Psychologie sériových vrahů

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Jako praktickou ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné, srozumitelné a čtivé příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stádia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena stejně tak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, jako i studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie či kriminalistiky. Představuje soubor velmi kvalitně zpracovaných kazuistik, tedy více jak 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování. Ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevu zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k větší ostražitosti. Upozorňuje na složitost a aktuálnost tohoto jevu a skryté nebezpečí, které číhá na svou oběť na jakémkoliv místě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135739/big_psychologie-seriovych-vrahu-135739.jpg 4.6358

Kniha Psychologie sériových vrahů

lenny0753
23.12.2022

První psychologická část je spíše odborná, ta druhá obsahuje "medailonky" jednotlivých vrahů, kde zároveň využijete informace z předešlé části. Bohužel, jak už tu někdo zmínil, některé údaje jsou chybné či zavádějící. Ale zároveň se čtenář dozví o těch vrazích, o kterých třeba ještě neslyšel a kniha tak pro něj může být studnicí pro další shánění informací (a pak zjistí, že ne všechno v knize bylo pravda :-) ).

claudius0847
21.12.2022

Po přečtení psychologie masových vrahů jsem byl zklamaný , knihu jsem s velikou nelibostí dočetl , místy působila zbytečně didakticky, v literatuře kriminalistiky a kriminologie jsem byl úplně nový a doufal jsem, že četba od Drbohlava podpoří můj zájem "něco se dovědět" . Bohužel jsem odešel s prázdnou, zůstala ve mně akorát nechuť z těchto témat , přičemž jsem silnějšího ducha a ani "bavit se" o takových věcech mi nedělá problém....

PONĚVADŽ JSEM MĚL KOUPENOU PSYCHOLOGII SÉRIOVÝCH VRAHŮ : dal jsem mu ještě šanci a musím říct , že mě absolutně nadchl , teorie v knize byli perfektní a zdá se , že počítali s mnohýma to tedy i s tím, že každá ucelenost informací v podobě celku ...tedy TEORIE nemůže nikdy obasáhnout vše. Později připnu něco z kritiky, čtenář doufám dá Andrejovi Šanci u této knihy. O kriminalistiku se i tak ale zajímat nebudu , zájmem to není obor pro mě a z téhož důvodu nejspíš neoceňuji jeho druhou práci tak jako první. S psychologií jsme zde ale našli společnou řeč.

Stepanka897
22.06.2022

Skvěle napsané. Srozumitelné i pro laiky,čtivé. Knížka rozdělena na teoretickou a případovou část.

hungryreader00
15.06.2022

Skvěle napsané, opravdu. Nejsem student psychologie ani kriminalista a o to více si cením, že se mi to dobře četlo. Dílo je doplněné grafy a tabulkami, kde se opravdu dobře vyhledává potřebná informace. Také se mi líbí pojetí dvou částí knihy. V první kratší části vysvětluje p. Drbohlav jednotlivé pojmy a věnuje se sériovým vrahům a jejich psychologii obecně a v druhé části se věnuje jednotlivým lidem a k nim přidává získané poznatky z části první. Zkrátka perfektní, přehledné, čtivé.

berry1009
20.03.2022

Skvěle napsaná kniha jak pro nadšené laiky, tak i pro odborníky. Psychologické rozbory jsou skvělé, faktomluva výstižná. Tohle by měla být povinná literatura pro všechny odpůrce trestu smrti a pro všechny, co by tyto lidi pouštěli zpět do společnosti s tím, že se poučili...

Eistee
14.02.2022

Úvod odborně propracovaný, přesto i pro laiky srozumitelně napsaný. Obsáhlý seznam nejznámějších sériových vrahů z našich končin i z ciziny musel dát ohromnou práci. Velká pocta autorovi!

Thalin
05.02.2022

Osobně se mi oba díly dobře četly, i přesto že jsou spíš v učebnicovém stylu. Ale napsané tak, že mi nedělalo problém se do textu začíst. I po letech, si pamatuju spoustu informací z nich a nenechala jsem si ani ujít přednášky s panem Drbohlavem, které tomu všemu ještě dodaly další rozměr. Rozhodně zajímavé počtení a sonda do něčeho, nad čím se běžně člověk zase tolik nezamýšlí.

Sigurd_Lesandi
13.12.2021

Kniha je rozdělena na 2 části. První vás provede právě psychologií, představí vám různé koncepty a typy vrahů, jejich smýšlení apod. Anotace uvádí, že je určena pro širokou veřejnost, s čímž rozhodně nesouhlasím. Druhá ano, ale první část obsahuje velké množství výrazů, která budou pro běžného člověka neznámá. I když se v tomuto tématu věnuji a hodně mě zajímá, tak jsem taky občas musel googlit. Sice se na konci knihy nachází slovník, kde jsou některé výrazy vysvětleny, ale to googlení bylo mnohdy rychlejší i lehčí.
Druhá část představí 200 případů sériových vrahů, a ta mě poměrně dost bavila. Případy jsou dobře zpracovány a popsány. Co mě zklamalo, je, že některé, za mě zajímavé případy, nedostaly vůbec tolik prostoru jako jiné, které byly z pohledu čtenáře poměrně nezajímavé.
Je potřeba počítat s tím, že se jedná spíše o učebnici a je to hodně znát. Pokud vás téma nezajímá do podrobností, tak vás pravděpodobně kniha bavit nebude.