Petra Soukupová citáty

česká, 1982

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (4)

...tohle, ty blbé koláče, to je její záchranné lano, i den po jeho smrti pekla, i když jí Marie řekla, že nemusí, ona chtěla. Co jinýho by dělala? Co jinýho než řád a malé věci na svém místě můžou člověka zachránit, když se něco velkého změní? (Nejlepší pro všechny)


A teď konečně jedu pryč z toho smutku, do světa, kde nikdo nic neví. Vim, že se potom už nevrátim. Jsem si tím jistej. I když zase vim, že všechno může bejt jinak, než si člověk v určitým momentu myslí. Co můžu změnit, můžu změnit. Teď ale mizim.


Pár dnů přemýšlí o dopisech, o Vladimírovi, o Hance. Loví další a další vzpomínky. Trochu se stydí. Někdy bývala docela nesnesitelná. Každý si později uvědomí, že se choval strašně. Jenže co s tím teď. (Zmizet)


Pořád je všechno jiný. Dřív sis myslel, že je Richard pitomec, a není. S dětmi ses nekamarádil, a teď jste jeden tým a máš rád Andulku. A takhle je to v životě se vším. Pořád se něco děje. Když víš, kam patříš a kteří lidé s tebou zůstanou, tak se nových věcí nemusíš bát. (Bertík a Čmuchadlo)