Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce. Píše se rok 1985. Linda žije na hájovně, která je součástí vojenského prostoru, v němž jsou umístěni ruští vojáci. Nemá je ráda a obává se jich, ale se svým osobním životem mladé manželky a matky je spokojená. Jedné noci změní hloupá legrace nezvaných hostů její osud v tragédii a Linda se ocitne ve vězení. Musí se vyrovnat s tvrdým trestem a mnohaletým odloučením od manžela Vojtěcha a teprve čtyřměsíční dcery Aničky. Oporou jí je mimo manžela i kamarádka Hanka. Po propuštění z vězení se vrací na hájovnu, na které ji pomalu, ale definitivně nahradila Hanka. Rozhodne se bojovat o manžela i dceru, ale tento boj s nejistým výsledkem je ze všech nejtěžší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468167/big_hajovna-hXF-468167.jpg 4.3283
Nahrávám...

Komentáře (94)

Kniha Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce

jromovic
včera

Pro mě příliš jednoduše napsané, kniha ve mně nevyvolávala emoce. Bylo by fajn přečíst si příběh ze strany Hany.
Nevyužitý potenciál příběhu.

Ann58
20. května

Čtenářská jednohubka na pár hodin. Nicméně jsem ji opravdu přečetla doslova jedním dechem. Zajímavé téma, zajímavé osudy i místa děje. Vše uvěřitelné a opravdové. Nemám, co bych knize vytkla a vzhledem k počínajícímu vztahu matky a dcery bych si ráda přečetla i pokračování...


Lenka4
16. května

Linda se nebojí chodit do lesa, doma za plotem ano. Pohádá se kvůli vypůjčené ruské kolébce, do ruského obchodu však nakupovat chodí. Na zvíře by nevystřelila, proti člověku pušku obrátí. Její jednání je poněkud rozporuplné, ale snad se dá ještě charakterizovat jako mladická nevyrovnanost. Vojenský újezd a klišé spojené s jeho ruským osazenstvem je originální kulisou, ovšem událost, ze které vyplývá hlavní nosné téma, se může odehrát kdekoliv. Situace na hájovně po Lindině návratu přímo vybízí k vystavění psychologického dramatu. K tomu však autorce chybí literární zkušenosti a více spisovatelského nadání. Nicméně příběh i přes těžkopádné vkomponování celospolečenských polistopadových dovede až k uvěřitelnému závěru.

sladkovka
15. května

Knihu jsem zhltla během dne. Strach a obavy hlavní hrdinky jsem vnímala hodně silně, protože téma myslivost a strach na samotě je mi hodně blízké. Autorkou popsaný pocit svobody byl tak silný, že jsem se chvílemi přistihla jak přemýšlím nad věcmi, který člověk bere jako samozřejmé, že to tak být vždy nemusí a měl bych si jich více vážit. Moc krásně napsané.

Nanyanny
14. května

Přečetla jsem jedním dechem. Moc krásně napsáno. Autorka si prohrála s přirovnáními a jazykem. Téma mě také zaujalo.Velmi napínavé!

Myš007
13. května

Včera odpoledne jsem dočetla knihu a pátrala jsem ve své databázi, co číst dál... Tak jsem začala číst Hájovnu. Moc mě to chytlo a tak jsem si před spaním řekla, že si přečtu ještě pár stránek... Výsledek? Dočteno do konce a já šla ráno fungovat s kruhy pod očima po 3 hodinách spánku. Po dlouhé době kniha, která se mi opravdu moc líbila!

rilajaan
08. května

Jak jednoduše napsané, přitom tak složité téma. Skvělá kniha.

petunkav
06. května

Strašně krásná kniha.
Jednoduchá, velice pěkně napsaná. Ty emoce a pocity.....
Moc povedená.

1

Štítky

české romány

Autor a jeho další knihy

Karla Kubíková
česká, 1948
2022  Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce
2017  Spálená křídla
2007  Rafanda
2008  Samoživitelka

Kniha Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce je v

Právě čtených13x
Přečtených353x
Čtenářské výzvě197x
Doporučených25x
Knihotéce178x
Chystám se číst601x
Chci si koupit155x
dalších seznamech7x