Vířivka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jaké to je začít OPRAVDU znovu?

Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/big_virivka-lgh-406378.jpg 4.3412
Nahrávám...

Komentáře (149)

Kniha Vířivka

Mindy
předevčírem

Výborná kniha, neotřelé téma.
Jediná menší výtka je za nespisovnou češtinu, já prostě nerozumím tomu, proč ji současní autoři tolik používají.
Ale jinak super. Poučení z knihy: svině zůstane navždy sviní.

mnohoknih
15. května

Pár stran, ale dostanou se vám pod kůži. Heleně držíte palce od začátku. Vyrovnat se s činy manipulátora a zkusit žít dál musí být nesmírně těžké a člověk musí být hodně zodpovědný. Za konec děkuju. Jak za ten karmický, tak i ten nadějný.


simca9342
01. května

Návrat zpět do normálu po ústavní péči nebo z vazby je složitý i v reálném životě.
Dočetla jsem asi knižní předlohu filmu.
Helena se po dvanácti letech ocitá na ulici.
Ne jako bezdomovkyně, ale jako žena propuštěná z výkonu trestu. Pracovitost ji ve vězení pomohla k tomu, aby si v těžkých časech návratu našla pěkný byt s vířivkou. Právě ta ji magicky přitahuje, ale vidina dobře placené práce a přítele, u kterého se snaží nalézt bezpečí a přijetí se ještě lepší.
Minulosti člověk neuteče nikdy . Před dvanácti lety se stalo něco, na co mladá žena nikdy nezapomene...

annettka1098
29. dubna

Přestože kniha začíná zdánlivě obyčejně, touha po informaci za co byla Helena odsouzena nutí číst dál. Postupně celý příběh hodně gratuje a u posledních stran jsem měla pusu otevřenou dokořán.

Hodně se mi líbilo, že "odhalení" za co byla Helena ve vězení, autorka nenaservírovala čtenáři hned. Během čtení najdete pár indicií, díky kterým si některé věci domyslíte a autorka vám je následně potrvdí.

Celý text je navíc napsán jednoduše, ale velmi čtivě, takže tuhle novelku klidně zvládnete přečíst za jedno volné odpoledne.

Hodnocení: 90 %

Marcik7
01. dubna

Člověk si uvědomí některé věci, které považuje za samozřejmost, až když o ně přijde. Ale myslím si, že Helena dostala za svůj čin příliš vysoký trest. Podařilo se jí vrátit se do života se vším všudy, a to díky lidem ze svého okolí, od kterých by to člověk třeba ani nečekal.
Andula byla příjemným osvěžením.

Safrika
13. března

Zajimavy pribeh, ktery mne bavil. Takova rychlovka na precteni, jen ten konec mohl byt trochu propracovanejsi.

Knihomura
01. března

Taková čtivá jednohubka.

veriszv
23. února

Některé knihy mají spousty stran a stejně vám nepředají tolik emocí, jako to některé jiné zvládnou na pár stránkách…
Autorka umí jít rovnou k věci a v pár větách vystihnout to podstatné. Kniha je psaná velice jednoduše a přístupně, a i přesto vás zasáhne. Autorce se do ní zkrátka podařilo dostat maximum.

1 ...