Nikdo není sám přehled

Nikdo není sám
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505631/bmid_nikdo-neni-sam-fM0-505631.png 4 1220 1220

Nikdo není sám, ale možná by někdy chtěl. Anebo jsme sami naopak všichni — bez ohledu na to, s kým nebo jak žijeme? Veronika má práci, která ji baví, manžela, který jí rozumí, dvě náctileté děti, s nimiž není žádný větší problém. Sice nemá příliš dobrý vztah s rodiči, ale udržuje si od nich bezpečný odstup. Jenže někdy tohle všechno nestačí. Křehkou rovnováhu náhle naruší smrt matky a Veroničina představa spokojeného života se začne rozpadat jako domeček z karet. Jestliže někdo dokáže popsat nedělní oběd, výlet na rozhlednu nebo babiččin pohřeb jako bezohlednou poziční válku, pak je to Petra Soukupová. Její nový román čtenáře okamžitě vtáhne do světa, ve kterém se spolehlivě poznává, aby vzápětí krok za krokem odhaloval absurditu a trapnost rodinných bitev, v nichž nemůže nikdo vyhrát. Nová Soukupová, tak jak ji znáte a máte rádi.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nikdo není sám. Přihlašte se a napište ho.

slaska77
24.07.2024 5 z 5

Téma sendvičové generace zpracované mistrně. Jak už tu někdo psal, je to brutální číst, protože v řadě situací můžete poznat banality vlastních životů, i když tady to bylo všechno najednou dohnané až do extrémů, což snad nikoho z nás ne literárních postav nečeká. Ale rozhodně to každého donutí přemýšlet nad mnoha vztahovými tématy. Musím si i trochu oddechnout, že mám tuto nelehkou knihu za sebou. Zpočátku to vypadalo jako oddychovka, což ale nikdy knížky Petry nejsou. Ty bláho!

aishimizu
21.07.2024 4 z 5

Začnu tím, co mě štvalo - chybějící přímá řeč.
Ale když tohle pominu, jedná se o knihu plnou témat, které nás v běžném životě provázejí a často si je v každodenním shonu ani neuvědomujeme. Autorka se dotýká mnoha důležitých oblastí života, jako je alkohol, šikana, děti, stárnoucí a umírající rodiče, rodinné vztahy, první lásky, sebepoškozování, rozhodování o budoucnosti, kariéra, schopnost říct si o pomoc a přijmout ji, tradiční názory... Je to zakomponovaný do příběhu tak, že to nutí k zamyšlení a reflexi vlastního života. Dík.

KaLiBi
14.07.2024 4 z 5

Dobré čtení, dobrý příběh, dobrá psychologie postav. Celková atmosféra knihy je mírně bezútěšná, ale je ze života.
“Nelíbí se mi, jak se spolu baví, že jsem nemlčela. Jasně že rodiče se taky hádaj, ale děda s babi spolu takhle mluví normálně, nechápu, jak spolu můžou lidi žít a přitom se vůbec nemít rádi, anebo hlavně proč.
“Možná by se ani s ostatníma tolik nehádali, kdyby všichni furt jedli a nemohli mluvit, haha, to by si babi beztak přála ze všeho nejvíc, myslím.
“Napadne mě i to, že otec matku zabil v nějaký hádce omylem a teď je na útěku… Možná měli rodiče pravdu, když mi kdysi říkali, že moc čtu.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

10 nejprodávanějších knih (21. týden)

31.05.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Nikdo není sám (2002)

Kniha Nikdo není sám v seznamech

v Právě čtených24x
v Přečtených1 697x
v dalších seznamech4x

rodina rodinné vztahy úmrtí v rodině

Petra Soukupová
česká, 1982