Vířivka

Vířivka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/bmid_virivka-lgh-406378.jpg 4 474 164

Jaké to je začít OPRAVDU znovu? Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

Safrika
13.03.2023 3 z 5

Zajimavy pribeh, ktery mne bavil. Takova rychlovka na precteni, jen ten konec mohl byt trochu propracovanejsi.

Knihomura
01.03.2023 3 z 5

Taková čtivá jednohubka.

veriszv
23.02.2023 4 z 5

Některé knihy mají spousty stran a stejně vám nepředají tolik emocí, jako to některé jiné zvládnou na pár stránkách…
Autorka umí jít rovnou k věci a v pár větách vystihnout to podstatné. Kniha je psaná velice jednoduše a přístupně, a i přesto vás zasáhne. Autorce se do ní zkrátka podařilo dostat maximum.

aishimizu
02.02.2023 4 z 5

Silný příběh s laskavým koncem. Helena a Andula jsou skvělý, bavila jsem se.

LenkaKa
09.01.2023 5 z 5

Za mě skvělý příběh. Když člověk nezná všechny okolnosti, neměl by na první dobrou někoho odsoudit. Práce skutečného soudce musí být hodně těžká.

haannyys
08.01.2023 5 z 5

Všechno důležité říkají předchozí komentáře. Zajímavé, jak se do pár stránek dá vepsat tolik emocí.

Petrasim
01.01.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Velmi silný příběh.

Annannas
17.11.2022 5 z 5

Krátké, ale velmi ,velmi silné. Rozhodně doporučuji.

VeruHoráková
17.11.2022 5 z 5

Množstvím stran je kniha jednohubka na jedno odpoledne, obsahem a emocemi však kniha vydá za víc než jiné 400stránkové knihy. Líbilo se mi, jak autorka pracovala s hlavní postavou. Skvěle v knize prolínala současnost s minulostí a postupně tak odkrývala momenty, které způsobily, že Helena skončila ve vězení. Helena mi byla od začátku sympatická, s každou další stránkou jsem ji fandila víc a víc a byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne. Doporučuji.

PájaHája
06.10.2022 4 z 5

Stálo to za přečtení. Ota byl (viz. lucakuca) na zabití.

lucakuca
18.09.2022 5 z 5

Boží mlýny semelou kde co. Pár stránek a pecka!
Jednohubka.
Čtivé. Na zabití. Otevřené. Další díly?

Kendykenndy
15.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Not my cup of tea... Kdyby tam nebylo tolik divných řečí o sexu, které navíc k povaze postavy a příběhu ani nějak nesedí, dala bych hvězdu navíc. Vzhledem k tomu hodnocení tady jsem čekala něco úplně jiného, některé odstavce jsem ke konci preskakovala (ano, chápeme, tyral ji, sadistickej magor, nepotřebuju číst další pasáž o tom co jí dělal, fuj). Škoda. Namět života po návratu z vězení je zajímavý, ale to zpracovaní se nepovedlo... A spoiler - Proč sakra Ota Heleně těsně než ji veze k němu domů řekne, že vlastně se tak úplně nepřizná, že jen řeknou že se pohádali, když Bára a její rodina pak doma ve skutečnosti vůbec nejsou? Proč by takhle riskoval, že si to Helena rozmyslí? Jinak se taky v příběhu dočteme, že zaměstnankyně pošty si docela prima vyžije. Hned co vyjde z vězení si pronajímá samostatný byt, nakupy, večeře, kosmetika, rozhazuje dyska, energie a vodu platí za dva lidi, jezdí do wellness :D Tak snad ten barák co si na konci kupuje má být z těch zděděných peněz, ale že by podědila hned několik milionů... No... Působí ten příběh prazvláštně... :))

Maky78
14.09.2022 4 z 5

Stručný, drsný a výstižný příběh ze života.
Jak je těžké poprat se s minulosti a zvládnout budoucnost. Bavila jsem se s Andulou a nenáviděla Otu. “Péro je péro. Forever”

Gibis
06.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Houpačky se mi líbily o malinko více, ale toto je taky skvěle vykreslený příběh se zajímavým námětem. Ke konci mě potěšilo, že Otu dostihla karma, i když za mě mohl trpět déle.

Petrasuvicka
18.08.2022 4 z 5

Civilní a obyčejné téma, které může postihnout úplně každého. Musela jsem si zpočátku trochu zvykat na syrovost vyprávění, ale odtrhnout jsem se nemohla.

jana0338
16.08.2022 5 z 5

Docela drsný příběh k zamyšlení

valeria0031
23.07.2022 5 z 5

oddechovka, děj plyne úžasně rychle, ale dotkne se vás to

Zoulinda
14.07.2022 5 z 5

Zajímavé téma, přečteno jedním dechem...

sinamona
04.07.2022 5 z 5

Kniha, od které jsem absolutně nevěděla co očekávat. A bylo to milé překvapení. Má prvotina od autorky, zároveň první letní "jednohubka" na jeden podvečer, ikonicky v houpačce na zahradě :)

Kniha vypráví místy šokující příběh Heleny, která byla propuštěna po 12ti letech z vězení. Hned na úvod je jasné, že se od příběhu nelze odtrhnout a potřebujete číst dál a zjistit co se stalo. Byť za cenu toho, že se stmívá, knihu jsem dočítala s rozsvícenou baterkou v mobilu :) :)

Hlavní hrdinka mi je věkově vzdálená a tak mé prvotní obavy, zda ji budu rozumět, chápat, byly nasnadě. Nicméně tyto obavy byly zcela zbytečné, příběh je emocemi nabitý, okořeněný a rozhodně ve mně bude chvilku rezonovat.

Houpačky jsou další v pořadí, už se těším.

Ossobuco_TU
27.06.2022 4 z 5

Veliké překvapení a pro mne dosud neznámá česká autorka. Kniha je to útlá, ale stihne ve vás mnohé zanechat. Určitě si přečtu i Houpačky.