Vířivka přehled

Vířivka
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/bmid_virivka-lgh-406378.jpg 4 491 491

Jaké to je začít OPRAVDU znovu? Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vířivka. Přihlašte se a napište ho.

Lucissia
17.06.2024 5 z 5

Knižka, na kterou se nedá zapomenout. Místy mi bylo až fyzicky zle, navzdory tomu přečteno téměř jedním dechem. Líbil se mi styl psaní, nic zbytečného okolo, zůstala jen podstata příběhu. Čím dál častěji se mi stává, že tyto tenké knížky jsou daleko působivější než knihy s pěti sty stranami... :-)

Aneleh
13.06.2024 4 z 5

Po Houpačkách jsem zkusila další knihu autorky, mnohem vážnější a depresivnější, přesto psaná s vírou a určitým optimismem.
S tímto námětem jsem se již dříve setkala a bohužel je znám i v reálném životě. Myslím, že autorka se tímto inspirovala, aby se však spíše než samotným činem hrdinky zabývala jejím životem po návratu z vězení. Během čtení se pak nenásilně dozvídáme, za co byla odsouzena a se všemi emocemi jsme svědky prolínání její minulosti s přítomností.
Kniha je velmi čtivá a poutavě napsaná, hvězdičku ubírám za až příliš pohádkový konec, kterým se zřejmě mělo vyvážit celkově smutné vyznění příběhu, ale zde působil dost uspěchaně a nereálně.

martinaandulka
11.06.2024 5 z 5

Na začátku mi to připadalo, že to jen proklouzne mezi prsty a nezanechá silnější dojem, ale pak se to rozjelo a bylo to emotivní a vše do sebe zapadlo.

Knižní novinky (14. týden)

31.03.2019

Nikdy neexistuje jen jedna pravda, záleží na úhlu pohledu.

Zfilmováno

Vířivka (2002)