Petra Soukupová

česká, 1982

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Divné děti a smutná kočka

Divné děti a smutná kočka - Petra Soukupová

Mila s Petrem jsou pořád divní a pořád se spolu kamarádí. Poslední týden prázdnin tráví s Milinými rodiči na chalupě na venkově, kde se seznámí s dětmi od sousedů. Luisa ... detail knihy

Komentáře (13)

tyna77
tyna77
21.03.2023

Já paní Petru obdivuji od první knížky K Moři. Byla jsem u čtení úplně fascinovaná. Jak krásně popisuje ty charaktery lidí, vždy v těch postavách vidím někoho na koho to sedí fenomenálně. A bavilo mě, že i v tak tenké knížce bylo dopovězeno jak jejich životy pokračovali. Teď čtu Nikdo není sám,jsem na začátku a zase pecka! Chtěla bych umět psát jak ona a v nemocnici jsem se teď rozhodla, že zkusím taky napsat nějakou knížku. Ideálně bych od Petry potřebovala workshop tvůrčího psaní, zkusím prohledat. Nemám totiž žádnou zkušenost, ale chuť to zkusit a jsem knihomolka.

Doubravka1975
Doubravka1975
05.01.2022

Vynikající česká autorka, která dokáže skvěle a realisticky popsat psychologii všech postav od mimina až po dědečka. Líbí se mi hovorové výrazy a i ta nekonečná souvětí jsem si na ně zvykla a patří k ní a jsou pro mě už v pohodě :):):)


Nočnípták
Nočnípták
14.06.2021

To já zase dávám šanci dalším knihám paní Soukupové i když se mně Marta v roce vetřelce nijak zvlášť nelíbila. Ale je pravda, že Klub divných dětí se mi líbil moc. Četla jsem ho jako první z jejích knih a byla jsem tak nadšená, že mě Marta v dalším čtení nemůže odradit.

Ctv
Ctv
08.06.2021

Styl psaní paní Soukupové je pro mě neskousnutelný. Předlouhá souvětí, která na první dobrou nedávají smysl. Jsou totiž složená z jakýchsi výkřiků, hesel. Snad nikdy v životě jsem neměla v ruce tak nečtivého autora. Je mi to líto, protože obsahově a dějově by to mohly být pro mě zajímavé knihy. Stejně tak paní Soukupové neupírám schopnost dobře popsat psychologii postav a vžít se do nich.
Absenci přímé řeči v textu považuji za lenost autora. Nebo je jí úplně jedno, že se to čtenářům blbě čte, nevím. K moři jsem ještě dokázala číst a ocenit děj, ale Nejlepší pro všechny jsem odložila po pár stranách. Další knížky už zkoušet nebudu.

vilibook
vilibook
28.10.2020

Moc nadšený z autorek mladší generace nebývám. Petra Soukupová je výjimkou. Všechny její knihy mě nadchly. Ta znalost psychiky všech generací od dítěte po babičku ! Dokonce i její knihy pro děti mě baví. A také díky za dialogy k seriálu KOSMO. jen tak dál.

Hamec
Hamec
12.05.2020

Lidovky.cz, 11.5.2020
Pro kohokoli může být inspirativní cokoli, myslí si spisovatelka Petra Soukupová
https://www.lidovky.cz/kultura/pro-kohokoli-muze-byt-inspirativni-cokoli-mysli-si-spisovatelka-petra-soukupova.A200507_103939_ln_kultura_jto?#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_kultura&utm_content=main

RendyaDav
RendyaDav
09.01.2020

Tato spisovatelka mě velice překvapila,její knížky se čtou sami....Líbí se mi jak tu knížku dokáže napsat....

Aleh
Aleh
11.08.2016

Petra Soukupová patří k mladší generaci. Je jiná, je svá a baví mě. Bravurně a naprosto reálně dovede vylíčit psychologiii všech svých postav. Její romány jsou především o vztazích, o rodině, o dětech, nemají žádnou složitou dějovou linku. Dovede se vcítit do toho, jak přemýšlí muž, žena i malé dítě. Přečetla jsem romány Pod sněhem, K moři a Marta v roce vetřelce. A také povídkovou knihu Zmizet. A jsem mile překvapena.

asam
asam
04.02.2015

Citát vystihuje vše co bych chtěla o spisovatelce říci.
"Soukupová je brilantní autorka: kde by příběhy sváděly k sentimentu, tam je chladná jako chirurgův skalpel."- Vladimír Karfík, Xantypa

Li@
Li@
26.02.2014

Nečekala jsem, že mě současná česká literární scéna tak překvapí. Ale stalo se a může za to právě Petra Soukupová.

Marčullkas
Marčullkas
26.02.2014

autorka, která nás jistě ještě mnohokrát překvapí.
Nadaná autorka, píšící především o všedním životě, činech, věcech, které běžně vykonáváme.

Petulla
Petulla
28.06.2013

Petra Soukupová je úžasná a nadějná spisovatelka. Má úžasnou formu psaní a knihy jsou velmi autentické! :-)

myšpa
myšpa
19.02.2012

Knihy Petry Soukupové jsou prostě krásné. Zatím jsem četla K moři, Zmizet a mám rozečtenou Marta v roce Vetřelce.