Poslední navěky

Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim a stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši? Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/257046/posledni-naveky-Igx-257046.jpg 4.5257

Škola dobra a zla (3.)

The Last Ever After (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

TerísekTerka

Děj je rozhodně zajímavý, ale... zdá se mi, že autor omílá donekonečna už ve třetí knize to samé. Nevím...

rellik

Nemůžu říct že když jsem začala číst tuto sérii nebyla jsem nadšená, ale čím déle ji čtu, tím je předvídatelnější. První dva díly se mi četli o poznání lépe, u tohoto dílu mě dej moc nebavil a stále nebaví, protože se ani v napínavé pasáži nemohu pořádně začíst. Knihu jsem někde v půlce odložila a nemůžu se odhodlat ji dočíst. Nevím jestli to má ještě cenu, protože pokud bude ještě další díl, (což má být) tak se stejně ŠŤASTNĚ AŽ NAVĚKY nedočkám.

1v8na

Kniha byla čtivá, dobrodružná, napínavá, romantická, záživná. Měla krásné ilustrace. Líbila se mi kombinace klasických pohádek s tou o Agátě a Sofii.
Vadily mi trochu delší kapitoly, nerozhodnost Sofie, žárlivost Agáty, ufňukanost Tedrose a protivný nevypočitatelný Školník.
I přesto byla kniha celkem fajn a rozhodně nelituju, že jsem si ji přečetla. Byla lepší než druhý díl.

s1ombrehimawari

Prostě slabost slabá. Nevím jestli byl úplně nejlepší nápad udělat z trilogie pentalogii.... Ještěže to pan Hort vylepšil aspoň na tři hvězdičky.

LuScha

Skvělá série :)

kristy2711

Je to prostě skvělá série. Je paradox, jak šprtka Agáta vlastně skoro vůbec nečaruje a to je škoda. Přitom to je velmi mocná čarodějka. Čaruje vetšinou jen Sofie. Přijde mi, že spisovatel nevyužil ještě Agátin potenciál.

Kikina204

Naprosto fantastická kniha, měla jsem ji přečtenou za chvíli

Orange8knihomol

,,Závěrečný" díl této trilogie je opět nadprůměrný. Knihy se dobře čtou, mají jen jednu nevýhodu a to:na mě celkem malá a nahustěná písmena. Slyšela jsem, že v létě 2018 má vyjít 4. díl této série, jakoby ,,pokračování", prý s jiným příběhem. Každopádně až vyjde, určitě zavítám do nějakého knihkupectví a nenechám ho tam, protože se na něj těším po přečtení předešlých dílů, které u mě slavily úspěch.

any333

Myslím, že je dobře, že události z této série se nedají jen tak zapomenout, jinak bych totiž se svým téměř ročním rozestupem byla pěkně nahraná. A musím uznat, že se toto zakončení velmi povedlo, i když jsem slyšla, že mají přijít ještě příběhy z Kamelotu. Tak uvidíme, třeba se nakonec rybičky tužbičky vyplní.
Bylo docela zajímavé, jak si ze začátku Tedros s Agátou a taky Sofie snaží zvykat jeden na druhého a dopadá to, jak to dopadá. Mladý školník mi moc k srdci nepřirostl - tedy, v některých chvílích byly i vyjímky - zato Arik mi způsoboval záchvaty smíchu a úsměvy celkově docela často. A pak je tu Hort; postava, kterou jsem zbožňovala už od prvního dílu a tady se to ještě znásobilo. Obzvlášť líto mi ho pak bylo líto v těch lázních, když mluvil se Sofií.
První část se teprve rozjížděla, takže jsem akceptovala ty myšlenky, co se neustále točily kolem toho, co kdo cítí a jak si svým rozhodnutím je a není jistý. Taky se tu lehce odkrylo tajemství o Callis, co pak vygradovalo v poslední části a tahle kapitola s vysvětlením se stala mou nejoblíbenější. A překvapila mě. Totálně a i když by to mohlo znít trochu ohraně, takhle podané to šlo.
A pak je tu ta prostřední část. Tady se jen zhoršilo to z první, kde taky jen omývali jedno a to samé a sem tm je někdo přepadl, ale jinak mi to přišlo natahované.
Tak to je vše ke Škole dobra a zla. Nyní se těším na ty příběhy z Kamelotu.

