Vířivka

Vířivka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/bmid_virivka-lgh-406378.jpg 4 474 164

Jaké to je začít OPRAVDU znovu? Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

Lenka276
22.04.2024 4 z 5

Přečteno jedním dechem, moc hezké.

dufkys
05.04.2024 4 z 5

Kniha na jeden večer, která určitě stojí za přečtení

Dandy1
31.01.2024 3 z 5

Tragický příběh na jedno odpoledne.
Co se skrývá za zavřenými dveřmi nikdo neví. Zlo se často skrývá za milou maskou. Poznat ho včas bývá složité.

Ctenar1202
13.01.2024 3 z 5

Je to útlá kniha, která v sobě skrývá příběh jedné ženy. Ženy, která si odpykala dvanáctiletý trest ve vězení a teď se snaží začít opět žít a začlenit se do společnosti. Přeci jen dvanáct let odnětí svobody člověka poznamená a spousty věcí se v běžném životě změní. Helena si tak najde levné bydlení, práci a je odhodlaná zapomenout na minulost. Jenže ta, jak je známo, každého dožene...a my čtenáři se postupně dozvídáme, proč vlastně byla Helena odsouzená.

Příběh byl pro mě jako na houpačce. Prožívala jsem spousty emocí, od těch negativních po dojetí, ale ve výsledku ve mně kniha nic nezanechala. Příběh po mně sklouznul a ač měla Helena těžký osud, autorčin styl psaní mě neoslovil natolik, aby ve mně příběh zanechal nějaké dojmy.

katasukivasukim
02.01.2024 4 z 5

Tak tuto byl zajímavý pohled do života jedné,ženy.Díky despotickému muži přijde o svobodu,dceru a vlastně i sebevědomí.Bylo to takové,že jsem si říkala,teda ten chlap je ale pěkná s...ě.A nakonec by mu i uvěřila,že se dokázal změnit.Za mě stojí za přečtení.

Janaves
20.12.2023 5 z 5

Skvěle napsaný příběh o domácím násilí a o návratu z vězení do běžného života, hezky se četl. Doporučuji.

Pisquosus
07.12.2023 3 z 5

Útlá knížečka na jedno deštivé odpoledne. Neurazí, nepřekvapí.

Průměrné a ničím extra zajímavé téma.

Pogy
29.09.2023 5 z 5

Tak útlá knížečka a tak vás vtáhne. Musíte ji přečíst na jeden zátah. Je šílené, jak někdo dokáže vše a všechny zmanipulovat...

Nikol2110
24.09.2023 4 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. O domácím násilí a návratu ženy z vězení.Byl to zajimavy příběh.

Beruska18
04.09.2023 4 z 5

Taková útlá knížka, a přitom je v ní skryt silný příběh o domácím násilí a božích mlýnech.

Radka1911
04.09.2023 5 z 5

Krátký, emotivní, mírně depresivní příběh. Knížka se mi moc líbila, v kůži hlavní hrdinky bych rozhodně být nechtěla.

evik2710
28.07.2023 5 z 5

Moc pěkně se čte zajímavý příběh

rumova_kulicka
15.07.2023 4 z 5

Zajímavá kniha, taková jednohubka bez omáčky okolo. Četla se dobře, jen ten konec byl kapánek moc rychlý.

EE
12.07.2023

Knížku jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Nemohla jsem se odtrhnout, velice hezky napsané.

Aknel26
19.06.2023 5 z 5

Přečteno doslova na jeden zátah. Jednohubka, která ve mně bude dlouho rezonovat. Škoda toho podle mě zbrklého konce, pár stran navíc by knize slušelo.

Mindy
27.05.2023 4 z 5

Výborná kniha, neotřelé téma.
Jediná menší výtka je za nespisovnou češtinu, já prostě nerozumím tomu, proč ji současní autoři tolik používají.
Ale jinak super. Poučení z knihy: svině zůstane navždy sviní.

mnohoknih
15.05.2023 4 z 5

Pár stran, ale dostanou se vám pod kůži. Heleně držíte palce od začátku. Vyrovnat se s činy manipulátora a zkusit žít dál musí být nesmírně těžké a člověk musí být hodně zodpovědný. Za konec děkuju. Jak za ten karmický, tak i ten nadějný.

simca9342
01.05.2023 5 z 5

Návrat zpět do normálu po ústavní péči nebo z vazby je složitý i v reálném životě.
Dočetla jsem asi knižní předlohu filmu.
Helena se po dvanácti letech ocitá na ulici.
Ne jako bezdomovkyně, ale jako žena propuštěná z výkonu trestu. Pracovitost ji ve vězení pomohla k tomu, aby si v těžkých časech návratu našla pěkný byt s vířivkou. Právě ta ji magicky přitahuje, ale vidina dobře placené práce a přítele, u kterého se snaží nalézt bezpečí a přijetí se ještě lepší.
Minulosti člověk neuteče nikdy . Před dvanácti lety se stalo něco, na co mladá žena nikdy nezapomene...

annettka1098
29.04.2023 5 z 5

Přestože kniha začíná zdánlivě obyčejně, touha po informaci za co byla Helena odsouzena nutí číst dál. Postupně celý příběh hodně gratuje a u posledních stran jsem měla pusu otevřenou dokořán.

Hodně se mi líbilo, že "odhalení" za co byla Helena ve vězení, autorka nenaservírovala čtenáři hned. Během čtení najdete pár indicií, díky kterým si některé věci domyslíte a autorka vám je následně potrvdí.

Celý text je navíc napsán jednoduše, ale velmi čtivě, takže tuhle novelku klidně zvládnete přečíst za jedno volné odpoledne.

Hodnocení: 90 %

Marcik7
01.04.2023 4 z 5

Člověk si uvědomí některé věci, které považuje za samozřejmost, až když o ně přijde. Ale myslím si, že Helena dostala za svůj čin příliš vysoký trest. Podařilo se jí vrátit se do života se vším všudy, a to díky lidem ze svého okolí, od kterých by to člověk třeba ani nečekal.
Andula byla příjemným osvěžením.