Divné děti a smutná kočka přehled

Divné děti a smutná kočka
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525064/bmid_divne-deti-a-smutna-kocka-6537ff03ada93.jpg 4 84 84

Klub divných dětí série

< 2. díl

Mila s Petrem jsou pořád divní a pořád se spolu kamarádí. Poslední týden prázdnin tráví s Milinými rodiči na chalupě na venkově, kde se seznámí s dětmi od sousedů. Luisa možná tak divná není, ale o to divnějšího má bratra. Eliáš neumí lhát, hlavně mamince, a když neví, co má dělat, tak prostě uteče. A s žádnými cizími dětmi se na rozdíl od Luisy bavit nechce. Pak se ale u nich na zahradě objeví zvláštní kočka, kterou nikdo nepostrádá. Nebo snad ano? Děti začnou společně pátrat, komu kočka patří, a dozvídají se zvláštní věci o světě i samy o sobě.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Divné děti a smutná kočka. Přihlašte se a napište ho.

evismaior
04.06.2024 3 z 5

70% - Moje nadšení z předchozího dílu bohužel trochu opadlo. Tentokrát jsou divné děti na prázdninách s Milinými rodiči na chalupě a hlavní zápletkou je jejich rozhodnutí nalézt majitele podivné kočky, která se zatoulala na jejich práh. Hned zpočátku mě nicméně zamrzelo, že ze čtyřky z minulé knížky zbyli jenom dva hrdinové, protože "s Frantou už se nekamarádíme" (hraje jenom videohry) a Katka sice zpočátku přítomna je, ale jako úplně zbytečná postava, která po jedné návštěvě koupaliště s ohledem na postoj ke svojí tloušťce hned zase z chalupy odjede.
A tak k Mile a Petrovi přibydou naopak dvě děti ze sousední chalupy - "normální" Luisa a její lehce (asi) autistický bratr Eliáš, který nedokáže lhát ani porušovat pravidla (zejména ta, která nastavila jejich maminka). A sice to postavy nejsou špatné, jenže na rozdíl od staršího Franty a Katky jsou zhruba ve stejném věku jako Petr a Mila, takže se ještě víc stírají rozdíly ve způsobu, jakým uvažují (knížka je opět psána v ich formě z pohledu střídavě všech dětí). Ono obsahově to samozřejmě rozdílné je - Petr se pořád bojí příšer (a asi je taky gay - tohle byla u relativně ještě malých dětí vsuvka tak trochu na sílu), Luisa chce hlavně něco zažít (protože jinak je pořád upíchlá doma se svým bratrem a v rámci nastavených pravidel), Eliáš se nechce pouštět do ničeho neschváleného a Mila je s tou svojí umanutostí, s jakou se stará o zvířata a lidí jsou jí naprosto šumák, už daleko za hranicí otravnosti. Jenže ten jazyk, jakým si ve svojí hlavě přemýšlejí, mi připadá prakticky nerozlišitelný a často jsem se přistihla, jak se vracím v textu ke jménu toho, kdo právě "mluví", protože z ničeho jiného to místy, kdy se řešily neutrální věci, patrné nebylo.
Nakonec mi tedy vlastně nejpropracovanější a nejvíc uvěřitelné přišly postavy staré majitelky kočky paní Machové, která se po návratu z vězení straní ostatních a tak nějak se už chystá umřít (a tím víc lituju, že jsme se o jejím příběhu dozvěděli jenom náznaky), a také Luisiny a Eliášovy manipulativní matky, která si svoje strachy o děti řeší jejich citovým vydíráním - ta je napsaná skvěle.

Alaglesia
26.04.2024 3 z 5

Četla jsem bez znalosti předchozího dílu a nevadilo mi to. Stejně tak mi nevadilo, že je kniha zacílená na dětského čtenáře. Kniha je čtivá, pro mě vleklá. Dynamická a zvratová pro mě byla až poslední čtvrtina knihy. V knize obsazeno několik hlubokých myšlenek, vyřčených dětmi. Připomenutí toho, jak na věci nahlížet jednoduše a nehledat nic za oponou. Prostě to je, tak jak to je.

Doubravka1975
24.04.2024 5 z 5

Budu se opakovat, tak jako u prvního dílu Klub divných dětí.
Dokonalé !!!
Neúplná parta divných dětí odjíždí na poslední týden prázdnin na venkov na chatu. Tam se seznamují se sousedy z vedlejší chaty a spolu a ještě s kočkou, která si je z určitého důvodu najde zažijí hodně velké dobrodružství.
Hold, každý jsme jiný a divný, ať se nám to líbí nebo ne ! A nemusíme být vůbec až tak úplně děti....

všechny komentáře

Související novinky (1)

Poslední gambit, Kéž bys tu byl a další knižní novinky (46. týden)

12.11.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Divné děti a smutná kočka v seznamech

ve Čtenářské výzvě49x