SknihouVrukách
12.12.2017

Myslela som si, že dám 4,5*, ale poslednych 200 strán som sa fakt nudila. Keby to bolo trochu kratšie, tak by to bolo lepšie.

Eorin
07.12.2017

Nejlepší z dílů. A když nad tím člověk občas přemýšlí, hodně mu děj i postavy mohou nabídnout k zamyšlení.
Zároveň se mi moc líbí styl autora, kdy opravdu nevíte, co se bude dít v následující chvíli - a to je prostě geniální.. Úžasná kniha, kdy si přejete, aby ještě kousilínek pokračovala.
(nemohu se dočkat čtvrtého dílu, zatím jen připravovaného v zahraničí)

silvinka12
26.11.2017

Myslím že děj byl až moc natáhnutý. První díl se mi nejvíc líbil, druhý tak jakžtakž a k třetímu jsem se musela dokopat a bych to vůbec dočetla. Ale i tak bych si možná pořídila další díl, který by měl za nějakou dobu vyjít

Vikos
22.11.2017

Úžasná :) vtipná a trochu smutná (prej trochu :D :D :D přitom jsem se nemohla zastavit) .. jako vždy mě poslední díl série přivádí na vzpomínky, které jsem s touto sérií zažila: U prvního dílu jsem přemýšlela ,, co je dobro a co zlo?" takže podle mě je hodně k zamyšlení, a vzpomínám si, jak jsem ho dočítala pozdě večer, stejně jako ten třetí (heart). Druhý díl jsem zhltla za ani ne snad tři dny a ten třetí, poslední díl je prostě nádherný a jsem ráda, že to s naší malou pohádkou takhle dopadlo.

Aquilla
27.10.2017

Úžasné zakončení série. Za mě určitě nejlepší díl!!!
Často jsem měla chuť Sofii uškrtit za to jak se chovala !!!
A několikrát jsem se opravdu nahlas smála a nakonec i slzička ukápla.....
Super série , doporučuju!!!

Galánečka
14.08.2017

Začátek byl takový docela zdlouhavý, ale Agáta se Sofií nezklamaly a opět mě dokázaly vtáhnout do příběhu.

book123
15.07.2017

Nádherná kniha.Skvělá série

Dakarianna
13.07.2017

Celá kniha se dobře četla, víc mě bavily kapitoly se Sofií. Dokonalé zakončení dokonalé trilogie.

Marthas
09.07.2017

Obdivuju autorův promyšlený svět, ve kterém má vše svá pravidla a místo. Jeho nádherné dialogy, do kterých se snažil vtěsnat, co nejvíce moudra a poselství. Na druhou stranu jsem mu tak trochu nevěřila, že to vše není nucené. Nedokázala jsem se o postavy bát, dýchat s nimi, umírat, prožívat jejich city, vlastně jsem si celou dobu příběhu připadala jako nezůčastněný divák. Žádné slzy, nic, jen jsem prázdně hltala ten krásný text, s dobrým překladem paní Stárkové a cítila jedno velké nic.

