Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce přehled

Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468167/bmid_hajovna-hXF-468167.jpg 4 953 953

Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce. Píše se rok 1985. Linda žije na hájovně, která je součástí vojenského prostoru, v němž jsou umístěni ruští vojáci. Jedné noci změní hloupá legrace nezvaných hostů její osud v tragédii a Linda se ocitne ve vězení. Oporou jí je mimo manžela i kamarádka Hanka. Po propuštění z vězení se vrací na hájovnu ...... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce. Přihlašte se a napište ho.

Miro67
včera 3 z 5

Krásná obálka, anotace slibovala neobvyklý příběh. Očekávání však předčila výsledek. Linda i Vojta byli takoví nemastní neslaní, jejich vztah vzájemný i s ostatními členy širší rodiny byl značně nevyzrálý. Ač okupace ruskými vojsky byla pro historii naší republiky tragická, v příběhu se jeví jen jako omezení pohybu v daném lese. A především, spáchaný trestný čin je částečně omluvitelný strachem o sebe a dítě, ale v žádném případě není možno vinu svalovat na okupační vojska. Zbraň držela Linda.
Na druhou stranu zatrpklost kvůli postupu věznění žen s malými dětmi a zákaz kontaktu s nimi, byl asi nejsilnější moment knihy. Tam tu frustraci úplně chápu.

tereza_p
07.06.2024 2 z 5

S ohledem na téma jsem čekala, že ze mě ta kniha bude emoce doslova ždímat, ale k ničemu takovému nedošlo. První část knihy byla dobrá, pak už to šlo pro mě spíš dolů. Nemohla jsem si pomoct, ale já jsem to té hlavní hrdince vůbec nevěřila.

ela1972
07.06.2024 4 z 5

Od autorky jsem již četla Spálená křídla. I tahle kniha mě moc zaujala. Při čtení jsem se přistihla, že se mi chce plakát a křičet. Obdivuji, jak se Linda dokázala ovládat. Já bych to nezvládla.

všechny komentáře

Související novinky (7)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Ptejte se autorky Hájovny, Karly Kubíkové

03.04.2022

10 právě čtených knih podle uživatelů (březen)

15.03.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce v seznamech

v Přečtených1 310x
ve Čtenářské výzvě441x

Štítky knihy

vězení, věznice 80. léta 20. století rodinné vztahy socialismus ze života mateřství české romány

Autorovy další knížky

Karla Kubíková