Vířivka

Jaké to je začít OPRAVDU znovu?

Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/big_virivka-lgh-406378.jpg 4.3295

Kniha Vířivka

kykyna42
27. listopadu

Kniha přináší životní pravdu ,lidé se v podstatě nemění a pokud ano většinou k horšímu,bohužel.

zdehan
12. listopadu

Pěkná kniha ze života přečteno za jeden den.

RADOST
02. listopadu

Silný a uvěřitelný životní příběh ženy, která nachází svou vnitřní sílu a svou hodnotu až po trpké zkušenosti z prvního manželství. Začíná znovu. Jde to vůbec? A jak? Psáno především pro poučení ostatních žen, aby předešly všemu tomu, co Helenu donutilo začít znovu.
Úsporný styl, jakási strohost a jednoduchost dodává dílu na působivosti. Doporučuji!

Kantynka

Od této knížky jsem popravdě nečekala nic moc, ale velmi mile mě překvapila! I když je to útlá knížka o něco málo přes 100 stránek, tak toho v sobě měla tolik.
Příběh Heleny, která se po 12 letech vrací z vězení a snaží se začít znovu, ale není to vůbec jednoduché.
Moc se mi líbila závažnost tématu a to, jak čtivě autorka píše, od knihy se nedalo odtrhnout.
Moc doporučuju!

azeret92

Kniha psaná na velice závažné téma, které se bohužel stává i v běžném životě. Velmi dobře se to četlo, autorka dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Nešlo přestat číst. Na knize mi vadilo poměrně dost vulgarismů. A také to, že se hlavní hrdinka , že se vyspala kde s kým. Také mi přišli zcela nevhodné pasáže se sprchou. Závěr mi přišel trochu depresivní. V knize je dobře vykresleno jak jeden člověk dokáže druhému zničit život a připravit ho prakticky o všechno. Ještě že existují boží mlýny. Jinak super knížka. Chystám se na další autorčinu knihu Houpačky, která doufám bude veselejší.

kacunka157

Malinka knizecka, ktera v sobe skryvat tolik... Pribeh zeny, ktera se po 12 letech ve vezeni vraci zpatky na svobodu... Muze doopravdy zacit znovu? Neni to jednoduche cteni, pribeh je moc smutny, ale cte se jednim dechem. Moc doporucuji

Kristyna_Bubu

Druhá kniha od Lucie Konečné - Vířivka. Po Houpačkách jsem čekala trošku jinej typ literatury, něco takovýho vtipnýho a oddechovýho. Vířivka je ale jiná. Když si přečtete pár recenzí od ostatních čtenářů, často i o Vířivce hovoří jako o oddechovce. Pro mě to ale odpočinková literatura neni, protože řeší docela vážný téma/témata. Knihu jsem přečetla za jeden den jednim dechem a doopravdy věřím, že se tohle může stát a je to hrůza. Rozhodně doporučuju!!

iiiccc

Tohle ve mně zanechalo strašně moc. Příběh ženy, která přišla o všechno, ale zachovala si samu sebe a snaží se jít dál, i když už moc nemá kam a na té cestě nemá ani o co stát. Osobně znám ženu, která jako náctiletá ubodala svého otce, který ji --- a její matku ---- . Její návrat z vězení rozhodně neproběhl tak hladce, jak je v knize předkládáno a ani se nic neopravilo, k čemuž je na konci Helenina příběhu alespoň nakročeno. Tuto literaturu zde rozhodně potřebujeme.