Houpačky

Nejen mladí a krásní vedou tajné životy Zdena a Jiřina jsou nerozlučné kamarádky, které nežehrají na svůj pokročilý věk a chtějí si zbytek života pořádně užít. Ulítávají na erotické seznamce, vychutnávají si víno, hledají vášeň v mužské náruči – a klidně kvůli tomu všemu ujedou na kole sto dvacet osm kilometrů. Cestu jim komplikuje jen zdravotní stav Zdeny, která trpí počáteční fází Alzheimerovy choroby. Tu však, aspoň na chvíli, zažene omamná vůně trávy. Kdy jindy se odvázat než teď?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458792/big_houpacky-A17-458792.jpg 4.3158

Kniha Houpačky

Gibis
15. listopadu

Skvělé, zábavné, dojemné a v neposlední řadě k zamyšlení. Jak rychle dokáže mladá generace odsoudit starého člověka k izolaci...prý pro jeho dobro, pro jeho bezpečí. Chápu sice jejich hledisko, ale dokážu si představit, jak je člověku, kterému berou svobodu, jen proto, že je trochu jiný a chce si žít prostě po svém.
A holky byly skvělé ranařky :) Když mámily z vietnamského obchodníka marihuanu, šla jsem do kolen :D Tuhle zábavnou jednohubku doporučuji pro odlehčení nelehké doby.

kirsten6214
08. listopadu

Já teda nevím, co si autorka při psaní dala, ale asi to chci taky. Byť byl námět zajímavý, tak nevím, co mě při čtení příběhu točilo nejvíc. Jestli rádoby mladistvý styl psaní, který mi absolutně neseděl k atmosféře celé knihy, zážitky hlavních postav jakkdyby vystřižené z Kopyta a Mňouka, nebo prázdné dialogy, které mě nebavily číst, natož aby je někdo vedl.

Maky1505

Příběh dvou kamarádek, upřímné přátelství, sdílení života, radosti i starosti, knížka byla skvělá hodně jsem se zasmála a doporučuji, stojí za to si přečíst, člověk se zamyslí nad životem a lidmi kolem sebe.

jarusa

Psáno dost oddechově a zábavně.

PetraBery

Opravdu čtivá, vtipná i smutná jednohubka, ve svém blízkém okolí mám sama člověka se stejnou diagnózou, takže Zdenin popis výpadků mi přišel hodně známý. Moc se mi líbil náhled na život, jaký obě hrdinky měly.

Kristyna_Bubu

Jiřina a Zdena jsou nejlepší kámošky, a i když už maj svoje léta, užívaj si život naplno jenže Zdena začíná zapomínat a nějak se to celý hroutí... U týhle knížky se zasmějete, pobavíte se, ale i dojmete a pobrečíte... Moc doporučuju!

evaval

Moc doporučuji, milé čtení. Knížka mě moc bavila, přála bych si, abych měla tolik elánu, co autorčiny postavy. Skvělé čtení.

skalek

Tak to byla bomba kniha....Elán a vitalitu bysme mohli my třicátníci (i jiní) těmto dámám závidět....