Houpačky

Houpačky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458792/bmid_houpacky-A17-458792.jpg 4 331 119

Nejen mladí a krásní vedou tajné životy Zdena a Jiřina jsou nerozlučné kamarádky, které nežehrají na svůj pokročilý věk a chtějí si zbytek života pořádně užít. Ulítávají na erotické seznamce, vychutnávají si víno, hledají vášeň v mužské náruči – a klidně kvůli tomu všemu ujedou na kole sto dvacet osm kilometrů. Cestu jim komplikuje jen zdravotní stav Zdeny, která trpí počáteční fází Alzheimerovy choroby. Tu však, aspoň na chvíli, zažene omamná vůně trávy. Kdy jindy se odvázat než teď?... celý text

Snílek1980
14.04.2024 4 z 5

Úžasná, vtipná knížka. Dozvěděla jsem se o ní náhodou, sama bych po takovém tématu asi nesáhla. Přesto jsem ji přečetla za tři večery a bavila jsem se jako už dlouho ne. Tedy ne že by příhody Jiřiny a Zdeny, dvou věrných kamarádek v seniorském věku, byly jenom bžunda k popukání. Leckdy situace, ve kterých se ocitnou, zabolí jako nečekané dloubnutí nožem, ale i tyto chvíle jsou autorkou podávány s něhou a vírou v dobré konce.
Houpačky můžu vřele doporučit čtenářům jakéhokoliv věku. Určitě ve vás po jejich přečtení zůstane pocit, že stáří nemusí být jenom smutné čekání na konec života. Pro mě měla knížka milý a nečekaný bonus ještě v tom, že se odehrává na místech, kde jsem strávila dětství.

Psímáma
11.03.2024 3 z 5

Lidské, milé, vtipné, místy dost vtipné. Některé pasáže mi stylem připomínaly jinou autorku/-y. Rušila mě vulgární slova, ale to je můj osobní problém, do pojetí knihy se asi hodila.

elenai
26.02.2024 4 z 5

Velmi netradiční kniha, alespoň na české poměry, a já tleskám, protože takhle přesně bych ráda prožila podzim svého života. Nekonvenčně, volně, s radostí a prožitím každého okamžiku, ideálně po boku s někým, kdo je mému srdci blízký. Pravda, občas byl děj přestřelený už trochu víc, občas celkem bizár, ale celkově to bylo příjemné počtení. Vířivka se mi tedy líbila o něco více, ale to je jako srovnávat jablka s hruškami. 75%

J&B
13.02.2024 4 z 5

Nenáročné,lehké,optimistické čtení.Vtipná,ale zároveň smutná kniha.Oddychovka na jedno odpoledne.

Dandy1
04.02.2024 5 z 5

To bylo skvělé počteníčko. Naděje, že stáří nemusí být čekárna na smrt.

Aneleh
04.02.2024 5 z 5

Tak na tuhle knihu nezapomenu. Nádherný humor, úžasná relaxace. Situace těchto dvou důchodkyň jsou v mnohém přehnané, ale chápu záměr paní spisovatelky. Žijte si po svém až do úplného konce, nikdy to nevzdávejte a v žádném případě si nenechte vzít svobodu! Tahle kniha v mnohém dává na frak mládí. Doporučuji všem věkovým kategoriím.

katasukivasukim
05.01.2024 5 z 5

Ty jo, to byla fakt sranďalka.Já jsem teda taky éro a zdaleka mi není 70 let,ale tuto bych teda chtěla zažít. Asi to taky zkusím až k tomu věku dojdu. Být svobodná a užít si krásně stáří.Pokud mi to zdraví dovolí. Bylo to moc prima čtení doporučuji a budete se smát a to je moc dobře. Protože,když se blížíme do finiše, mělo by to být s úsměvem na rtech.

IVANA0123
20.12.2023 5 z 5

Knížka se mi líbila. Sice jsem se trochu sekla kolem strany sto, ale pak se děj opět rozběhl a druhou část jsem si užívala, i když to byla chvílemi ta méně radostná část. Celkově je to takové smutnoradostné vyprávění o boji, který sice nelze vyhrát, ale dá se hrát alespoň s hlavou vztyčenou - dokud síly stačí. A Jiřka se Zdenou to rozhodně vzdát nemíní. Nejde jinak než jim fandit, i když jsou to babky ztřeštěné... Hlavně, když na to člověk není sám. 90%
"A že spolu něco vyvedou? Že se opijou nebo zhulej? I kdyby je to mělo stát život, je to jejich život."
(12/23)

Čand@
08.11.2023 4 z 5

Teda toto by som naozaj chcela vidieť ako film! Lebo Jiřina je jednoznačne Eva Holubová a Zdena je Zlata Adamovská. To by bola taká vtipná a tiež smutná komédia, ach jaj.

katerina5619
19.10.2023 5 z 5

6 hvězd z 5. Moc pěkný příběh, který nutí k zamyšlení. Čtení mi přineslo celý arzenál pocitů, a i když, nebo možná právě proto, že se nekoná žádný přeslazený happy end, je ten příběh uvěřitelný, dojemný i krásný zároveň.

Martule44
15.10.2023 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, které jsem v poslední době četla. Naprosto krásný, bláznivý i dojemný příběh, u kterého jsem se neskutečně nasmála, ale v závěru přidala i pár slz.

"Když na sobě dvěma lidem opravdu záleží, budou vždycky hledat způsob,jak to může fungovat, bez ohledu na to, jak těžké to je ... a nezávisle na tom, kolik jim je! "
... Opravdové přátelství je nenahraditelné!

werick
30.08.2023 5 z 5

Chvílemi trochu bláznivé, ale velmi čtivé. Příjemná oddechovka na jedno odpoledne

Zoulinda
15.08.2023 5 z 5

Nemám co dodat, nádherná oddechovka pro zasmání a hodně i na zamyšlení se nad sklonem života. Dávala bych tuto knihu zdarma při volebních setkání.

Bella09
03.08.2023 5 z 5

Tak to bylo fakt super. Je pravda, že některé situace byly dost přehnané, ale celkově fakt super. Začátek knihy byl samej pinďour, až přehnaně. Bála jsem se , že to bude pokračovat celých 200 stran. Ale naštěstí tomu tak nebylo. Během čtení se u mě vystřídala spousta pocitů. Smála jsem se i plakala. Zavzpomínala jsem si, ale i přemýšlela. Důchod se blíží a já jsem moc ráda, že jsem tuto knihu četla.

Annannas
30.07.2023 4 z 5

Hodně čtivé, téma super.

rumova_kulicka
18.07.2023 3 z 5

Trochu bláznivé, trochu dojemné a k zamyšlení. Četlo se to dobře, ale Vířivka se mi líbila trochu víc.

loudomar
16.07.2023 3 z 5

Odpočinková průměrná kniha. Čtení na dovolenou.

EE
12.07.2023

Super knížka, oddechovka u které jsem se mockrát zasmála a dala hlavním hrdinkám za pravdu. Doporučuji

orson
29.05.2023 5 z 5

Milá oddechovka, která trochu nutí k zamyšlení, zejména pokud máte podobnou osobu ve svém okolí...

Pechule
13.04.2023 5 z 5

Jé, to byla jízda... jak se mi líbila Vířivka, tak ani Houpačky nezklamaly. Takové milé, vtipné, trochu i smutné čtení. Ta chuť do života a optimismus dvou stárnoucích žen působí nakažlivě, takhle akčně bych chtěla taky stárnout ;)

naděje humor stáří senioři Alzheimerova choroba optimismus seznamky české romány

Lucie Konečná
česká, 1969