Poslední navěky

Sofie a Agáta, dříve nejlepší přítelkyně, nyní sokyně, si myslely, že nastal konec jejich příběhu, když se jejich cesty rozešly. Agáta se po boji s Krutopřísnou schovává s Tedrosem v Gavaldonu a Sofie žije se Školníkem v jeho věži. Zdá se, že obě našly své „šťastně až navěky“, avšak Fabulář touží jejich příběh dále vyprávět a přepsat. Ale tentokrát nejde jen o jejich pohádku. Zlo ovládlo Nekonečný les a všichni zloduchové a čarodějnice z pohádek se vrátili, aby se pomstili a změnili své příběhy. Chtějí proměnit svět dobra a zla v temnou říši, které by vládla Sofie, a jen Agáta a Tedros jim stojí v cestě. Jak dopadne poslední navěky v pohádkové říši? Ve velkolepém závěru trilogie Školy dobra a zla se staré stává opět novým a Sofie s Agátou musí čelit nejen přítomnosti, ale i své minulosti, aby našly ten pravý konec své pohádky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257046/big_posledni-naveky-Igx-257046.jpg 4.5367

Škola dobra a zla 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Last Ever After, 2015

Kniha Poslední navěky

VioletMokrasova

(+ SPOILER) Nejkrásnější díl ze série. Moje nejoblíbenější postava je určitě Sofie. Agátu mám ráda taky ale někdy mě štvala svými názory. Tedrose jsem nikdy ráda neměla. Je mi strašně nesympatycký. Moje oblíbené postavy jsou čarodějnice. Zlé postavy s dobrím srdcem. Když umírala Paní Lessová brečela jsem. Hrozně mě překvapilo že knížku o dvou dívkách napsal muž. Autor má neskutečně nádherné popisy.

kajka.bhlv

(+ SPOILER) Oplakala jsem to. Když jsem si Školu dobra a zla půjčovala před čtyřmi roky v knihovně, nechtěla jsem se k tomu vracet a ani jsem to nedočetla. Loni ale vyšel poslední díl a já se rozhodla si to znovu přečíst. Nezklamalo mě to. Příběh byl poutavý od samého začátku, krásně se četl. Pohádkový styl mě hodně potěšil. Agáta se Sofií a Tedrosem dostáli svého konce, akorát trochu jinak než jsem čekala. Hestera, Bledule, Otylka, Hort, Ginevra s Lancelotem i Štěpán s Honorou a kluky mají svůj šťastný konec, který si zasloužili. Moc se těším na Kamelotská léta a na problémy, které nám další tři knihy přinesou.

Tialexa

I třetí díl série umí vtáhnout do děje. Líbí se mi na ní snad všechno. Nemám na ní nic co vytknout. Dopouručuji.

Alnima
06.11.2020

Originální a moderní pojetí. Nicméně, já nejsem úplně cílová skupina, takže mě kniha nijak neooslovila.

Petkona
20.10.2020

Tak tenhle závěrečný díl, to zakončení se opravdu povedlo. Vůbec mi nevadila tloušťka knihy, naopak. Během knihy jsem vůbec nechtěla, aby to skončilo. Celá tahle kniha měla hrozně dobrý nápad, jak se tam objevovaly i postavy z klasických pohádek, které měly mimochodem skvělé charaktery a líbilo se mi, jak děj i napjaté atmosféra pomalu směřovaly k tomu konci, k té závěrečné scéně. Ta byla úžasná. Autor vás nenechá chvilku vydechnout, protože se tam pořád něco děje a vy nemůžete přestat číst. Tohle byl určitě nejlepší díl z té původní trilogie, i když tam byly občas trošku nudnější části.
Ale jinak to bylo úctyhodné zakončení trilogie :)

temna.vila
05.10.2020

Za sebe můžu celou sérii doporučit každému, kdo vyhledává třeba trochu netradiční pojetí klasických pohádek. Na celé sérii se mi hrozně líbilo, že se autor nedržel okoukaných klišé motivů, ale nebál se ukázat netradiční pojetí příběhu. Líbilo se mi, jak přirozeně pracoval s kontrasty, které příběh jistě udělaly zajímavější. Tento díl považuji za velmi vydařené zakončení série. Čtení jsem si opravdu užila, nicméně nejspíš nebudu pokračovat ve čtení navazující trilogie, které v češtině tento měsíc vyjde třetí, závěrečný, díl.

Lokina
05.07.2020

Třetí díl úspěšně za mnou a bylo to krásné, nevyzpytatelné a pohádkově milé čtení. Tento díl byl nejdelší, tak jsem si příběhu užívala, dokud to šlo. Svět, ve kterém se vše odehrává je velice nádherný i temný zároveň. Kdy už si myslíte, že vás nic v něm nepřekvapí, postupně jsem v něm nacházela nové a zajímavé věci.
Mezi mé oblíbené postavy patří jednoznačně Hestera, Bledule a Otylka, čarodějnice s dobrým srdcem a ostrým jazykem (zvláště Hestera).
Sofie s Agátou jsou jako noc a den a přeci vám na nich záleží a přejete jim šťastný konec. Závěrečná bitva je povedená, srdcervoucí a bojíte se o osudy vašich oblíbenců. V posledních kapitolách na vás čeká nejedno šokující odhalení, které rozhodne bitvu mezi dobrem a zlem.
Nezbývá mi nic jiného než si dokoupit další díly, protože v tomto světě chci ještě zůstat :-)

Lalalady
09.06.2020

Tohle byla asi nejlepší kniha z celé série Škola dobrá a zla. Děj se rozjížděl docela pomalu tak jsem si myslela že ji snad nedočtu ale počkala jsem a vyplatilo se to.