Marta v roce vetřelce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Martě je čerstvých devatenáct let, je hezká, chytrá, a v životě jí jde všechno snadno. Právě se dostala na vysokou školu a těší se na nový život. Jediné, co ji trápí, je jizva v obličeji. O prázdninách proto nastoupí na brigádu, aby si vydělala na plastickou operaci a začala svůj dospělý život s novou tváří. A právě tady začíná řetězec dramatických událostí, které Martě dokonale převrátí život. Na brigádě se bezhlavě zamiluje do Roberta a zcela se na něj upne. Záhy zjišťuje, že je těhotná a Robert je ve skutečnosti ženatý. Rozhodne se pro potrat, ale matka ji přinutí si dítě nechat, aby se o něj sama mohla starat. Martin život je v troskách, představy o budoucnosti, studiu, lásce, rodině se jí hroutí. Ví, že roli, která se od ní očekává, nedokáže zvládnout, a balancuje na hraně deprese a vzpoury. Krizi řeší útěky, alkoholem a sebepoškozováním. Nová kniha Petry Soukupové je stylizovaná jako deník dospívající dívky, náhle vržené do dospělosti. Soukupová opět dokazuje, že síla jejího vypravěčství spočívá v nečekaném nasvícení existenciálních situací. Sugesci celého příběhu umocňuje jazyk, který přesvědčivě odpovídá myšlení a vyjadřování dospívající dívky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84766/marta-v-roce-vetrelce-JD6-84766.jpg 3.8575
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (136)

Kniha Marta v roce vetřelce

Přidat komentář
lencin
19. září

Deník devatenáctileté Marty Žákové.
(2011)

radkanin
19. srpna

Tato kniha mne velmi zasáhla příběhem, který jsem zčásti prožívala také. Má pro mne tudíž osobní přesah.


borupet
08. srpna

Moje první knížka od autorky, četla se dobře. Bezbřehá beznaděj. V jednom okamžiku autorka příběh utla a byl konec. Je jasné, že i následujících xx stran (kdyby byly) by se neslo ve stejném duchu. Zvláštní, marnost nad marnost.

uteklazreality
12. května

... špatná rozhodnutí, naivita, láska, krize, vzpoura, zklamání, útěk
.
„Taková hezká a chytrá holka to byla a jak si zkazila život“ je věta, kterou každý z nás slyšel nebo zaslechl několikrát. Když se vám převrátí život naruby a tak, jak jste si ani v nejšílenějších snech nepředstavovali, tak je tato věta jen lehkým odrazem skutečnosti. Rozhodnutí, do kterých vás ostatní donutili a neměli jste sílu odporovat. Rozhodnutí, které z vás udělalo trosku...

Kris.Tyna
13. dubna

Ač mi už není -náct, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Obecně mám ráda knihy "deníkového" typu, tady mě děj pohltil, vždycky už jsem si přála, aby konečně nastal obrat k lepšímu a ono ne, ona se vždycky ještě potopila o trochu hlouběji. Nevím ale, jestli bych knihu stejně vnímala o deset let dřív, nebo bych to brala jen jako povrchní příběh.

hanava
22. března

Veselé čtení to není, to je pravda. Ale kniha je to skvělá a hodně jsem o příběhu přemýšlela.

esfinge
16. února

Kniha psaná formou deníku očima devatenactilete Marty, která zrovna neproziva šťastné období. Mně osobně postava nesympatická... Ano, nedaří se ji, ale určitě lze řešit mirneji a to bez trapeni rodicu, megaukrivděnosti a hlavne bez alkoholu. Od půlky knížky mě to dennodenní popisování nudilo. Nechci spoilerovat, ale ten konec tomu nepřidal.

KajaVolfikova
12. února

miluju tento styl psaní, za mě top!

1 ...

Doporučujeme

Quo vadis
Quo vadis
Běsa
Běsa
Román pro muže
Román pro muže
Poločas rozpadu
Poločas rozpadu