Potichu

Jeden den a jedna noc. Pět příběhů na konci léta mezi Lisabonem a Letnou. O pohyblivých snech, o touze žít s někým, kdo chce být s námi, o hudbě a tichu, které nenacházíme. Román ze současnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7891/potichu-iso-7891.jpg 4.1345
Romány, Literatura česká
Vydáno, Labyrint

Kniha Potichu

Janek
17.12.2020

Strohý styl. Nevybouřené mládí. A svérázný Vladimír, kterému jsem tak dobře rozuměla. Grandhotel se mi líbil o trochu víc, na Rudišovo "Potichu" jsem asi moc málo divoká.

Svamburger
03.09.2020

Enjoy the silence. V dnešní uspěchané době rozhodně nutnost. Chápu to. Cítím to. Rudišovi krátké a úderné věty mi zkrátka sedly. Stejně tak kapitoly.Příjemně překvapil. Dost možná ta nejlepší kniha, jakou jsem kdy od Jardy přečetl. Tahle je třetí – a rozhodně ne poslední! Jinak kapely typu: Joy Division, Depešáci – prostě klasa. Slyšel jsem je tam.

fruitbueno
19.06.2020

Zajímalo by mě, jak jen to ten Jaroslav Rudiš dělá, že jsem v jeho románu slyšela buď hlasitou hudbu, nebo opačně tísnivé ticho. Opravdu zdařilý text na dvě deštivá odpoledne, který se povedlo dokonale vypointovat.

V28
17.06.2020

Chvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem se zorientoval a byla z toho další skvělá knížka. Skvělé postavičky, atmosféra, čtivá a vtipná.

Klamm
22.12.2019

Nikdo už nebude trpět, spasím je všecky. Celý svět...
Chápal jsem tě Vladimíre a držel ti palce!
85%

MilaSliacka
21.12.2019

Rudiš umí vytřihnout atmosféru. Hodně si pomáhá autentickými popisy míst, což mám zvlášť na této jeho knize ráda. Pokaždé, když popisuje kus Letné nebo Žižkova, které dobře znám, připadá mi, že čtu svůj vlastní příběh. Abych tento pocit podpořila, čtu Potichu výhradně na konci léta. Jo a kniha má soundtrack, který také stojí za to.

chandel
20.08.2019

"četla" jsem ji jako audio - vím, že kdybych ji četla tištěnou, líbila by se mi víc, Krajčo mi moc nesedl. A nemám ráda otevřené a nejasné konce, který autor nechává čtenářům k domyšlení. Pasáže s Vladimírem mě ale dostaly, těm bych dala 5*!

Ladys
26.06.2019

Skoro jsem dal pět, ale šetřím si to na ty opravdu top.
Nic méně tato kniha mě opět moc bavila.
Pan Rudiš má dar vtáhnout čtenáře do světa, který sice zná, takže by nemělo jít tak nějak o nic překvapivého.
Ale!
Ta atmosféra! Ty postavy a figurky!
Děj, co vás protáhne špínou vyprázdněné současnosti přelidněné planety a přesto plné samotářů, pošramocených duší a dušiček, co se i tak snaží někam se posunout.
Co bylo je lepší, než co je?
Snažím se každý den s tím nesouhlasit. Stejně jako postavičky v této úžasné útlé knížce.