Psychologie sériových vrahů

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako praktickou ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné, srozumitelné a čtivé příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stádia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena stejně tak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, jako i studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie či kriminalistiky. Představuje soubor velmi kvalitně zpracovaných kazuistik, tedy více jak 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování. Ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevu zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k větší ostražitosti. Upozorňuje na složitost a aktuálnost tohoto jevu a skryté nebezpečí, které číhá na svou oběť na jakémkoliv místě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135739/psychologie-seriovych-vrahu-135739.jpg 4.6213
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno · Grada

Kniha Psychologie sériových vrahů

Ivet1990

Pro člověka jako jsem já, který se o tuhle tématiku jen zajímá, je to moc úžasné počtení. Měla jsem strach, protože nemám žádný základy psychologie, ale musím uznat, že jsem se bála zbytečně. Kniha obsahuje i slovník s cizími slovy, takže člověk nemusí nic zdlouhavě hledat.

cleopatra11

Téma, které mě velmi zajímá - vrazi, vraždy, mapky, přesný popis mrtvol, rozbor oobností. Velmi povedená kniha.

Medulka.013

Vždy jsem milovala sériové vrahy a po přečtení této knihy je miluji ještě více. Jsou totiž nádhernými osobnostmi a jejich příběhy se mi četly s nadšením a dost jsem se jimi inspirovala.
Knihu proto hodnotím pěti hvězdičkami a to i přesto, že pan Drboslav není těmito lidmi tak nadšený, ačkoliv o nich s možným nadšením píše.

Zoja706

Co k téhle knize napsat ? Sama nevím ... tolik bolesti a zrůdností, choré mysli....v jedné knize. četla jsem to dlouho, jelikož ta knížka je na psychiku náročná a musela jsem ji často odkládat. Pan autor je úžasný člověk své věci velmi rozumí. Byla jsem na několika jeho přednáškách a byly fascinující a celoživotní zážitek. Knihu jsem četla kvůli mým nastávajícím studiím na lékařské fakultě jelikož ji máme mít jako učebnici a myslím, že dlouho nezapomenu... zrůdnost vrahů nezná mezí.

Lenka8418

Skvělé napsaná kniha. Měla by si jí přečíst většina i laické populace. Už se těším na přednášku p. Drbohlav a to 21.2. v Praze

Tridenti

Knihu jsem četla jako materiál pro seminární práci na střední škole. U knihy mě nejvíce zaujala teoretická (první) část, která byla opravdu velmi dobře zpracovaná a podložená důvěryhodnými zdroji. Z druhé části - konkrétní profily sériových vrahů - jsem už tolik čerpat nemohla. Nevím, jestli autor měl nějaké pofidérní zdroje nebo si chtěl příběhy přibarvit, protože se mu nezdály dost zajímavé...

Lady.Lucrezia

Kniha je vhodná nejen pro vysokoškolské studenty psychologie a příbuzných oborů, ale i pro zájemce o krimi. Jde o souhrn faktů z reálných případů, bez omáčky kolem, to však nic nemění na tom, že jde o poutavé a mrazivé čtení.

LuT

Skvělá kniha, chystám se na ní znovu a v únoru na přednášku, jak já se těším :)))

TIP: Máte rádi Databázi knih?

psychologie sérioví vrazi kriminalistika sociologie sociální patologie a deviace psychopatologie

Andrej Drbohlav
česká, 1980