KnihomolkD
27.06.2017

Ano tahle série bude patřit mezi ty nejlepší knihy.Moc jsem si jí užívala a jsem zvědavá na další díl. :)

Jass
15.06.2017

Při čtení jsem si knížku vážně užívala, teď zpětně ale musím konstatovat, že nijak hluboký otisk ve mě nezanechala. Bylo to vtipné, na druhou stranu ale zase trochu naivní. Vyskytlo se pár nelogičností, ale uznávám, že nijak zásadních. Moc nevím, co k tomu dodat. Staré postavy už neměly moc čím překvapit, takže mě začaly trochu nudit, stařečci byli vtipní, ale najít si mezi nimi nějakého oblíbence taky moc nešlo... Každopádně pěkné zakončení (i když druhý díl se mi zdá možná drobet lepší...)
MINI SPOILER
Chudák Hort - už nevím, která postava říkala, že až někdo bude číst tenhle příběh bude Hort jeho oblíbená postava... U mě se to každopádně vyplnilo :D

pavla9879
09.06.2017

Jedním slovem: úžasné!
Opravdu se těším na další díl. Jsem dost zvědavá, o čem bude autor dál psát a jestli bude pokračování stejně bravurně napsané jako původní trilogie :)

veronika0361
11.05.2017

Tahle kniha se mi zalíbila a těšim se na další díl

zuzi509
24.04.2017

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽASNÉ:) Kniha se četla jedním dechem. Já jsem s koncem naprosto spokojená. Muselo tam být přeci něco tragického, aby to dostalo to pravé kouzlo!
Všechny tři díly byly náramné!! Bavilo mě to. Přemýšlela jsem nad tím jak kniha skončí.
Nejlepší na tom je, že jsem se do knihy pořádně začetla. Stejně jako u prvního a druhého dílu.
Soman odvedl kus dobré práce, která se mu vyplatila. Nejlepší trilogie kterou jsem kdy četla.
Smekám klobouk. DĚKUJI:)

JindřiškaP.
29.03.2017

Opravdu krásná triologie. Sofiin konec mne trochu zaskočil, ale jinak krásné. Mrzelo mne, jak to skončilo s ředitelkou.

vandalindakova
25.02.2017

Skvělá odpočinková četba. A obálka je prostě dokonalá.

MayaBu
12.02.2017

Tak jsem se konečně prokousala posledním dílem...doslova.
Bohužel příliš nesdílím nadšení ostatních. Přijde mi, že to mohlo být tak o polovinu kratší, moc se tam mluvilo a všechno se omílalo znova a znova. Z téhle série byla nejlepší "dvojka".

Anett05
09.02.2017

Krásná knížka a navíc krásný obal knihy. Tímto příběhem jsem byla naprosto pohlcená. Prostě krásné zakončení série.

gabice4
31.01.2017

Krásná trilogie....doporučuji

superleontynka
25.01.2017

Tato kniha vám úplně změní názor. Alespoň mě, začali vadit šťastné konce. V tomto díle, který musím říct, že byl nejlepší ze všech, mě Agáta nenadchla. Přišlo mi, že je to „Dobrá, zamilovaná, čarodějnice.“ Tedros mi byl od začátku nesymtatický a tak jsem se nedivila tomu co dělal. Naopak Sofie a Rafala byli mnohem zajímavější. Nejvíce musím odcenit Sofii, která se nemohla rozhodnout mezi dobrem a zlem. Sympatická byla i paní Lessová a nečekala jsem, že udělá to co udělala. Naopak Hesteru, Bleduli a Otylku jsem musela v tomto díle zabit. I když jejich počínání chápu, nelíbí se mi. A pak je tu Hort. Mrzí mě, jak ho Sofie odkopávala (zvlášť na poslední stránce) i když mě přišel jako celkem dobrý kluk (a ne rozmazlené princátko) a divím se, že nebyl v dobru. Konec mě trochu zamrzel, ale na anglický ch stránkách knihy, jsem se dozvěděla, že bude pokračování!

Sardothiem
22.01.2017

Mám k tomu jediné: Nehorázně mě mrzí a štve, že jsem ji už dočetla (celou tu trilogii)

pohádky princové dobrodružství dobro zlo čarodějnice přátelství

Soman Chainani

Soman Chainani