Marta v roce vetřelce přehled

Marta v roce vetřelce
https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84766/bmid_marta-v-roce-vetrelce-JD6-84766.jpg 4 793 793

Martě je čerstvých devatenáct let, je hezká, chytrá, a v životě jí jde všechno snadno. Právě se dostala na vysokou školu a těší se na nový život. Jediné, co ji trápí, je jizva v obličeji. O prázdninách proto nastoupí na brigádu, aby si vydělala na plastickou operaci a začala svůj dospělý život s novou tváří. A právě tady začíná řetězec dramatických událostí, které Martě dokonale převrátí život. Na brigádě se bezhlavě zamiluje do Roberta a zcela se na něj upne. Záhy zjišťuje, že je těhotná a Robert je ve skutečnosti ženatý. Rozhodne se pro potrat, ale matka ji přinutí si dítě nechat, aby se o něj sama mohla starat. Martin život je v troskách, představy o budoucnosti, studiu, lásce, rodině se jí hroutí. Ví, že roli, která se od ní očekává, nedokáže zvládnout, a balancuje na hraně deprese a vzpoury. Krizi řeší útěky, alkoholem a sebepoškozováním. Nová kniha Petry Soukupové je stylizovaná jako deník dospívající dívky, náhle vržené do dospělosti. Soukupová opět dokazuje, že síla jejího vypravěčství spočívá v nečekaném nasvícení existenciálních situací. Sugesci celého příběhu umocňuje jazyk, který přesvědčivě odpovídá myšlení a vyjadřování dospívající dívky.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marta v roce vetřelce. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (185)

Eva03
předevčírem 5 z 5

(SPOILER) Sáhla jsem po starší knize milované autorky a opět mě moc bavila. Příběh rodiny z pohledu 19leté holky mě jako rodiče velmi zajímal. Jak se z VŠ studentky rázem stane lůzr. Jak to vnímá ona i všichni kolem. Jak se (ne)snaží situaci změnit. Super! Trochu mi vadilo, že se závěr točil hlavně kolem psa, ale i tak skvělé čtení. Petře Soukupové nejde jinak než 5 hvězd.

Clara_C
01.06.2024 4 z 5

Napsané to je skvěle, paní Soukupová prostě umí. Z textu, někdy suchého, vyběhne vtip, že se i přes tu beznaděj začnu smát.
Ovšem jinak je deníček Marty i na mladou holku dost depresivní. Můžeme hledat chyby ve výchově, v přístupu rodičů i jejím, kdy se při svém prvním problému složí, možná jsem čekala jiný konec, kdy se slečně něco přehodí v hlavě, ale nic. Marnost a čekání, že se všechno samo nějak vyřeší.
Malinká jiskřička naděje by se určitě hodila.


J&B
05.05.2024 5 z 5

Opět skvělá kniha od Soukupové.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Marta v roce vetřelce v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených1 147x
ve Čtenářské výzvě174x
v Doporučených52x
v Knihotéce137x
v Chystám se číst182x
v Chci si koupit28x