J&B J&B komentáře u knih

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Nelehká kniha plná zajímavých myšlenek. Místy zbytečně zdlouhavé, ale určitě stojí za přečtení.

21.04.2024 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Moje několikátá kniha od P.S. Přečteno jedním dechem, jako vždy-skvělé dílo.

14.04.2024 5 z 5

Tání Tání Lize Spit

Po letech podruhé přečteno-po zhlédnutí filmu. Ze začátku se nešlo začíst, místy zbytečně zdlouhavé, ale pak kniha vezme rychlý spád. Určitě stojí za přečtení.

08.04.2024 4 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Smutné téma, místy nepochopeno, ale kniha stojí za přečtení.

29.03.2024 4 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Oddychové nenáročné čtení, dobře se čte, zajímavý příběh končící happyendem. Knihu doporučuji.

19.03.2024 5 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

První kniha od autorky. Oddychové čtení. Psáno jednoduchým, lehkým způsobem. Místy zmatené, občas nebylo jasné mezi kým probíhá rozhovor. Kniha je pro nenáročné čtenáře, neurazí, ale ani nenadchne.

06.03.2024 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Opět velmi povedené, doporučuji.

28.02.2024 5 z 5

Milý Edwarde Milý Edwarde Ann Napolitano

Napsáno lehce,jemně,příběh melancholicky plyne,střídají se časové linie,což je dobré.Smutná kniha,stojí k zamyšlení,jestli někdy přežít znamená žít...

18.02.2024 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Nenáročné,lehké,optimistické čtení.Vtipná,ale zároveň smutná kniha.Oddychovka na jedno odpoledne.

13.02.2024 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Opět skvělé dílo,příběh je opravdu ze života.Přečteno jedním dechem,střídají se vypravěči,což je dobré-danou situaci každý vypráví po svém.Mohu jen doporučit.

11.02.2024 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Smutné téma, ale dobře napsané, velmi čtivé, přečteno jedním dechem. Knihu doporučuji.

04.02.2024 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Přečteno jedním dechem, kniha ve vás dlouho zůstane. Dobře napsané, čtivé, jen škoda chyb v textu.

28.01.2024 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

První kniha od JR. A spokojenost, styl psaní, vyprávění, velmi povedené dílo. Doporučuji.

11.01.2024 4 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Děj se odehrává v hotelu, v autobuse nebo v obchodě. Stále čekáte co se stane, a stále se neděje nic. Nešlo se začíst, zmatek v postavách. Celkově hodnotím jako zklamání.

03.01.2024 2 z 5

Klikař Beny Klikař Beny Simona Bohatá

Velmi povedená kniha, dopručuji.

03.01.2024 5 z 5

Opět velice povedené. Kniha je napsaná ještě lépe než díl první. Velmi čtivé, osudy hrdinů jsou smutné, ale co jiného čekat, název knihy mluví sám za sebe.

03.01.2024 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Osudy lidí jednoho domu,příběhy co píše sám život.Kniha je super,příběhy se vzájemně prolínají.Jediné co hodnocení snižuje,je,že knihu vypráví myš.

02.12.2023 4 z 5

Země Země Marek Epstein

Tato kniha ve vás zůstane opravdu dlouho,strhující,neuvěřitelný příběh jedné rodiny.Mohu jen doporučit.

25.11.2023 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

První kniha od aurorky a spokojenost,zajímavý příběh ze života,oddychovka.

08.10.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Místy nudné,vtip a humor těžko hledat v knize.Ale dočteno,zajímavý příběh.

08.10.2023 3 z 5