Neferetino prokletí

Třetí novela ze světa Školy noci poodhaluje tajemství minulosti temné upíří čarodějky Neferet. Co stálo na počátku jejího šílenství a krutosti? Chicago, 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní velkého domu. Dívka, kterou dosud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emily stává téměř vězeňkyní ve svém vlastním domově, kde musí noc co noc čelit mučivým obavám, s nimiž se nemůže nikomu svěřit. A proto si Emily Wheilerová vede deník…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/157105/skola-noci-novely-neferetino-prokle-jSv-157105.jpg 4.1240

Škola noci – novely 3.

Novely, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Knižní klub

Neferet´s Curse, 2011

Kniha Neferetino prokletí

Eponka

Jsem rada ze vim jaky zivot mela pred tim nez se stala upirkou dost ctive a zajimave

Safira7

Z celé série nejzajímavější novela. Doporučuji

DannyLady
28.11.2018

Zajímavý pohled na utváření jedné z hlavních postav série školy noci. Její příběh je opravdu smutný, ale ani tak sem k této postavě nezačala chovat náklonnost. Novela byla moc čtivá a napínavá až do konce.

LucyFox4
13.11.2017

V určitém směru mi to rozšířilo obzory o tom jak vlastně Neferet uvažuje a jaká byla její prvotní motivace, ale kniha mě moc nezaujala. V podstatě jsem celou dobu čekala na konec a po cestě nesnášela prakticky všechny postavy.

hadris
12.05.2017

Pokud měla tato kniha obměkčit názor na pozdější řádění Neferet, tak jej vůbec nezměnila.
Kniha se mi četla velmi těžce, na to, o jak tenkou knihu se jedná, tak jsem ji louskala celý den a tak nějak se nemohla dočkat konce...
Lépe jsem Neferet poznala v posledním díle Školy noci...

Ailee
10.03.2017

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, protože ať to nebylo nikterak napínavé, věděla jsem, že konec bude zajímavý. Jaké zklamání, když autorka poslední dvě kapitoly formou zápisníky vždy hloupě prozradila, co se vlastně stane hned na začátku a pak jste čekali až na konec kapitoly, až to detailněji popíše. Místo toho, abych Neferet neboli Emily spíše pochopila, zhnusila se mi ještě víc. A knihu prostě nemůžete mít rádi, když vám hlavní hrdina vadí. Ukázalo to jenom to, že Neferet byla manipulativní mrcha už jako člověk.

EvikU.
24.02.2017

Litovala jsem Emily, co si musela prožít, jak moc se bála svého otce, z kterého se stal netvor, když Emily zneužil. Chápu její nutnost se za ním vrátit už jako Neferet a ublížit mu. A byla jsem zklamaná, že se z Arthura vyklubal slaboch. Pěkný příběh.

Akemi4
12.12.2016

Kdyby se autorky místo na dlouhé série zaměřily na novely, tak by udělaly mnohem líp. ;)