Povídky, které pomáhají

Povídky, které pomáhají https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497103/bmid_povidky-ktere-pomahaji-Jhc-497103.jpg 4 180 53

Svou povídkou přispěli do tohoto dobročinného sborníku nejen renomovaní, „zaběhnutí“ literáti, ale i hudebník, politik, a v neposlední řadě také vítězové čtenářské soutěže. I díky tomu vznikl zajímavý a neotřelý soubor rozličných stylů a žánrů, který spojuje touha pomáhat. Výtěžek z prodeje knihy poputuje české neziskové organizaci Prales dětem, jejíž hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, vzdělávání a světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorba vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech. Otcem projektu je Daniel Fiala, zakladatel a provozovatel DatabazeKnih.cz, největšího knižního webu v Česku a na Slovensku.... celý text

Dasule
22.10.2022

Za me super projekt, skvele ctvive odpočinkové povidky :-)

bralenka
21.10.2022 5 z 5

Především skvělý projekt Dana Fialy! Všechny povídky mě bavily, nejvíce mě oslovil Jakub Ryba a Václav Láska- pouze můj osobní názor. A to podotýkám, že nejsem povídkovy tip. Skvělé.

Annannas
20.10.2022 5 z 5

Příjemná čtenářská jednohubka.

katka.oo
16.10.2022 5 z 5

Velice zdařilá sbírka povídek, originální, čtivé, některé povídky se mi líbily víc, některé míň, ale dohromady hodnotím jako velice dobrý počin a hlavně oceňuji myšlenku, nápad, že zakoupením knihy přispěju na organizaci na pomoc přírodě, i proto jsem si knížku ráda koupila a přečetla.

Lily101
11.10.2022 3 z 5

Některé povídky top, některé prvoplánové (už při četbě víte, jak chce autor povídky příběh vést a jak to celé dopadne). Jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a že výtěžek z knihy putuje na dobré účely, avšak vzhledem k tomu, že top povídky a ty “prvoplánové” byly v poměru zhruba 1:1, musím udělit knize zlatý střed v podobě 3 hvězdiček.

cziss
07.10.2022 4 z 5

Většina povídek se mi líbily. Hned první "Povídka o velkém dubu" je velmi silná. Povídky dva až pět se nesou v duchu současných problémů a jsou napsané opravdu dobře. Opravdu se mi nebílila až šestá povídka Večer ven, protože odkrývá pouze povrchní problém hrdinky a nejde do hloubky, kde jsou ještě závažnější problémy. Povídky Rantari, Paragraf 38 special, Poslední den na Zemi jsou vynikající. Na hraně slunce a stínu je bohužel stále aktuální, byť jde o historické záležitosti. A zbylé tři povídky hodnotím jako průměr.

adela.hol
02.10.2022 5 z 5

Výborný nápad, který byl skvěle zpracován. Ze všech povídek byly asi jen tři, které mě nezaujaly. Zbývající povídky za mě originální, čtivé a u spousty z nich vedl závěr k zamyšlení.

PetraMladá
20.09.2022 4 z 5

Některé povídky byly opravdu skvělé. Díky za tento počin.

Lálin59
18.09.2022 5 z 5

Výborně poskládané. Jako obvykle, některé povídky horší, některé lepší (těch byla podle mě většina), dohromady ale skvělé čtení.
Největší poklonu však skládám krásnému projektu.
Díky.

1alena1
15.09.2022 5 z 5

Některé povídky jsou velmi zdařilé, jiné méně, ale jako celek dobré a jako nápad vydat knihu, která pomáhá, je na jedničku s hvězdičkou.

Ticiana
14.09.2022 5 z 5

Skvely pocin, vetsina povidek se mi libila hodne. Uzasny projekt.

Pufík19
01.09.2022 5 z 5

Rozmanité a velmi čtivé povídky, krásný projekt.

palka452
29.08.2022 5 z 5

Každý si tam asi najde to své