Rekonstrukce

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Přežít ještě neznamená žít „Narodila jsem se, když mi bylo devět let, deset měsíců a sedm dní,“ začíná své vyprávění Eliška, hrdinka románu Rekonstrukce. Eliška nyní přebývá v tichém domě své zapšklé tety a její život nikoho nezajímá. Nebo to tak alespoň vypadá, soudě podle opatrných reakcí všech okolo. Eliška se zrodila z vraždy. Matka zabila jejího mladšího bratra a následně i sama sebe. Do té doby přitom vedli průměrný život, v němž nic nenasvědčovalo nadcházející tragické události. Nenašel se ani žádný dopis na rozloučenou, svědkové posledního dne zamlklé matky s dítětem si pořádně ničeho nevšimli. Eliška proto vyrůstá s desetiletou prázdnotou místo dětství, kterou se v dospělosti rozhodne objasnit. Proč to matka udělala? A proč ji nevzala s sebou… V pořadí třetí román úspěšné prozaičky Viktorie Hanišové je o přitažlivosti prázdných míst, o podmanivosti pádu do temnoty. Občas stačí málo, třeba snaha najít životní rovnováhu — a člověk se znenadání kýve nad propastí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397708/rekonstrukce-Zft-397708.jpeg 3.9850
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host

Kniha Rekonstrukce

Arsi007
předevčírem

První polovina byla velmi čtivá, dalo by se říct i svým způsobem napínavá a vás čím dál tím víc zajímalo, jak to všechno vlastně bylo.

Bohužel ve druhé polovině, nebo spíše poslední třetině se z Elišky stala tak nesympatická osoba, že jsem měla co dělat, abych se k příběhu vždy vrátila a neodbíhala od něj k jiným, rozečteným knihám. Chápu, proč se z ní stalo to, co se stalo. Dává to v podstatě smysl. Ale když vás neskutečně irituje hlavní postava, okolo které se vše točí tak je opravdu těžké udržet při čtení pozornost, být stále ve střehu a uvnitř dění a zároveň si to užít.

Úplný závěr, který nutí čtenáře se zamyslet velmi oceňuji.

IG: @hanybooks

Hella
předevčírem

Hodnotím vcelku spokojeně, jen ta poslední část knihy už pro mě byla moc. Moc nepříjemná, moc nesympatická, moc ujetá. Stejně jako hlavní hrdinka.

mag097
14. listopadu

Z knížky jsem lehce v rozpacích. Autor výborně zpracovala velmi těžké téma a servíruje čtenářům čtivou bombu a celý příběh budete jako na trní, jak to vlastně skončí. přesto všechno mě ale příběh nezasáhl tolik, jak jsem čekala a nedokázala jsem se s hlavní postavou nějak sžít.
Knížka ale určitě stojí za přečtení a myslím, že s k ní ještě někdy v budoucnu vrátím :)

katallinka
06. listopadu

Velmi zajímavá, ale i děsivá kniha. Moc se mi líbil autorčin styl psaní, ale z hlavní hrdinky i celého tématu jsem měla husí kůži. Nicméně ten konec? Chci se dozvědět odpovědi na hromadu otázek, které mám!

soupik2012
01. listopadu

Zvláštní kniha a zvláštní knihy ty já mám moc ráda. Eliška v příběhu pátrá po příčině vraždy a sebevraždy své matky, až se jí nakonec pomyslnou Pandořinu skříňku podaří otevřít. Geny jsou zkrátka geny s tím nikdo nic nenadělá. Uměla bych si představit u této knihy totální závěr. Ta malá naděje na konci, byla spíš na škodu. Audioknihu čte paní Marie Štípková. Knihu načetla naprosto fantasticky a hodně mi umocnila zážitek z prožitého příběhu.

janamaxik
01. listopadu

Nezklamala. Čtivá kniha od které se nešlo odtrhnout. I když jsem lehce rozhozená a konec knihy už mě tak nebavilo, jako začátek který jsem hltala. Určitě stojí za přečtení

Obviously

Asi ještě nikdy jsem nebyla z konce knihy tak frustrovaná, jako z Rekonstrukce. Už z anotace vyplývá, že příběh se bude zabývat Eliščinou minulostí a mnohokrát zde padne slovo "proč". Jenže, jako by hlavní otázka byla snad málo, v průběhu čtení na nás začnou vyskakovat další a další otazníky, na které by rádi znali odpověď jak hlavní hrdinka, tak i čtenáři.
Když už mi zbývalo pouze několik posledních stran, moje zoufalství vzrůstalo.
Přes to všechno, a možná právě proto, na mě zanechal tento příběh hluboký dojem, na který jen tak nezapomenu. Viktorii Hanišovou považuju oprávněně za jednu z nejlepších současných českých autorek. Děkuju jí za to, že mě takhle krásně naštvala.

irena4184

(+ SPOILER) Když jsem knihu četla, čekala jsem, že se dozvím proč teda umřeli. Ale to jsem se na konci nedozvěděla. A nakonec mi to ani nevadilo. Příběh měl pěkné tempo, hlavní hrdinka mě místy opravdu iritovala a to zvláště ke konci. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

Tma
Tma