Český ráj

Parta chlapů se pravidelně schází ve staré sauně za městem. Potí svoje těla i duše. Nemají jména, jen staré indiánské přezdívky. Tady je nikdo neruší, tady se cítí svobodní a mohou být těmi, kým doopravdy jsou. Jejich sebestředný svět rámují tragikomické vzpomínky na minulost i nejistota z vlastní budoucnosti. Radost a smutek mezi kapkami vody. Novela o současných mužích, jejichž touhy a sny se soustředí na tajemný svět za vysokou zdí, který možná obývají ženy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390980/big_cesky-raj-DOM-390980.jpg 3.7399

Kniha Český ráj

gabriela3565
předevčírem

Styl mi sednul okamžitě. Dialogy jsou zachyceny autenticky, jakoby člověk skutečně odposlouchával za onou saunovou stěnou. Je to freska ze života. Nějaká výraznější pointa mi tam ani nechyběla.

LenkaKa

Je to zvláštně napsaná kniha, ale nakonec se mi celkem líbila.

Iki1

Atmosféra chlapského saunování je tu zachycena perfektně. Výborně odpozorované řečičky i gesta, chlapácké chvástání je tu nakladeno zdánlivě bez ladu a skladu, ale postupně se nabíjíme chlapskou filosofií a zkušenostmi, které jsme si odžili. Takže humor i poučení.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu skvěle načtenou Petrem Čtvrtníčkem.
Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, bez anotace jen se mi to dostalo do playlistu, hlavně díky všem které mám v oblíbených. A anotaci jsem samozřejmě nečetl. O to víc jsem byl potěšen. Takové tlachání o obyčejných věcech. Někdy veselé, někdy smutné často úplně zbytečné. Přestože to člověku vlastně nic nedá, dokáže to zlepšit náladu.

Mám hroznou chuť si zajít do sauny.

IreneP

Poslouchala jsem jako audioknihu a opravdu se bavila. Dlouhé tak akorát a ty řeči! Připadala jsem si jakou moucha na stěně té sauny, kde se celá knížka odehrává. Jak si ti chlapi jedou vlastně hlavně to svoje, každý má své výroky, které neustále opakuje ("to se zase pomučínkuju", "jsou takové případy", "chceš do držky?", "to ale není hygienický"...), prostě opravdu ze života. A do toho několik vážných a hlubších momentů, stejně jako velké množství komedie. Velká spokojenost.

nefernefer

„U piva vymyslíš takový věci, na všechny problémy světa přijdeš, ale aby to úplně klaplo, musíš si dát ještě jedno, ale na to jsme pak často už moc ožralý.“

Jedna hvězda navíc za bezva konec. Kdyby to byla povídka na dvacet stránek, dám plný počet a budu unešená.

Denny456

Rudiš je prostě jinej. Je potřeba být na něj nastavenej, ale pak je to pořádná jízda. Jsou zde zachycené řeči a kecy party chlápků. Ti plkají a plkají a postupně se objevují zásadní myšlenky jednotlivých protagonistů. Z banalit jsou velké věci. Taže za mě super.

hynzek

Zubři v Českém ráji.
Ona mně hrob, já jí lístky na balet.
A takhle my tady žijeme.

Stokrát vyluhovaný rádobyhrabal, slabý :-(