Neděle odpoledne přehled

Neděle odpoledne
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499022/bmid_nedele-odpoledne-Sgy-499022.jpeg 4 954 954

Každá rodina má své tradice. Některá má navíc i tajemství. Život malého Tea ubíhá v pomalém, ubíjejícím rytmu. Odtažitá a samotářská matka ho vzdělává doma a namísto procházek ho vodí do komunitního náboženského centra. Pod stromečkem Teo vždycky najde jen další díl Káji Maříka. A otec každé nedělní odpoledne někam zmizí. Dospívání však nelze zastavit, a tak i Teova smutná rutina s nástupem do školy a novým kamarádem dostává první trhliny. A s ní i celá rodinná situace, obestřená mlčením, tajemstvím a smutkem. Čím více Teo stárne, tím víc se odtahuje od své rodiny. Ale i jeho vlastní samostatný život je nakonec všechno, jen ne spokojený: je v něm prázdné místo, které potřebuje zaplnit. Neděle odpoledne je příběhem o trápeních a tragédiích jedné rodiny, vyprávěným ze tří perspektiv. Co se synovi může zdát jako vyšinuté, z matčina nebo otcova hlediska najednou dává smysl. Je to kniha o vzájemném míjení i sbližování.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neděle odpoledne. Přihlašte se a napište ho.

Edona
12.06.2024 3 z 5

Neděle odpoledne je depresivní čtení, tragický příběh jedné rodiny plný tajemství a nulové komunikace mezi jejími členy. Jak je možné navzájem zničit život nejen sobě, ale hlavně dětem. Od autorky bych rozhodně doporučila jiné romány.

danazeskolky
09.06.2024 5 z 5

Chcete uhlazené a romantické čtení? Rozhodně zapomeňte na nedělní odpoledne. Nevadí vám používání vulgarit (opodstatněných), zvládnete duševní marast způsobený hlavním postavám už od raného dětství? Čtěte a nenechte se odradit počátečními pochybami. Co z toho budete mít kromě bolavé duše? Možná uvědomění, jak důležité je včas odhalit pravdu, i když se bojíte, že můžete přijít o všechno. Děti jsou bezbranné, ale tátové a mámy někdy taky… Díky za závěrečné slzy.

Nestorkea
07.06.2024 5 z 5

Nádherná kniha o traumatech z dětství. O tom, jak nás utváří co o nás kdo řekne, aniž bychom si to uvědomovali. Jak jsme v dětství manipulovatelní, jak je naše duše křehká a jak je důležité znát příběhy druhých.

všechny komentáře

Související novinky (3)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

10 nejčtenějších knih (prosinec)

15.12.2022

Kniha noci, Stín bohů a další knižní novinky (43. týden)

23.10.2022

Citáty z knihy (1)

Otče náš, jenž jsi na nebesích, co tam pořád v tom nebi děláš, slez už konečně a buď tady se mnou dole.

Kniha Neděle odpoledne v seznamech

v Přečtených1 281x