Houpačky

Houpačky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458792/bmid_houpacky-A17-458792.jpg 4 331 119

Nejen mladí a krásní vedou tajné životy Zdena a Jiřina jsou nerozlučné kamarádky, které nežehrají na svůj pokročilý věk a chtějí si zbytek života pořádně užít. Ulítávají na erotické seznamce, vychutnávají si víno, hledají vášeň v mužské náruči – a klidně kvůli tomu všemu ujedou na kole sto dvacet osm kilometrů. Cestu jim komplikuje jen zdravotní stav Zdeny, která trpí počáteční fází Alzheimerovy choroby. Tu však, aspoň na chvíli, zažene omamná vůně trávy. Kdy jindy se odvázat než teď?... celý text

gargamelka
13.03.2021 5 z 5

Na jednu stranu veselá kniha o neveselém tématu. Skvělý vztah mezi Jiřinou a Zdenou, ničeho se nezaleknou, do všeho jdou po hlavě, mají nadhled a "koule". Určitě je ve společnosti "praštěných" seniorů více. Celkově senioři jsou inspirativní osoby.
Celkově odpočinková a zábavná kniha.
Možná předloha pro filmové zpracování :)

knihovniceS
12.03.2021 5 z 5

Houpačky
Dočetla jsem jednohubku a jsem nadšená. Velmi vtipný příběh dvou „bláznivých holek“ 70+ , které si nepřipouští seniorský věk. Chvílemi jsem se smála, pak jsem zase byla napnutá, v části příběhu jsem byla smutná a pak zase veselá. Opravdu povedená oddechovka, u které se nenudíte ani chvíli. Doporučuji.

JirinkaV
10.03.2021

Čtivá kniha, vtipná, k zamyšlení. Nadchla mě, přečtena za jeden večer. Úplně si umím představit, že by podle ní někdo natočil hořkou komedii s Eliškou Balzerovou v roli Zdeny.

hannina
10.03.2021 4 z 5

Oddychovka v karanténě.... Slupla jsem ji jako malinu. Vířivka se mi líbila víc, ale v této divnodobě docela příjemné osvěžení. A i s námětem k přemýšlení...

Jana283
08.03.2021 2 z 5

Myslím, že jsem pochopila autorčin záměr, ale postavy a jejich konání mne příliš nenadchlo. Myslím, že svobodně létat lze i jinak... Asi bych na otázku, kde je hranice mezi svobodou, sobectvím a nezodpovědností odpověděla jinak než autorka a její hrdinky. A také to nějak moc to tlačí na pilu - humor za každou cenu, na každé stránce.
Prvotina Vířivka se mi líbila mnohem víc.

renata5499
02.03.2021 5 z 5

Krásný svižný a humorný příběh, ve kterém není nouze o překvapení v ději. Příběh dvou seniorek, které odmítají žít jako většina jejich vrstevníků. Skvělá kniha , která mě po dlouhé době bavila.

veronika4001
01.03.2021 5 z 5

Krásné a nezastavitelné s neutuchajícím žárem života. Tolik elánu a schopnosti žít a užívat nemám ani já ve svých téměř 42 letech. Těm ženám může leckdo závidět - chtít zkusit nevyzkoušené. V jejich stařeckém věku si počínají myšlením (i přes počáteční Alzheimerovu nemoc Zdeny) velice mladistvě a hbitě. Líbí se mi jejich nevázané čertoviny a hlavně až primitivní přímočarost v jednání a elementární radost ze života i s těmi útrapami, které přináší. Za svůj věk se nestydí, berou ho jako další plynoucí metu, které je třeba využít (vždyť už se nebude opakovat, tak proč toho nevyužít a nezařádit si?). Kniha je hezká česká. Líbí se mi její energie a náboj.

michaelaaa5
28.02.2021 5 z 5

O přátelství dvou seniorek, které odmítají žít důchodovým životem a tak si užívají život naplno. Oddychové, čtivé a vtipné. Kniha mě bavila.

S.H.
22.02.2021 5 z 5

Úžasně čtivá kniha s neobyčejnou dějovou zápletkou. Moc bych si přála,aby to někdo natočil jako komedii.

knihovniceS
22.02.2021 5 z 5

Autorku znám především jako scénáristku a její seriály jsem sledovala, líbí se mi. Na knihy se musím podívat, určitě budou dobré.

Ninushka
18.02.2021 5 z 5

Objevia jsem novou spisovatelku prostřednictvím této knihy, od které bych si ráda přečetla knih víc. Krásný svěží a sdělný styl. Skvělý a chytrý příběh, doporučuju k přečtení zvláště proto, že si kniha na nic nehraje.

Hakri
10.02.2021 5 z 5

Četla jsem cestou do práce a často jsem se musela smát, naštěstí to pod rouškou není moc vidět :-) Není to čtení pro každého, je to vlastně "vážné" téma, ale skvěle napsané. Líbilo moc, víc než Vířivka.

PéEm
03.02.2021 5 z 5

Pěkný příběh, pobaví i dojme.

makovec201
01.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, bavily mě postavy i autorčin styl. Doporučuji.

Hema
29.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, dobře vykreslené postavy, bavila jsem se a doporučuju všem.

Zlatinka.Emilly
27.01.2021 5 z 5

Super knížka, jsem se moc pobavila. Momenty jako např. vloupačka do chaty nebo koupání v rybníku nemají obdoby. Už se těším, že si přečtu Vířivka.

mysterygirl
23.01.2021 5 z 5

To jsem se pobavila. Nejlepsi kamaradky-babci zazivaji nejen eroticka dobrodruzstvi.
Jsou to rebelky.

adriane9
18.01.2021 5 z 5

Tohle jsem si užila! Anotace, kde je popis o dvou babkách mě odrazoval, ale tohle byla jízda. Smích, porozumění a úžasný přátelství dvou dam. Nejvíc knihu vystihuje rozhovor Jiřiny se synem kdy syn řekne, co je jako špatnýho na tom, koukat se na letáky kdy bude mlíko ve slevě. A ona poví, že všechno, protože nestojí vo život ve slevě, ona ho chce mít drahej.
Za mě skvělý, líbilo!

Hani77
14.01.2021 3 z 5

Hodně jsem váhala mezi 3 a 4 *. Střídala se slabší a silnější místa, nakonec rozhodlo, že celkový dojem z knihy je takový rozpačitý.

naděje humor stáří senioři Alzheimerova choroba optimismus seznamky české romány

Lucie Konečná
česká, 1969