DK197

Profil

Poslat zprávu

Sacharin (1993, žena) · Jihomoravský kraj · statistiky

Aktivní:včera v 20:09·poprvé 11.11.2013
Body:1 625
Palce: 1 538 za komentáře ·246 ostatním
Hodnocení v bazaru: 0/0
Knihovny:Knihovna Jiřího Mahena (Brno)
Moravská zemská knihovna (Brno)
Krajská knihovna Vysočiny (Havlíčkův Brod)
Městská knihovna v Praze - Zahradní Město (Praha 10)

Kdo jsem

V záložce OBLÍBENÉ - SÉRIE najdete série nikoli oblíbené, nýbrž právě rozečtené. Nebo se v blízké době na čtení chystám. Také série prozatím dočtené, kde se očekává další díl. Je to pro mou vlastní potřebu.

Jsem zapálená čtenářka, která má občas období, kdy knihu prostě nevezme do ruky. Čistě proto, že nemám náladu číst. A nutit se do toho nebudu, nechci si zprotivit koníčka. :-) Když ale čtu, mým průměrem je 100 stránek za den, s čímž jsem spokojená. Střídám žánry, zbožňuju všechno! Číst jeden žánr pořád dokola mě navíc nebaví. Mám pocit, že se pak motám v kruhu podobných situací a motivů, což je ubíjející... Hezky román, horor, detektivku, povídkovou knížku, poezii, fantasy... Chápete, kam tím mířím, ne? :-) Tento kolotoč navíc poslední dobou zpravidla hodně prokládám jistou dávkou dětské literatury, neboť i ta je krásná a já si u ní příjemně odpočinu a vyčistím hlavu. Snažím se také, leč ne vždy úspěšně, střídat i národnost autorů. Jelikož náplavová vlna amerických (popřípadě britských) autorů mi trochu leze krkem. Nikoli snad proto, že by tito autoři neuměli psát, umí. A čtu je. Ovšem myslím si, že je dobré občas se porozhlédnout kolem a zjistit, že spisovatelé (a dobří) jsou i v Německu, ve Španělsku, prostě všude. Díkybohu alespoň za lidem do povědomí vsazené severské detektivky! :-)

Proč nikdy knize nedám odpad?

Protože to slovo a hodnocení nula procenty mi přijde moc příkré a definitivní. Odpad... Na každé knize se dá něco pozitivního najít - námět, záměr, humor, myšlenka, obálka... nebo jen to, že je dílo praktickým příkladem jak knihu nepsat. A i to by se mělo nějak ocenit - jinak, než nulou a odpadem, když už na tom pracoval tým lidí, aby to vydal... Ačkoli by to pod drobnohledem ze sta dostalo třeba 8 %, to pořád není nula... Proto u mě opravdu subjektivně špatná díla najdete pod jednou hvězdou.

Nedočtené knihy nehodnotím, protože...

...kdybych našla sílu knihu dočíst, možná mě něčím nakonec příjemně překvapí. Nemůžu hodnotit, když mi chybí kompletní obraz díla (například i se závěrečným zvratem atd.) Ale můj názor najdete v komentáři. A seznam nedočtených knih v mém profilu. Dílo odkládám nejpozději v první třetině. Později jen ve výjimečných případech - např. když ji musím vrátit (do knihovny, nebo kamarádům) a zjišťuji, že mi to vůbec nevadí. Následná představa, že se k ní někdy vrátím, je navíc nepříjemná, takže to jednoduše neudělám.