Koupit knihy

Petra Soukupová

česká, 1982

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (12)

Doubravka1975
05. ledna

Vynikající česká autorka, která dokáže skvěle a realisticky popsat psychologii všech postav od mimina až po dědečka. Líbí se mi hovorové výrazy a i ta nekonečná souvětí jsem si na ně zvykla a patří k ní a jsou pro mě už v pohodě :):):)

Nočnípták
14.06.2021

To já zase dávám šanci dalším knihám paní Soukupové i když se mně Marta v roce vetřelce nijak zvlášť nelíbila. Ale je pravda, že Klub divných dětí se mi líbil moc. Četla jsem ho jako první z jejích knih a byla jsem tak nadšená, že mě Marta v dalším čtení nemůže odradit.

Ctv
08.06.2021

Styl psaní paní Soukupové je pro mě neskousnutelný. Předlouhá souvětí, která na první dobrou nedávají smysl. Jsou totiž složená z jakýchsi výkřiků, hesel. Snad nikdy v životě jsem neměla v ruce tak nečtivého autora. Je mi to líto, protože obsahově a dějově by to mohly být pro mě zajímavé knihy. Stejně tak paní Soukupové neupírám schopnost dobře popsat psychologii postav a vžít se do nich.
Absenci přímé řeči v textu považuji za lenost autora. Nebo je jí úplně jedno, že se to čtenářům blbě čte, nevím. K moři jsem ještě dokázala číst a ocenit děj, ale Nejlepší pro všechny jsem odložila po pár stranách. Další knížky už zkoušet nebudu.

vilibook
28.10.2020

Moc nadšený z autorek mladší generace nebývám. Petra Soukupová je výjimkou. Všechny její knihy mě nadchly. Ta znalost psychiky všech generací od dítěte po babičku ! Dokonce i její knihy pro děti mě baví. A také díky za dialogy k seriálu KOSMO. jen tak dál.

RendyaDav
09.01.2020

Tato spisovatelka mě velice překvapila,její knížky se čtou sami....Líbí se mi jak tu knížku dokáže napsat....

Aleh
11.08.2016

Petra Soukupová patří k mladší generaci. Je jiná, je svá a baví mě. Bravurně a naprosto reálně dovede vylíčit psychologiii všech svých postav. Její romány jsou především o vztazích, o rodině, o dětech, nemají žádnou složitou dějovou linku. Dovede se vcítit do toho, jak přemýšlí muž, žena i malé dítě. Přečetla jsem romány Pod sněhem, K moři a Marta v roce vetřelce. A také povídkovou knihu Zmizet. A jsem mile překvapena.

asam
04.02.2015

Citát vystihuje vše co bych chtěla o spisovatelce říci.
"Soukupová je brilantní autorka: kde by příběhy sváděly k sentimentu, tam je chladná jako chirurgův skalpel."- Vladimír Karfík, Xantypa

1