem je i vydařené psychologické vykreslení charakterů jednotlivých postav, což tuto dějově klasickou českou detektivku pozvedává vysoko nad úroveň běžných sešitových kriminálek.
Prozatím jsem sice četla pouze dvě knihy od této autorky, ale na obou se mi líbilo, že byly takové „ryze“ české. Nepozorovala jsem žádnou snahu o napodobování stylu „trendových“ zahraničních krvavých thrillerů, zachovávaly si takový poklidný a tuzemsky uvěřitelný ráz, a hltala jsem ji úplně stejně jako ty zahraniční taháky.
Velká spokojenost.

zdenaR
07.05.2022 4 z 5

Zatím poslední ze série Bergman - velmi povedená detektivka.
Čtivé, napínavé i uvěřitelné.

LeserDe
25.04.2022 5 z 5

Stokrát jsem si tipla, kdo je vrah, ale stejně jsem to zase neuhodla. I proto se mi tahle kniha opět líbila.

juliesze
25.04.2022 4 z 5

Začátek se trochu táhnul, ale pak to nabralo docela zajímavý spád. Výborná atmosféra a kadence slov. Sérii jsem nečetla a tak vyšetřovatelé neznám, ale líbilo se mi, že se jejich osobností dotkneme tak jemně a netrávím půl knihy psychologickou analýzou jejich duševních stavů. Vyvážená, netradiční a příjemná detektivka!

E_Lan
24.04.2022 4 z 5

Hezká česká detektivka, zábavná s dobrým spádem a relativně překvapivým závěrem. Je to takový standard paní Klevisové.

polednice1705
23.04.2022 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, jinak zase moc pěkné...

mončičák42
23.04.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a vlastně i s detektivkou. Pro mě překvapivě poklidně psáno, dokonale propracováno. Živě nám autorka vykreslila život ve vesnici, prostředí a charaktery postav, promyšleně dávkovala, kdy se co dozvíme. Vraha jsem neodhalila. Rozhodně si ještě detektivku přečtu, a to i od této naší autorky.

Allla9
18.04.2022 5 z 5

Opět perfektní čtení. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah.

petraj30
15.04.2022 5 z 5

Upřímně doufám, že ještě nějaký ten díl navíc přibude. I když Bergman jako člověk i jako vyšetřovatel má své mouchy, nechce se mi s ním loučit, stejně tak i se Sedlákovou.
Všechny díly mají něco společné - zazobance nebo naopak chudší obyvatelstvo se všemi možnými problémy, nádherně popsanou scenérii, vraha, kterého by mnoho lidí netiplo a v neposlední řadě Bergmana, kterému se lidé svěřují na potkání, ale policii neprozradí ani ň.
Pravdou ovšem zůstává, že tato série se mimořádně povedla. I když některé knihy nepatřily mezi nejlepší a nejnapínavější, četlo se to velmi pěkně a často jsem nemohla knihu v klidu odložit.
Velice děkuji za všechny případy a doufám, že tenhle není poslední.

Acquenta
13.04.2022 4 z 5

No, tohle bylo moc dobré, dobře se četlo, napínavé, vraha jsem neodhalila...doporučuji :-)

MartinkaSl
10.04.2022 5 z 5

Má první kniha od této autorky. Skvělá česká detektivka, která hezky vykresluje osobnosti z malé vesničky. Kniha Vás pojme a už nepustí. Skvěle jsem se vžila a byla součástí Hůrky. A Bergman a Sedláková jsou skvělou dvojicí, která je jen třešničkou této knihy.

Vesmich
09.04.2022 5 z 5

To je sázka na jistotu. Tentokrát se autorce podařilo na malém uzavřeném vzorku obyvatelstva, vměstnaném do Zapadlé Díry, ukázat, že nic jako normální člověk neexistuje, nicméně to ani není žádné panoptikum. Takové běžné typy, jen více popsané. Autorka zkušeně rozehraje množství různých vyšetřovacích směrů a linek a míchá tím jak v mixéru. Sedláková s Bergmanem to samosebou rozlousknou!

Danago
03.04.2022 5 z 5

Velice dobře napsaná detektivka, napínavá od první stránky a až do knce jsem neodhalila jak to všechno bylo. Skvěle popsaná prostředí a atmosféra malé vesničky. Zajímavá a originální zápletka i samotné pojetí příběhu. Opravdu mě to moc bavilo. Můžu jen doporučit.

Joyce24
02.04.2022 5 z 5

Za mě dosud nejlepší knížka od paní Klevisové . Děj knihy mě zcela pohltil, výborně vykreslené jednotlivé postavy a prostředí vesničky Hůrka. Dokázala jsem si živě představit pohraniční vesničku a po dobu četby jsem se vlastně stala její součástí. Doporučuji!!!!

Lenka4
30.03.2022 5 z 5

Tento příběh nedá čtenáři usnout. Ne pro děsuplné krvavé scény (ty tam naštěstí nejsou), ale ze zvědavosti, kterou vzbuzuje rozkrývání životů obyvatel idylické vísky. V každém se může probudit podřimující drak. Všichni jsou zároveň svým způsobem lidsky sympatičtí. Snad to nakonec dopadlo dobře i s tou uhlířkou.

koki.veru
22.03.2022 5 z 5

Opět super další díl ze série o Bergmanovi. Jsem ráda, že jsem na tuhle sérii narazila a vrhla se na ní. Jedny z nejlepších knih za poslední dobu, co jsem četla.

ErikaKej
12.03.2022 5 z 5

Výborná kniha. Štýl Michaely Klevisovej s opisom kraja a sondy do povahy jednotlivých postáv sa mi páči. Drak spí je druhou knižkou, ktorú som od autorky vybrala, po Snežnom mesici a aj tento krát som si knihu vypočula v krásnom a precítenom prednese Kristýny Kociánové, ktorej štýl sa vynikajúco hodí k lyrickému podtónu Klevisovej kníh.
Aj tento krát nás autorka zavedie na Český vidiek a sprvu sa venuje opisu postáv a ich pocitom a až potom prichádza vražda. Príbeh z naoko dokonalej a mierumilovnej dedinky rýchlo naznačí, že nič nie je ako sa zdá a vzťahy vonkoncom nie sú ideálne. Autorka dej správne gradovala a až do konca som neúhádla vraha. Super zápletka a nádherné opisy kraja mi nedovolili prestať počúvať. Knihy Klevisovej sa mi páčia oveľa viac ako severské detektívky a vyznievaju aj uveriteľnejšie. Teším sa na ďaľšie knihy od tejto autorky.

Damato
10.03.2022 5 z 5

Moje první autorčina kniha. Dárek k Vánocům přečtený v době nemoci, naprosto dokonalé čtení, přečtený na jeden zátah...nemusela jsem vstávat do práce, jen jsem četla a usínala s tím, že jsem se v téhle době, ponořená do čtení, které mě dokonale odvedlo od sledování zpravodajství o válce nedaleko nás, žila v jihočeské vesničce u rakouských hranic...dokonale čtení

akcive11
09.03.2022 2 z 5

Podle napsaných recenzí jsem knihu začala číst s velkým očekáváním. To však začalo rychle opadat. Styl psaní je spíše takové vyprávění, velmi rozvité a barvité. Dozvíte se vše o lidech z vesničky o 5ti chalupách. Kniha postrádá energii, napětí. Je to takové dlouhosáhlé čtení o ničem.
Co musím autorce velmi pochválit, drží vraha obětí v utajení, až do samého konce.

medlovice
08.03.2022 5 z 5

Už je to tady zase. Probouzím se. Sahám po ní a čtu , Musím číst . Špatný nápad. Bojím se jít kolem tříděného odpadu, protože tam vidím černý pytel. Při ranním zatápění si dlouho prohlížím pohrabáč. Pachatele jsem odhalila až ve vyšetřovací místnosti.
Paní Klevisová, zvu vás k nám do Medlovic- máme tu lesy , samoty , spícího draka .
rodinné tajemství a přiznání jednoho umírajícího, že buchlovské hory jsou hluboké a mlčí.